یه خبرگزاریه بروز والیبال

ﮐﺎرﺧﺎنه: ﮔﺮدﻧﻢ را ھﻢ ﺑﺰﻧﻨﺪ «ﺗﻮپ ﺟﻤﻊ ﮐﻦ» ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﻧﻤﯽ ﺷﻮم/ ﻓﺮق ﻣﻦ ﺑﺎ وﻻﺳﮑﻮ ﭼﯿﺴﺖ؟

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:49 بعد از ظهر

ﺳﺮﻣﺮﺑﯽ اﺳﺒﻖ ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ واﻟﯿﺒﺎل اﯾﺮان ﮔﻔﺖ: اﮔﺮ ﮔﺮدﻧﻢ را ھﻢ ﺑﺰﻧﻨﺪ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﯿﺴﺘﻢ «ﺗﻮپ ﺟﻤﻊ ﮐﻦ» ﺗﯿﻢ ﻣﻠﯽ ﺑﺎﺷﻢ؛ اﮔﺮ ﻣﻮﺛﺮ ﻧﺒﺎﺷﻢ ﺑﺮای ﭼه ﺑﺎﯾﺪ وﻗﺘﻢ را ھﺪر دھﻢ؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا مجتبی ذکی‌زاده - لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران به مرحله حساس پلی‌آف رسید و خولیو ولاسکو هم از تیم ملی خداحافظی کرد تا لورنزو برناردی جایگزین وی شود؛ این اتفاقات موجب شد تا به سراغ مصطفی کارخانه، سرمربی کنونی تیم والیبال باریج اسانس کاشان و سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران برویم و نظرات وی را در خصوص مسائل مختلف جویا شویم.

متن مصاحبه با مصطفی کارخانه را در زیر می‌خوانید:

* حاصل بذری که پاشیدیم را در پلی‌آف برداشت می‌کنیم

سرمربی تیم والیبال باریج اسانس کاشان در مورد شرایط تیمش در مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور اظهار داشت: باشگاه، بازیکنان، مربیان و تمام موارد در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. پلی‌آف شرایط متفاوتی دارد و با توکل به خدا مسابقات را آغاز خواهیم کرد. می‌دانم با توکل بر خدا، همت و تلاش بازیکنان می‌توانیم به نتیجه برسیم. بازی‌های این مرحله باید جدی گرفته شود، چراکه باید حاصل بذری که پاشیده بودیم را برداشت کنیم.

وی ادامه داد: در طول مسابقات مرحله مقدماتی در دور رفت و برگشت صدرنشین بودیم، اما فایده چندانی ندارد و باید در پلی‌آف پیروز باشیم. جای نگرانی نیست، چون بازیکنان و باشگاه خوبی دارم و انضباط و انسجام خوبی در تیمم حاکم است. در مسابقات هم هر تیمی که بهتر بتواند برنامه‌های کادر فنی را اجرا کند پیروز خواهد بود. آرامش، تمرکز و آمادگی روحی و روانی از فاکتورهای مهم است که باید برای تیم فراهم کنیم.

* با شنیدن خبر مصدومیت بازیکنانم، خودم را نباختم

کارخانه گفت: آنقدر بازی‌های پلی‌آف برایم اهمیت داشت که تصمیم گرفتم در بازی آخر مرحله مقدماتی برابر گنبد به بازیکنان اصلی تیمم استراحت بدهم. بازی آخر آنقدر اهمیت نداشت که بخواهم بازیکنانم را تحت فشار قرار دهم. ما نادی را در بدترین شرایط ممکن از دست دادیم، اما ورزش حرفه‌ای همین است و باید مدیریت کرد.

وی افزود: پیش از آن حدود شش هفته مهدوی را در اختیار نداشتیم؛ چند هفته امیر غفور مصدوم بود و حالا هم نادی را از دست دادیم. من به عنوان یک مربی با تجربه خودم را نباختم، اما واقعیت این است که به نادی احتیاج داشتیم. مصدومیت نادی مربوط به رباط صلیبی است و قطعاً تا انتهای فصل نمی‌تواند برای ما بازی کند.

* برناردی هیچ‌وقت مانند ولاسکو نمی‌شود

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران در مورد جدایی ولاسکو در حالی که تا پایان سال 2014 با فدراسیون قرارداد داشت، گفت: توافقاتی صورت گرفت و ولاسکو جدا شد. قطعاً با توجه به اینکه وزیر ورزش و مسئولان کشور آرژانتین درخواست داده بودند امتیازهایی از آنها گرفته شد تا مسئولان ایران رضایت دادند؛ یکی از آنها این بود که ولاسکو مشاور فدراسیون ما باشد. البته باید به این نکته هم توجه کنیم که به زور نمی‌توان یک مربی را در کشور نگه داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اگر برناردی زیر سایه ولاسکو باشد، درست است یا خیر، خاطرنشان کرد: من 30 سال مربی بوده‌ام و هر سال هم با تجربه‌تر شده‌ام. برناردی هیچ‌وقت مانند ولاسکو نمی‌شود و در این موضوع شک نکنید. برناردی اسم بزرگی در دنیای بازیکنی داشته و همین امر می‌تواند روحیه خوبی به تیم ملی بدهد، اما از نظر تجربه هیچ‌وقت مانند ولاسکو نمی‌شود.

* مرغ همسایه همیشه برای ما ایرانی‌ها غاز است

سرمربی تیم والیبال باریج اسانس کاشان در مورد عدم استفاده ولاسکو از مربیان ایرانی عنوان کرد: می‌دانید چرا هیچ مربی ایرانی در تیم ملی موفق نمی‌شود؟ چون متاسفانه ما مربیان ایرانی یکدیگر را قبول نداریم. هرکسی انتخاب شود سایرین خودشان را برتر از وی می‌دانند. ما اتحاد و انسجام کافی را نداریم؛ برخی‌ها حاضرند مصطفی کارخانه و حسین معدنی و ... در تیم ملی نباشند، اما هر فرد دیگری بود مشکلی ندارند. ما غریب‌پسند هستیم و همیشه مرغ همسایه برای‌مان غاز است.

* والیبال ایران در ولاسکو خلاصه نمی‌شود

وی در مورد اینکه گفته می‌شود ولاسکو به مربیان ایرانی اعتقاد نداشت، ادامه داد: ولاسکو اینگونه نبود؛ وی به ایران آمد و بسیار هم تاثیرگذار بود، اما وی تنها سه سال بود که به ایران آمده بود، پس با این شرایط سوال اینجاست که چه کسی این همه بازیکن را ساخته‌ است؟ چه کسی این همه قهرمانی در رد‌های پایه برای ایران به ارمغان آورده بود؟ نباید بی‌انصاف باشیم؛ والیبال ایران در ولاسکو خلاصه نمی‌شود، بلکه فدراسیون، مربیان، بازیکنان، تماشاگران و حتی خبرنگاران در رشد والیبال ایران تاثیرگذار بودند.

کارخانه با بیان اینکه تا وقتی که به هم اعتماد نداشته باشیم، چیزی تغییر نمی‌کند، گفت: این همه قهرمانی پیش از حضور ولاسکو به دست آمد، اما هیچکس به آنها اشاره‌ای نمی‌کند. ولاسکو جزو بهترین مربیان دنیا است، اما ما ایرانی‌ها خارجی‌پسند هستیم و اصلاح هم نمی‌شویم.

* مربیان چشم دیدن همدیگر را ندارند و حسادت بین آنها بیداد می‌کند

سرمربی تیم والیبال باریج اسانس کاشان افزود: می‌دانید چرا ولاسکو به مربیان ایرانی میدان نمی‌داد؟ چون خودمان مقصر هستیم؛ خودمان همدیگر را قبول نداریم و خودمان را محکوم می‌کنیم. هر کسی انتخاب شود را تخریب می‌کنیم تا خودمان جایگاهش را بگیریم.

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: مربیان ایرانی چشم دیدن همدیگر را ندارند؛ حسادت و سو‌ءتفاهم بین آنها بیداد می‌کند. با این سیستم هیچگاه پیشرفت نخواهیم کرد.

وی در مورد همکاری با برناردی، ادامه داد: از من سن و سالی گذشته است و دیگر توانایی چنین کاری را هم ندارم. برخی‌ها می‌گویند من ولاسکو را قبول نداشتم، اما واقعا اینگونه نیست. آن موقع که هیچکس به فکر ولاسکو نبود و نمی‌دانست وی چه مربی بزرگی است من فقط نام ولاسکو را می‌آوردم. خاطره‌ای دارم از 20 سال پیش که ولاسکو و کارش را به عنوان الگو برای خودم انتخاب کرده بودم.

* فرق من با ولاسکو چیست؟

کارخانه با بیان اینکه همیشه ولاسکو را تایید می‌کنم، خاطرنشان کرد: اگر هم در کلاس‌های آموزشی وی حضور پیدا نکردم دلایل دیگری وجود داشت. من برای والیبال ایران خیلی زحمت کشید‌ه‌ام؛ اگر حالا ولاسکو افتخاری کسب کرده و اسطوره شده است من چندین سال پیش تمام عناوین قهرمانی در رده‌های پایه را برای ایران به ارمغان آوردم. اولین قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا و حتی اولین سکوی جهانی در رده‌های پایه با من کسب شد، اما یک‌بار هم اسم مرا مطرح نکردند؛ با این شرایط چه انگیزه‌ای برای ما باقی می‌ماند؟

وی با بیان اینکه تمام زحماتم نادیده گرفته شد، ادامه داد: دیگر پاهایم توان رفتن به سمت فدراسیونی که خودم این همه افتخار برایش کسب کرده‌ام را ندارد. آن زمان والیبال ما هیچی نبود، اما من این همه افتخار آفرینی کردم، البته قبل از من هم افراد زیادی زحمت کشیده بودند. من هم روشی داشتم و به موفقیت‌هایی رسیدم، اما مسئولان در حقم کم‌لطفی کردند. به هر حال باز هم تاکید می‌کنم که مشکلی با ولاسکو نداشتم.

* اگر ولاسکو می‌ماند هم از این به بعد کارمان سخت بود

کارخانه تصریح کرد: من هم مانند ولاسکو افتخارات زیادی کسب کردم؛ والیبال ایران در رده‌های پایه چهار بار قهرمان شده که سه بارش را با من کسب کرد. این همه افتخاری که من به دست آوردم کم نبوده. من هم مربی تیم ملی نوجوانان، هم جوانان و هم بزرگسالان بودم، اما باز هم می‌بینیم که فقط از مربیان خارجی نام می‌برند.

وی گفت: برناردی کار سختی در پیش دارد؛ اگر ولاسکو هم می‌ماند باز هم کارمان سخت بود، چون قبل از آن کسی والیبال ایران را نمی‌شناخت و با ولاسکو به جهان شناخته شدیم و حالا همه به عنوان حریفی جدی به ما نگاه می‌کنند. ولاسکو هم می‌دانست از حالا به بعد باید نتیجه بگیرد. فدراسیون ما به خوبی وی را حمایت کرد و هرچه خواست در اختیارش قرار داد. البته نباید تمام موفقیت‌ها را به ولاسکو ربط داد، چراکه قبل از وی هم افراد زیادی زحمت کشیدند.

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ایران گفت: اگر بخواهیم نگران باشیم نتیجه نمی‌گیریم، قطعاً ناکام خواهیم شد، چون نگرانی تاثیر منفی می‌گذارد.

* گردنم را هم بزنند حاضر نیستم توپ ‌جمع‌کن تیم ملی شوم

کارخانه در مورد اظهارات عطایی مبنی بر اینکه دستیاران ولاسکو توپ‌جمع کن بودند، نه مربی تیم ملی، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد من توپ جمع کن باشم هیچ‌وقت سر تمرینات نمی‌روم، حتی اگر گردنم را بزنند. اگر موثر نباشم برای چه باید وقتم را هدر دهم؟ اما برخی‌ها حاضرند پول هم بدهند تا مربی تیم ملی باشند. من این منطق را ندارم و می‌گویم اگر موثر هستم باید در تیم ملی باشم وگرنه خودم نباید بروم.

* برخی‌ها حاضرند پول بدهند تا مربی تیم ملی باشند

وی افزود: برخی‌ها شأن مربی تیم ملی را پایین می‌آورند؛ من مانند برخی‌ها نیستم که بی‌شخصیت باشم. در مورد حسین معدنی که برای وی حکم هم زده‌اند بهتر است خودش صحبت کند و من در جایگاهی نیستم که در مورد این مربی با اخلاق حرف بزنم. صرف حضور در تیم ملی درست نیست؛ برخی‌ها می‌خواهند فقط باشند و سفرها را بروند، اما من اینگونه نیستم. باید برای افرادی سرمایه‌گذاری کنیم که اخلاق و شخصیت داشته باشند تا مربی تیم ملی شوند. فردی باید انتخاب شود که اگر یک جوان حرکاتش را دید نخندد!

کارخانه عنوان کرد: هرکسی انتخاب شود من از وی حمایت می‌کنم و مانند برخی‌ها نیستم که به زمین و زمان وصل شوم و مربیان را تخریب کنم. من ایرانی هستم و می‌دانم والیبال ایران چه راه سختی طی کرده است. اگر خودمان به هم احترام نگذاریم تا ابد مربی خارجی باید بالای سرمان باشد و هیچکس اعتماد نمی‌کند تیم ملی را به مربیان ایرانی بدهد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصطفی‎وند: می‌توانیم باریج اسانس را شکست دهیم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:48 بعد از ظهر

والیبالیست لرستانی شهرداری ارومیه معتقد است تیمش می‎تواند در مرحله پلی‎آف باریج اسانس کاشان را مغلوب کند.


سعید مصطفی‎وند در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان اینکه در این فصل مشکل‎های زیادی داشتیم، اضافه کرد: با وجود همه مسائل توانستیم به‎عنوان تیم هشتم جدول به پلی‎آف راه یابیم و باید به مصاف باریج اسانس تیم اول برویم. با صعود به این مرحله فعلاً فشارهای روانی از روی تیم برداشته و بار روانی کم شده است.

وی با بیان اینکه شرایط پلی‎آف متفاوت است، ادامه داد: ما در بازی رفت باریج اسانس را 3 بر صفر شکست دادیم. در بازی برگشت که چند بازیکن تیم از جمله خودم مصدوم بودیم 3 بر 2 شکست خوردیم و بدون شک باریج اسانس بازی راحتی ندارد و تلاش می‎کنیم تیم برنده ما باشیم و دست‌پر از کاشان برگردیم.

والیبالیست سابق تیم ملی با اشاره به دیدار شهرداری ارومیه و آلومینیوم هرمزگان که شهرداری برنده شد و به پلی‎آف راه پیدا کرد، یادآور شد: بازی برای هر دو تیم مهم بود و چون آنها میزبان بودند شرایط بهتری نسبت به ما داشتند. با این حال فقط یک امتیاز می‎خواستیم که به آن هم دست یافتیم. چون در گیم‎شماری 2-2 مساوی و به امتیاز لازم رسیده بودیم در گیم پنجم مربی به بازیکن‎هایی که کمی مصدوم بودند استراحت داد و در پایان 3 بر 2 نتیجه را واگذار کردیم.

مصطفی‎وند تصریح کرد: اگر می‎بردیم به‎جای باریج اسانس به مصاف متین ورامین می‎رفتیم اما مربی ترجیح داد به بچه‎ها استراحت بدهد. البته تیم‎ها زیاد فرقی ندارند و اکثراً در یک سطح هستند.

وی به سه بازی آخر شهرداری اشاره کرد و افزود: در دیدار با جواهری گنبد، میزان خراسان و آلومینیوم هرمزگان امتیازهای لازم را کسب کردیم و دلیل کسب نتایج مطلوب این بود افرادی که برای تیم حاشیه درست می‎کردند کنار رفتند و ما راحت‎تر بازی می‎کردیم.

مصطفی‎وند که در زمان ولاسکو به تیم ملی دعوت می‎شد اما به یکباره او و نادی دیگر دعوت نشدند، با بیان اینکه هنوز امیدوار است برای تیم ملی بازی کند، گفت: هنوز نمی‎دانم علت دعوت نشدنم چه بود با این حال تمام تلاشم را می‎کنم. اگر دعوت شوم در خدمت کشورم هستم در غیر این‎صورت برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‎کنم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

متین و کاشان تا فینال به هم نمیرسند+دیدارهای مرحله پلی آف

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:47 بعد از ظهر

به گزارش والیبال فروم و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، در پایان دور مقدماتی لیگ برتر والیبال که چهارشنبه هفته گذشته به پایان رسید، هشت تیم برتر جدول به مرحله پلی اف صعود کردند که به ترتیب تیم‌های باریج اسانس، متین ورامین، میزان مشهد، کاله مازندران، پیکان تهران، شهرداری تبریز، نوین کشاورز و شهرداری ارومیه بودند.این هشت تیم رقابت خود را از فردا چهارشنبه طبق برنامه زیر شروع می‌کنند: چهارشنبه 30 بهمن ماه:
1- تیم اول با هشتم (باریج اسانس – شهرداری ارومیه)
2- تیم چهارم با پنجم ( کاله مازندران – پیکان تهران)
3- تیم سوم با ششم ( میزان مشهد – شهرداری تبریز)
4- تیم دوم با هفتم (متین ورامین – نوین کشاورز)دیدارهای دور برگشت مرحله پلی آف نیز روزهای ششم و هفتم اسفند ماه در شهرهای ارومیه، تهران (دو بازی) و تبریز پیگیری خواهد شد. با توجه به اینکه دو بازی در این مرحله در تهران برگزار می‌شود، دیدار تیم‌های نوین کشاورز و متین ورامین به روز سه شنبه ششم اسفند ماه موکول شد. در صورتی که تیم‌ها در دو دور رفت و برگشت به تساوی یک بر یک برسند، بازی سوم آنان روز یکشنبه 11 اسفندماه در شهرهای دور رفت برگزار خواهد شد تا چهره 4 تیم مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر سال 92 مشخص شود. مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر والیبال نیز به صورت متمرکز در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار خواهد شد که برنامه آن به شرح زیر است:دور رفت مرحله نیمه نهایی (جمعه 16 اسفند ماه):
برنده نهایی بازی یکم (باریج اسانس – شهرداری ارومیه) با برنده نهایی بازی دوم (پیکان - کاله)
برنده نهایی بازی سوم (میزان – شهرداری تبریز) با برنده نهایی بازی چهارم (متین – نوین کشاورز)دور برگشت مرحله نیمه نهایی (یکشنبه 18 اسفند ماه):
برنده نهایی بازی یکم (باریج اسانس – شهرداری ارومیه) با برنده نهایی بازی دوم (پیکان - کاله)
برنده نهایی بازی سوم (میزان – شهرداری تبریز) با برنده نهایی بازی چهارم (متین – نوین کشاورز)در صورتی که بازی‌های این مرحله نیز با تساوی یک بر یک تمام شود، بازی سوم این تیم‌ها در روز سه شنبه 20 اسفند مشخص کننده تیم‌های فینالیست لیگ برتر والیبال است و بازی‌های مرحله نهایی پنج شنبه 22 اسفندماه برگزار می شود. اما اگر برنده تیم‌ها در مرحله نیمه نهایی در دو مسابقه مشخص شود، مسابقات مرحله نهایی روز سه شنبه 20 اسفندماه در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار خواهد شد.در مجموع از چهار تیم باریج اسانس، شهرداری ارومیه، کاله مازندران و پیکان تهران یک تیم شانس حضور در دیدار نهایی را دارد و حریف این تیم یکی از تیم های متین ورامین، میزان مشهد، شهرداری تبریز و یا نوین کشاورز خواهد بود.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برناردی با ایران به توافق نرسید

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:40 بعد از ظهر


اختصاصی باشگاه خبرنگاران؛
برناردی با ایران به توافق نرسید
لورنتزو برناردی کاندیدای پست مربیگری در تیم ملی والیبال ایران با روسای فدراسیون به توافق نرسید.
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران منابع آگاه خبری در ایتالیا اعلام کرده اند با وجود اینکه روسای فدراسیون ایران برناردی را جایگزین خولیو ولاسکو دانسته و وی را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ایران معرفی کرده اند و فدراسیون جهانی والیبال هم این خبر را بطور رسمی طی چند روز گذشته تایید کرده است.

لورنتزو برناردی حاضر به امضای قرارداد با فدراسیون والیبال ایران نشده و طبق شواهد موجود هم حاضر به عقد قرارداد نیست.

گفتنی است با شرایط موجود احتمال حضور نیافتن برناردی در ایران قوت گرفته است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاله و پیکان ساعت17

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:34 بعد از ظهر

کاله و پیکان با یک ساعت تاخیر ساعت 17 آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، بر اساس اعلام سازمان لیگ دیدار کاله مازندران و پیکان تهران که قرار بود ساعت 16 امروز چهارشنبه 30 بهمن برگزار شود، با یک ساعت تاخیر از ساعت 17 در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار خواهد شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ثبت نام آنلاین صدور کارت شناسایی مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 30 بهمن 1392-02:30 بعد از ظهر

کمیته روابط عمومی فدراسیون والیبال در نظر دارد به منظور رفاه حال اصحاب رسانه و ایجاد بستری مناسب به منظور فعالیت هرچه بیشتر این عزیزان در راستای اطلاع رسانی مرحله نیمه نهایی و نهایی لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های کشور که در سالن 12 هزار نفری والیبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود، اقدام به صدور کارت شناسایی این رقابت ها به صورت آنلاین نماید.

لذا بدین وسیله از کلیه عزیزان تقاضا می شود، جهت ثبت نام صدور کارت شناسایی از امروز چهارشنبه 30 بهمن لغایت پنجشنبه نهم اسفند ماه با پر کردن فرم ذیل و بارگذاری یک قطعه عکس و معرفی نامه معتبر از رسانه مربوطه به صورت آنلاین ثبت نام نمایند.

* به علت محدودیت فضا از هر رسانه تنها یک خبرنگار و عکاس مجاز به حضور در این رقابت ها می باشد.

*به عزیزانی از طریق آنلاین در تاریخ ذکر شده ثبت نام نکنند، اجازه ورود به سالن داده نخواهد شد.

*پس از ثبت نام و صدور کارت شناسایی جهت تحویل آن، از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد.

*ثبت نام به منزله صدور حتمی کارت شناسایی نمی باشد و منوط به تایید حراست وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.


نیمه نهایی: 16، 18 و 20 اسفند / نهایی: 22 اسفند / سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی

فرم در سایت: http://iranvolleyball.com/content/content.aspx?pagecode=30627/

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

مصاحبه با یکی از اسطوره های والیبال دهه 60/ مجید آزمون

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 29 بهمن 1392-04:25 بعد از ظهر

 
مجید آزمون: کانون های والیبال گنبد باید سامان دهی شوند!


پس از رفتن تیم فولاد عظیمی به پلی آف لیگ یک و پایان یافتن مسابقات سوپر لیگ والیبال کشور با آقای مجید آزمون که در حال حاضر چند ماهی هست که در کانون والیبال بامپوش سینا گنبد کاووس مشغول به کارند در مورد تیم فولاد عظیمی که در ابتدای این فصل مربی این تیم بود و زحمات بسیاری هم برای این تیم کشید و شاید یکی از دلایل موفقیت این تیم به حساب می آید مصاحبه ای مفصل کردیم .
ایشان همچنین فصل پیش مربی شهرداری زاهدان بودند و موفق شدند این تیم را به سوپر لیگ والیبال کشور بیاورند که صحبت های جالبی هم در این مورد و همچنین در مورد تیم جواهری گنبد کرده اند .
ونیز با ایشان در مورد بحث داغ والیبال کشورمون یعنی آقای خاص والیبال ایران «خولیو ولاسکو » کرده ایم که در ادامه می خوانید:


ابتدا کمی در مورد وضعیت فعلی خوتان صحبت کنید:
به نام خدا ....
ما الان در کانون والیبال بامپوش گنبد حدود یک ماه شاید اندکی بیشتر شروع کردیم به آموزش بچه ها.
الحمد الله خوبه. در حرکت اول نزدیک 25 تا شاگرد مستعد داریم که در سنین مختلف از امید ها به پایین با شوق کار می کنند .
فقط کمی موقعیت سالن مناسب نیست . سالنمون با این امکانات و با این برنامه ای که الان بامپوش داره برنامه ریزی می کنه ، جا داره بامپوش در سالن المپیک تمرین کنه یا حداقل نشد بره به مراکز شهر مثل سالن حجاب. اینجا یکم سخت هست تعدادی از بچه ها تواناییش را دارند و میاند و تعدادی هم خانواده ها این مسیر را زیاد دوست ندارند ولی باز خدارو شکر اینجا آقای پورمند دارند زحمت می کشند و ما باید قدر ایشون را بدانیم ،جامعه والیبال باید قدر ایشان را بداند و باید حفظش کرد .
ما خانواده ی والیبالی هستیم و ایشون تازه به جمع ما اضافه شده ولی واقعا زحمت میکشه .
من شاید توان اینو نداشته باشم که به اندازه ی ایشون سرمایه بزارم ، وقت بزارم در حالی که خودم هم دلسوز والیبال گنبد هستم. باید مسئولین کمی بهشون امتیاز بدند.

امکانات کانون والیبال بامپوش گنبد را نسبت به جاهای دیگه چطور ارزیابی می کنید:
امکاناتش واقعا عالیه ...الان بامپوش داره در تمام مسابقات داخلی استانی و در تمام رده های سنی مختلف با بودجه شخصی خودش شرکت می کند که این خیلی حرفه ، الان بچه هاش همه با لباس یک رنگ و یک دست تمرین میکنند و سالن بدنسازیش هم همینجا طبقه بالای همین سالنه.کمتر تیمی از امکانات بدنسازی بهره منده حتی تیم های لیگ برتری و دسته یکی:
حالا بامپوش داره برنامه ریزی می کنه و الان هم درصدد این هستیم که یک برنامه ریزی درست تری برای بدنسازی بچه ها ایجاد کنیم .چون بچه ها در رده های سنی مختلف هستند باید برنامه های تمرینی هر سنی رو به خودش داد و این برنامه ها نسبت به سن و سال این بازیکنها باید طبقه بندی بشن.

آینده بامپوش را چطور می بینید:
آینده بامپوش..... فقط بامپوش را نباید ولش کنیم. ما تو گنبد الان کلاسهای آموزشی زیادی داریم .خودم بعنوان مسئول کمیته ی مربیان شهرستان گنبد کاووس گاهی به این کلاسها سر می زنم و میبینم که در این کلاسها چندان برنامه ای نیست و هرکس برای خودش درامد زایی می کند ولی این مردم و جوانهای ما بقدری عاشق اند که هر جوری و با هرکسی تمرین میکنند.
اما باز هم شرایط اینجا را نسبت به جاهای دیگه بهتر میبینم و خودم به عنوان پیشکسوت می گویم در کانونهای والیبال گنبدی باید یک ساماندهی مرتبی انجام بگیره.این طرح استعدادیابی تیم ملی که به 8 منطقه ایران رو تقسیم کردند، چرا الان استان گلستان رو گذاشتن زیر نظر استان خراسان رضوی ؟ نظرتوت در این مورد بگید .....
والا من این برنامه رو نمیدونم چجوریه .. استان باید پیگیری می کرد.
گنبد یکی از قطب های والیبال ایرانه و گنبد هیچ زمانی نمیتواند بره زیر سایه مشهد باشد یا ارومیه به همین صورت یا یک استان دیگه.
این اشتباه است.
استعداد یابی تو گنبد باید به خود گنبد و استان گلستان می دادند ارومیه و گنبد رو کسی دیگه بیاد انتخاب کنه ؟
ما چی میگیم ..... ما میگیم آقا هرکی میخواد بیاد تو گنبد چه از نظر استعداد یابی و چه از نظر مربیگری چه از نظر بازیکن .... بازیکن توانش و مربی عملش باید بالاتر از سطح موجود در منطقه باشد در غیر اینصورت اشتباه است.
الان تو لیگ ما بازیکن خارجی آوردن مفت دارند پول مارو میبرند اینا چه کار کردن برامون ؟ هیچی ...صفر

شهرداری زاهدان که شما پارسال قهرمانش کردید چطور قهرمان لیگ دسته یک شدید:
ما پارسال سعادت نصیبمون شد بعد از سال ها در خدمت شهرداری زاهدان باشیم .
ما وقتی با مسئولینش صحبت کردیم از ما خواستند تیم تا 6 تای اول بالا بیاید و ما هم گفتیم اشکال نداره، اما من رفته بودم برای قهرمانی ، بودجه ای هم که در اختیار ما گذاشته بودند در اندازه قهرمانی نبود اما زحمت کشیدیم ، کار کردیم و الان دیگه تا حدودی والیبال تو دستمون آمده که به چه شکل کار کنیم و به چه صورت به نتیجه برسیم .


بعد از قهرمانی چطور شد که شما را برکنار کردند :
نه صحبت برکناری نبود ... چون توی سوپر لیگ باید کارت بین المللی داشته باشی و روی این حساب من کارت بین المللی نداشتم و درجه یک داشتم ولی انشاا... در اولین کلاس بین المللی شرکت خواهم کرد.
بیرون بودن از تیم زاهدان هم به همین دلیل بود.

بازی های امسال شهرداری زاهدان را چطور دیدید:
تیمشون خوب بود و تا حدودی همون تیم پارسال جواهری بود، با اندکی تغییرات و آقای موحدی هم زحمت کشید ولی نتونست، اما زاهدان حقش بود توی لیگ بمونه .....

بعد از آمدن از زاهدان تیم فولاد عظیمی رو به عهده گرفتید ...چی شد چند ماهی بودید ولی بعد کناره گیری کردید ؟ الان هم که تیمش به پلی اف رفته .....
تیم آقای عظیمی ..... عظیمی خودمان .... من 3 ماه تیمش را آماده کردم و این تیم، یک تیم آمادست و بالا سرش هر کسی هم که باشد باز به پلی اف میامد چون روش کار شده بود .
توجه داشته باشید که سه ماه زمان کمی نیست .


پیش فصل خیلی مهمه:
بله اصل اون هست . پارسال ما تو زاهدان اول کار خودمونو کردیم و بعد روی نیمکت نشستیم و فقط بچه ها را هدایت کردیم ، الان این تیمم به اونصورته اما باز تیم عظیمی تیم من نبود ،تیمی که آخرین لحظه انتخاب شد حداقل 4 تاش گزینه من نبود.

گزینه مدیر عامل بود :
حالا مدیر عامل ، سرپرست کی بود ..... بالاخره یکی بود !!
حالا کاری ندارم به اینها من بخاطر اینکه به والیال گنبد لطمه نخوره سکوت کردم و هیچی نگفتم و بزار اونایی که تشنه این هستند بروند جلو و با شانس و اقبال و غیرت بازیکنان شاید این تیم به سوپرلیگ راه پیدا کنه.

چطور ؟!!!
کاری که روی اون تیم شده ، باید بالاش برنامه ای که ریخته شده ، باید ادامش تزریق بشه ، حالا اگر آقای جزیده خودش و گروهش تیم رو بسته بودند ممکن بود.
اون تیم بنا بر برنامه من ریخته شده و یکی رو می خواد که اول بدونه من چیکار کردم و برنامه من چی بوده بعد ....
ضمنا این تیم ذخیره های متخصص خوبی در پستهای مختلف نداره که دست آقای جزیده باز باشه.
شاید ذخیره های این تیم خوب باشن، اما تو اون پستهای مورد نیاز ذخیره خوبی این تیم نداره.

نظرتون در مورد تیم جواهری و اینکه امسال بیشتر سرمایه گزاری کرد:
ماشا الله جواهری .....سرمایه گزاری کرد اما داشت سقوط میکرد . اونم به لطف کاشانی ها که باید دعا کنیم به جونشون که 3 امتیاز شیرین رو دادن به ما و دستشون درد نکنه، بالاخره با چنگ و دندان هم که شده سهمیه رو حفظ کردند.

چه چیزی میتونست به جواهری کمک کنه تا پلی آف بیاد:
من از آقای دوجی انتقاد نمیکنم و ایشون با این مهره ها تونست خوب نتیجه بگیره.
برای سطح والیبال گنبد گره کار با سرعت و پاسور حل میشود. با این مهره ها انواع سیستمهایی که در سطح والیبال گنبد است، آقای دوجی نمیتواند پیاده کند.
تیم جواهری امسال از مهره هایی استفاده کرد که از نظر تکنیک فردی در اون حد نبودند ولی جزو 6 تای زمین میومدند، بازیکنانی بودند که بعد از زدن اسپک، فرود ناموفق داشتند، این اتفاق در هر گیم حداقل 5 بار پیش می آمد.
ما چرا با این پولها بازیکنان خوش تکنیک و خوش استیلی نگیریم که بتواند الگوی جوانان ما باشند!
ما برای والیبال گنبد کسی رو میخوایم که بیاد و یه چیزی برای والیبال گنبد بزاره و بره، نه اینکه چه مربی و چه بازیکن از سطح منطقه پایینتر باشه ...
خوشبختانه در ایران سطح والیبال منطقه استان گلستان و به خصوص گنبدکاووس از نظر فهم والیبال در بین مربیان، بازیکنان و تماشاگران بالاتر از همه جاست.

نظرتون در مورد رفتن ولاسکو:
آقای ولاسکو برنامه هایش خوب بود.
ولاسکو کاری کارد که ما به خودباوری برسیم و به خانواده والیبال ایران فهماند که شما هم میتوانید در سطح والیبال دنیا حرفی برای گفتن داشته باشید.
ولاسکو اومد بهترین کار رو کرد و هر جوانی را که به نظرش استعداد داره جذبش کرد.جوانان رو آورد و روشون کار کرد نمونش هم فرهاد خودمون که نتیجه خوبی هم گرفت ولی برناردی هم که انشا الله که بیاد و موفق بشه ......

ایشون سابقه ی بین المللی نداره .....
سابقه ملی تو والیبال.....ببین اینا همش حرفه...
میگن این مربی سابقه و تجربه داره یا نداره ، تجربش بر میگرده به حس روانی طرف . اگر کسی در دوره بازیگریش توان روان کاوی ، توان سرعت و سریع فکر کردن را داشته باشه و والیبال هم فهمیده باشه می تواند مربی خوبی باشد.
من خودم هیچ زمان نمیترسم مثلا آقای برناردی داره میاد بازیکن خوبی بوده باید والیبال رو خوب فهمیده باشه شرط اینه.
برناردی مطمئن باشید اندوخته ای از تجربیات دوران بازیگریس دارد دارد که روی علم بگذارد.

اخیرا آقای اکبری مصاحبه کردن که ایشون رو بدون اتاق فکر انتخاب کردن نظر شما در این مورد ؟
والا من در مورد مصاحبه ی آقای اکبری نمیدونم برنامه شون چی بوده . من مصاحبشون رو نه شنیدم و نه خوندم ولی فدراسیون تا الان عملکرد خوبی داشته.


گزینه های بهتری هم میشد انتخاب کرد؟
من اینو بهتون بگم هیچ موقع اسم نمیتونه کاری کنه .اینکه چی توانایی داره یا نداره همین یک ماه اول مشخص میشه و اسم کاری نمیتونه انجام بده .
متاسفانه والیبال ما از دهه ی 60 به اینور همیشه بدنبال اسم ها بود ولی ما میبینیم که اسم ها هیچی ندارند و کسی باید بیاد که بتونه به والیبال خدمت کنه و فهم طرف بسیار مهم وگرنه علم رو منم میخونم و شما هم میخونی و یه بازیکن معمولی هم میخونه و میره کارت میگیره مهم اینه که از والیبال چی فهمیده .....
ممکن هست که یک مربی در زمانی امده باشد که چند تا بازیکن ایده آل ظهور کرده باشن و اون تیم دستش اومده و موفق شده ...
حالا آقای ولاسکو کار کرد ولی پایه هاش قبلا ریخته شده .
چندین سال هست که تو ایران از زمان مربی کره ای بگیر بیا .... اینا کار کردن وپایش ریخته شده بود و ولاسکو هم فقط ریخت تو سبد و به نتیجه رسید.

سال 93 سال مهمی برای تیم ملی ایران است آیا ایران می تواند این روند رو ادامه دهد ؟
تیم ایران برمبنای لیگی که ما الان داریم، پایه اش را خوب ریخته اند و برای 10 تا 15 سال تا اونموقع هر شخصیتی بیاد و فقط اونی که توانایش رو داره بدون استثنا انتخاب کنه موفق میشه و دیگه والیبال ایران هیچ وقت پایین نمیاد.

پس در لیگمون خیلی تاثیر داره :
بله ، الان عالی ترین لیگو ایران داره ما الان سرعتی زنایی که تو لیگمون داریم میبینیم که واقعا سطح بالایی اند و اگر هرچی سرعتی زن تو تیم ملی هست بکشن بیرون و از لیگ جمع کنن شاید نهایتا 5 درصد فرق کنند.

دلال ها عامل اینکارند ؟ چه تاثیری دارند ....
من تو این قسمت زیاد حرفی نمیزنم والا با اون قسمتهایش زیاد کاری ندارم و من معتقدم که تو لیگ ما بازیکنهای خارجی که دارند بازی میکنند مثلش تو ایران زیاد داریم .... حالا وقتی تو ایران داریم میخوایم چه کار! فقط این یک امتیاز داره و اون هم اینه که بازیکنانی که جدیدا وارد لیگ ایران شدند،بازیکنان خودمون اینها رو میبیننند، اقای خارجی هم اینه و از تو بهتر نیست و این یک امتیازه و این بازیکنان وقتی فردا تو اردوی تیم ملی رفتند خودشون رو باور میکنند و بازیکنان ایران هم الان به خود باوری رسیدند و میبینند این بازیکنانی که از کشورهای دیگه میاند هیچکدوم بالاتر از ایرانی ها نیستند .
ایران از نظر اسپک و دفاع تو دهه 60 تو آسیا حرف اول هم میتونست بزنه، کما اینکه تو دهه فجر تیم های خارجی کدومشون نتیجه میگرفتند پس خوب بود ولی ایران اون زمان ها باید می رسید.

قبلا مشکل دریافت داشتیم الان بهتر شدیم ...ولاسکو کاری کرد یا باشگاهها خوب عمل کردند ؟
ولاسکو فقط هدایت کننده بازیکنای خوب ما در تیم ملی بود و هدایت کننده یعنی اینکه برای اینکه کارشون رو سالم انجام بدن و اگر ایرادی داشته باشند ایرادشان را رفع کند و اصل کار را باشگاه ها کردند چون ولاسکو برای 12 نفر کار میکنه اما باشگاه ها کل ایران رو.

کلام آخر ....
والا آرزوی موفقیت برای والیبال منطقه و استان خودمون و تیم ملی و شکوفایی جوانامون و اهمیت بدیم به اینها که واقعا استعداد های خوبی در منطقه داریم ، عاشقای خوبی داریم.
موفق باشید.


مصاحبه کننده : عادل خدر خوجه
عکاس : محسن علیپورداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گفتگوی فوتبالی ولاسکو با برنامه 90

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 29 بهمن 1392-04:24 بعد از ظهر


در برنامه 90 این هفته عادل فردوسی پور پس از مصاحبه هفته گذشته با سیدحسن خمینی یک گفتگوی غافلگیرکننده دیگر را پخش کرد؛ گفت‌وگو با خولیو ولاسکو سرمربی محبوب و سابق تیم ملی والیبال ایراندر برنامه 90 این هفته عادل فردوسی پور پس از مصاحبه هفته گذشته با سیدحسن خمینی(اینجا)، یک گفتگوی غافلگیرکننده دیگر را پخش کرد؛ گفت‌وگو با خولیو ولاسکو سرمربی محبوب و سابق تیم ملی والیبال ایران.

ولاسکو در این مصاحبه نشان داد اطلاعات فوتبالی بالایی دارد و مسائل فوتبال جهان را به روز پیگیری می کند.

سرمربی محبوب والیبال در ابتدا اظهار داشت: من نیز همچون بیشتر اهالی والیبال، عاشق فوتبال هستم و ما همواره پیش از آغاز تمرین خود فوتبال بازی می کنیم.

وی افزود: فوتبال را خیلی دوست دارم اما از استعداد بالایی در زمینه این ورزش برخوردار نیستیم. وقتی 15 ساله بودم در باشگاه فوتبال بازی می کردم که مربی ما به دنبال چند بازیکن والیبال آمد و من هم قبول کردم.

ولاسکو در پاسخ به این سئوال که طرفدار کدام تیم آرژانتینی است، گفت: طرفدار استادیونتس هستم که از باشگاه های نامدار فوتبال آرژانتین به شمار می رود.

وی در پاسخ به این سوال که کدام مربیان فوتبال در جهان را بیشتر می پسندد گفت: «فرگوسن و گواردیولا. البته مورینیو هم مربی خوبی است.»
او سپس درباره گواردیولا گفت:«زمانی که در برشا بازی می کرد با مربیان دیگر حرف می زد از همان زمان دوست داشت که مربی فوتبال شود، او به من زنگ زد و مشاوره گرفت. زمانی هم که در اسپانیا مربی بودم او را در کشورش دیدم. دقیقا زمانی بود که گواردیولا اتوئو را با زلاتان معاوضه کرد. من با پپ ناهار خوردم و او گفت که باید از سه مربی آرژانتینی تشکر کند؛ یکی سزار منوتی که در جام جهانی سرمربی آرژانتین بود، یکی بیلسا و یکی هم ولاسکو.
ولاسکو ادامه داد: من توانسته ام تاثیر زیادی رویش داشته باشم و چیزهای زیادی درباره مدیریت از من یاد گرفته است. من به این افتخار می کنم که گواردیولا این حرف را درباره من زده است.»

میثاقی(خبرنگار نود) از او پرسید که بهترین بازیکن جهان از نظر او چه کسی است که ولاسکو بدون هیچ مکثی گفت:«مارادونا. او برای من بهترین بود. اما الان مسی فوق العاده است. او را دوست دارم. مسی آدمی عادی است و خیلی فروتن. مردم دوستش دارند و ظاهر او اصلا شبیه به ستاره ها نیست.»

ولاسکو در بخش دیگری از حرف هایش درباره دربی تهران حرف زد و گفت:«هر وقت این دو تیم با هم بازی داشتند مجبور بودیم زمان تمرین را تغییر بدهیم. چون آنها در محل تمرین ما بازی داشتند و ترافیک می شد. اینجا مردم از یک شب قبل از مسابقه پشت درب های ورزشگاه ها می خوابند و این فوق العاده است. فوتبال در همه کشورهای دنیا محبوب ترین ورزش است.

خبرنگار پرسید: اما چرا این چیزها در والیبال وجود ندارد؟ ولاسکو در این مورد هم گفت:«فوتبال در همه جای دنیا محبوب است و مردم دوستش دارند. چون خودشان هم فوتبال بازی می کنند، والیبال هیچ وقت به سطح فوتبال نمی رسد.»

وی در پاسخ به این سئوال که در بازی تیم های ملی والیبال ایران و آرژانتین کدام تیم پیروز خواهد شد، خاطر نشان کرد: امروز والیبال ایران قوی تر از آرژانتین است. آرژانتین افت کرده و به همین دلیل من دارم به آنجا می روم.»

این مربی در مورد دیدار ایران و آرژانتین در جام جهانی فوتبال (2014 برزیل) فوتبال عنوان کرد: آرژانتین تیم قدرتمندی است اما نباید ایران را دست کم گرفت چون در فوتبال بازی آسانی وجود ندارد. البته آرژانتین مهاجمان خوبی دارد و مهار آنان سخت است و شما کار سختی پیش رو خواهید داشت. اما من اگر مربی تیم فوتبال کشورم بودم به آنها می گفتم که حواسشان باشد چون اصلا بازی آسانی ندارند. یک بار در جام جهانی 1958 سوئد 6 بر یک به چکسلواکی باختیم. من همیشه از آن روز به عنوان فاجعه سوئد یاد می کنم.»
خبرنگار پرسید اگر قرار باشد نسخه ای به فوتبال ما بدهید برای اینکه خط حمله قوی آرزانتین را متوقف کنیم نسخه شما چیست؟ ولاسکو جواب داد:«آرژانتین روی نیمکت هم بازیکنان خوبی دارد.اگر بازیکنی بد بازی کند نفر بهتری جای او را می گیرد.»

وی در مورد پیش بینی اش از قهرمان جام جهانی فوتبال گفت: پیش بینی قهرمان سخت است و همیشه بهترین ها قهرمان نمی شوند. حقیقت این است که در جام جهانی تیمی که قبل از مسابقات شانس قهرمانی دارد،قهرمان نمی شود. در جام جهانی کره و ژاپن تیم بیلسا با 22 بازی و بدون باخت پا به جام جهانی گذاشت اما آنها در مرحله گروهی حذف شدند.در سال 1982 همه رسانه ها علیه ایتالیا بودند اما آنها قهرمان شدند.»

اما ایران چطور؟ آیا تیم ملی ایران می تواند به مرحله بعدی رقابت های جام جهانی صعود کند؟ ولاسکو در این مورد هم گفت:«خیلی سخت است.گروه شما قوی است.به خصوص اینکه نیجریه هم در گروه شما است.آرژانتین به سختی توانسته نیجریه را ببرد.»

ولاسکو در بخش پایانی این مصاحبه در خصوص ایران و مردم ایران عنوان کرد: گاهی اوقات مردم در دنیا تصور غلطی نسبت به ایران دارند. ولی تصور آنها اشتباه است و فقط از دیدگاه سیاسی به ایران نگاه می کنند. مردم ایران با من و همسرم خیلی مهربان بودند. من هم به همه مردم دنیا خواهم گفت که ایران تفاوتی با سایر کشورها ندارد و مردم آن مردم مهربانی هستند. ایران کشوری با مردمی مهربان است و خیلی زود درک کردم که ایرانی ها بسیار میهمان نواز هستند. از آنان خداحافظی می کنم و هیچگاه فراموش نمی کنم که 12 هزار نفر در سالن آزادی نام مرا فریاد می زدند.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گلایه علیرضا نادی از فدراسیون: مثل غریبه‌ها با من رفتار میکنند

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 29 بهمن 1392-04:22 بعد از ظهر


کاپیتان سابق تیم ملی والیبال با گلایه از دعوت نشدن به ضیافت خداحافظی خولیو ولاسکو گفت: ادب حکم می‌کرد تا به این مهمانی دعوت شوم اما مثل غریبه‌ها با من رفتار کردند.
علیرضا نادی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: خدا را شکر وضعیت مصدومیت من بهتر است. از زمانی که آسیب دیدم قدری پیشرفت داشتم و پیگیر کارهایم هستم تا هر چه زودتر به میادین مسابقه برگردم. فکر می‌کنم دو هفته دیگر مشخص می‌شود که می‌توانم دوباره مثل سابق بازی کنم یا خیر. البته لیگ را که به طور کامل از دست دادم. امسال دیگر نمی‌توانم در پلی‌آف بازی کنم. اما سعی می‌کنم تا آخر اسفند در لیگ بازی کنم.
وی افزود: من قطعا نمی‌توانم تا پایان فصل به باریج اسانس کمک کنم. زیرا در شرایط بازی نیستم. بازیکنان خوبی در تیم هستند که موفقیت این تیم را تضمین می‌کنند. باریج اسانس یکی از قطب‌های والیبال ایران و مدعی قهرمانی است. قرار است تا \"سانتانا\" بازیکن تیم ملی برزیل به ایران سفر کند و جایگزین من شود. در هر صورت امیدوارم این تیم موفق شود. قهرمان دور مقدماتی حق دارد که در فینال بازی کند.
کاپیتان سابق تیم ملی والیبال درباره پیوستن مجدد به تیم ملی گفت: زمانی که در تیم ملی بازی می‌کردم سعی داشتم بهترین تمرینات را داشته باشم و همیشه در بین بهترین‌ها قرار بگیرم. حالا هم تلاش می‌کنم تا در هر تیمی که هستم تاثیر گذار باشم. امسال با بازی‌هایی که داشتم فکر می‌کنم که واجد شرایط باشم. اگر آن طور که مسئولان تیم ملی گفتند مبنای دعوت به اردوهای تیم ملی، عملکرد بازیکنان در لیگ برتر باشد، من واجد شرایط هستم. کاری به تجربه و سابقه ام ندارم. اما در حال حاضر اگر بخواهند بهترین های لیگ را انتخاب کنند من نیز در بین آن ها هستم. تلاش می کنم تا زمان اردوهای تیم ملی صد در صد آماده باشم.
نادی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل حاضر نشدن در ضیافت خداحافظی خولیو ولاسکو گفت: با من مثل غریبه ها رفتار شد. در همان روز مهمانی خوشخبر(سرپرست تیم ملی) با من تماس گرفت حالم را بپرسد. متاسفانه کلمه‌ای از مهمانی به زبان نیاورد. من که سال‌ها برای تیم ملی زحمت کشیده بودم و در کنار همین بازیکنان و مربیان بازی می کردم انتظار داشتم تا حداقل به مهمانی دعوت شوم. اینکه می رفتم یا نمی رفتم دیگر به خودم مربوط بود. اما فکر می کنم ادب حکم می کرد تا به این مهمانی دعوت شوم.
کاپیتان سابق تیم ملی گفت: شاهد بودیم افرادی در مهمانی خداحافظی ولاسکو حاضر بودند که ربطی به والیبال نداشتند. یکی دو سال در مجموعه قرار گرفته بودند. این خوب نیست. خودم می خواهم بعد از آن مسائل به فدراسیون و تیم ملی نزدیک شوم اما برعکس می بینم می خواهند من را دور کنند. به هر حال تاکید می کنم که هیچ کس به من اطلاعی نداد که ضیافت خداحافظی ولاسکو برگزار می شود. متاسفم که چرا من را دعوت نکردند. شاید می خواستند این طور نشان دهند که خودم به مهمانی نرفتم.
نادی در پایان گفت: من محبوبیت خود را از مردم دارم.به نظر من مبنا و ملاک کار مردم هستند. اگر مردم منِ علی نادی را دوست داشته باشند کافی است. سعی کردم تا برای کشورم مفید باشم. امیدوارم این طور بوده باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سرپرست تیم باریچ اسانس: "سانتانا" جایگزین نادی می‌شود

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 29 بهمن 1392-04:20 بعد از ظهر


سرپرست تیم والیبال باریچ اسانس گفت: "سانتانا" بهترین مهره برای جایگزینی نادی است و این بازیکن چهارشنبه به ایران می‌آید تا آمادگی او را ببینیم و بعد تصمیم خود را بگیریم.
مجید اعتماد الحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه اوایل فصل آرش کمالوند و مسعود غلامی در تمرینات تیم ملی مصدوم شدند، اظهار کرد:‌ این موضوع بر روی تیم باریچ اسانس فشار زیادی وارد کرد. علیرضا نادی جای آن دو نفر را گرفت تا اینکه نادی هم مصدوم شد. ما به فکر جایگزین مناسب برای این بازیکن سرعتی زن هستیم و مشکلات تیم ما زیاد شده بود.
وی اضافه کرد: ما در تمام لیگ‌های اروپایی و خارجی تفحص کردیم و گزینه مناسبی که بتواند جای علیرضا نادی را بگیرد پیدا نکردیم، زیرا بیشتر افراد در تیم‌های خود مشغول بازی بودند و تیم‌هایشان پول زیادی از ما طلب می‌کردند.
سرپرست تیم والیبال باریچ اسانس با اشاره به نام \"رودریگو سانتانا\" و اینکه این بازیکن بهترین گزینه برای پست سرعتی زن تیمش است، تصریح‌کرد: سانتانا بهترین مهره برای جایگزینی نادی است و سانتانا چهارشنبه به ایران می‌آید تا ما آمادگی او را ببینیم و بعد از آمادگی او تصمیم خود را بگیریم.
وی افزود: ما هزینه نمی‌کنیم که بی‌نتیجه بماند و به سانتانا نیاز زیادی داریم و به احتمال زیاد با او قرار داد خواهیم بست.
اعتماد الحسینی در خصوص مبلغ قرارداد سانتانا، اظهارکرد: مبلغ بازیکنان را نمی‌توانیم فاش کنیم، اما آنقدری هست که بتوانیم بازیکن بزرگی مثل سانتانا را نگه داریم.
وی با بیان اینکه تیم باریچ اسانس برای تست دوپینگ مسابقات حذفی لیگ از فدارسیون والیبال و فدراسیون پزشکی درخواست کرده، اظهارکرد: ما امیدواریم در این مرحله تست دوپینگ را بگیرند، زیرا احتمال می‌رود تیمی به اجبار یا بازیکنی به اختیار از دوپینگ استفاده کند و همین موضوع باعث شود حق تیم‌های دیگر خورده شود.
سرپرست تیم والیبال باریچ اسانس در پایان گفت: شهرداری ارومیه تیم خوبی است و به امید پیروزی به مصاف این تیم می‌رویم و برای قهرمانی در لیگ برتر مصمم هستیم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آمار کشور های بازدیدکننده از این وبلاگ در هفته ی گذشته!

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-05:19 بعد از ظهر

http://upload.tehran98.com/upme/uploads/ed8bc978e196287f1.png


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برنامه دور رفت لیگ برتر والیبال سال 92(پلی آف)

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-04:55 بعد از ظهر

برنامه دور رفت لیگ برتر والیبال سال 92 به شرح زیر است:

کاشان، سالن کتابچی، ساعت 16
باریج اسانس – شهرداری ارومیه

ورامین، سالن شهید گل عباسی، ساعت 16
متین ورامین – نوین کشاورز

مشهد، سالن مهران، ساعت 16
میزان مشهد – شهرداری تبریز

آمل، سالن پیامبر اعظم (ص)، ساعت 16
کاله مازندران – پیکان تهران

دیدارهای دور برگشت مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال چهارشنبه هفتم اسفندماه پیگیری خواهد شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-04:54 بعد از ظهر

دور رفت مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه 30 بهمن ماه با چهار بازی در شهرهای کاشان، ورامین، مشهد و آمل پیگیری خواهد شد تا تیم های پیروز در این دیدارها 50 درصد مسیر حضور در جمع چهار تیم برتر مرحله نیمه نهایی و نهایی این رقابت ها را طی کنند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم های اول تا هشتم جدول دور مقدماتی لیگ برتر والیبال در مرحله پلی آف به مصاف یکدیگر می روند تا در نهایت بعد از دو برد از سه بازی چهار تیم مرحله نیمه نهایی این رقابت ها مشخص شوند.
در پایان دور مقدماتی لیگ برتر والیبال تیم های باریج اسانس، متین ورامین، میزان مشهد، کاله مازندران، پیکان تهران، شهرداری تبریز، نوین کشاورز و شهرداری ارومیه به ترتیب با کسب رتبه های اول تا هشتم جدول لیگ برتر والیبال به مرحله پلی آف صعود کردند.
در مرحله پلی آف تیم های اول تا چهارم جدول دور مقدماتی در سه دیدار به ترتیب به مصاف تیم های هشتم تا پنجم این رقابت ها می روند تا پیروز نهایی دو بازی از سه دیدار این مرحله به مرحله بعد صعود کند.
در نخستین بازی این مرحله تیم باریج اسانس در کاشان میزبان شهرداری ارومیه خواهد بود. باریج و نماینده ارومیه دور مقدماتی را به ترتیب با 49 و 28 امتیاز به پایان رساندند.
شاگردان مصطفی کارخانه در دور مقدماتی لیگ برتر والیبال امسال دو بار به مصاف ارومیه رفتند که یک پیروزی و یک شکست حاصل آن بوده است. در هفته ششم دور رفت (13 آذرماه) شهرداری ارومیه سه بر صفر به پیروزی رسید و در هفته ششم دور برگشت (دوم بهمن ماه) باریج اسانس سه بر دو پیروزی رسید.
در مجموع شهرداری ارومیه پنج ست از باریج گرفته است و سه ست به این تیم واگذار کرده است بنابر این از این نظر نماینده ارومیه پیروز واقعی مرحله مقدماتی بوده است اما باریج در نهایت با صدرنشینی میزبان دور رفت مرحله پلی آف شد.
باریج اسانس در این بازی علیرضا نادی کاپیتان خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

دومین دیدار دور رفت مرحله پلی آف لیگ برتر والیبال در سالن شهید گل عباسی ورامین برگزار خواهد شد تا بازیکنان بانیولی سرمربی ایتالیایی متین از تیم نوین کشاورز پذیرایی کنند.
نکته جالب که دو تیم متین و نوین کشاورز نیز در هفته ششم دور رفت و برگشت لیگ برتر والیبال به مصاف یکدیگر رفتند که دو شکست سه بر صفر و سه بر یک ره آورد نوین از این بازی ها بوده است.
شاید احتمال پیروزی نوین کشاورز در این بازی ها کمرنگ است اما شاگردان مسعود آرمات سرمربی نوین کشاورز تیمی از پیش باخته نیست و تمام تلاش خود را برای شکست میزبان خود خواهد کرد.
تیم های میزان مشهد و شهرداری تبریز برگزار کننده سومین دیدار دور رفت مرحله پلی آف لیگ برتر سال 92 "جام ولایت" هستند که در سالن مهران مشهد به مصاف یکدیگر می روند. این دو تیم در هفته پایانی دور برگشت این رقابت ها نیز به مصاف یکدیگر رفتند و بعد از یک هفته دوباره حریف هم شدند.
در دو بازی مرحله مقدماتی (سوم دیماه و 23 بهمن ماه) تیم میزان مشهد سه بر یک به پیروزی رسید و شاگردان جبارقوچان نژاد خود را برای حضور در جمع چهار تیم برتر مرحله نیمه نهایی آماده می کنند. اما حسین معدنی نیز سرمربی میدان های سخت است و شکست او و شاگردانش کار آسانی نخواهد بود.

کاله مازندران تیم چهارم جدول مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال در چهارمین و آخرین بازی این مرحله از رقابت ها میزبان پیکان تهران است. این بازی سخت ترین بازی مرحله پلی آف است زیرا هر دو تیم از نظر فنی در شرایط تقریبا یکسانی قرار دارند. کاله در دور مقدماتی یک پیروزی و سه امتیاز بیشتر از پیکان داشته است و همین موضوع باعث میزبانی در دو بازی از سه دیدار این مرحله شده است.
نکته دیگر اینکه کاله و پیکان هر دو تجربه حضور در مسابقات قهرمانی در قاره آسیا و حضور در رقابت های جهانی را دارند.
کاله در دور مقدماتی یک پیروزی و یک شکست در برابر پیکان تجربه کرده است که در هفته دوم دور رفت و برگشت این رقابت ها بوده است. در 18 دیماه کاله سه بر یک پیروز شد و در هشتم آبان ماه کاله سه بر دو مغلوب پیکان شد. بنابر این در مرحله مقدماتی کاله پنج ست پیروز شد و چهار ست مغلوب و از این رقابت ها چهار امتیاز به دست آورد و دو امتیاز از دست داد. حال باید دید بهروز عطایی و بازیکنان کاله توان ادامه روند برتری خود در برابر پیکان را در لیگ امسال دارند یا نه؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

Julio Velasco will be the Argentine Seniors Men's coach(خبری از FIVB)

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-04:51 بعد از ظهر 
Velasco coached the Iran Volleyball Team since 2011
 
Buenos Aires, Argentina, February 15, 2014 - The Board of Administration of the Argentine Volleyball Federation (FeVA) today approved Julio Velasco’s appointment as coach of Argentina’s men’s national volleyball team until the end of the 2016 Olympic Games in Rio de Janeiro.
 
The top FeVA authorities voted unanimously to hire 62 year-old Velasco at Friday’s Executive Committee Meeting. “The country’s volleyball authorities support this project, which we believe will be very important for volleyball and Argentine sport. I have noticed our sport officials are excited to go on with a sport project headed by one of the most well-known coaches in the world, who will help us grow the sport and bring a lot of knowledge," said  FeVA President, Juan Antonio Gutierrez.

Julio Velasco recently stepped down as coach of the Iran national volleyball team to lead the men’s team in his home country, Argentina. Velasco, who was appointed head coach of the Iran men's national team in 2011, will take up the top job in Argentina following a request from the country’s President Cristina Fernández de Kirchner.

Under Velasco’s leadership the Iran team impressed in their World League debut last year. “We have shown we belong among the world’s best,” said Velasco referring to the team’s impressive record of five wins from 10 matches. Iran was one of the surprise packages of the 2013 World League defeating giants Italy, Cuba, Serbia, and Germany in the tournament and are currently No. 12 in the FIVB World Ranking.

The Argentine also took the Iran team to victory in 2011 when they won the Asian Volleyball Championship title on home soil and helped them secured World Championship qualification. Iran won Pool B of the Asian Men’s Final Qualification Tournament in September last year for their ticket to the FIVB Volleyball Men's World Championship Poland 2014, scheduled to take place from August 30 to September 21.

“Without the support of the Iran Volleyball Federation this project would have been impossible. They understand the importance of the project that Velasco will head in Argentina," added Gutierrez.

FeVa's Board of Administration also approved the appointment of Professor Osvaldo Celia as Manager of the team. Upon Velasco’s arrival in Argentina on Wednesday, the coach will hold meetings at FeVA's headquarters and an official press conference at 18:00 at a venue still to be confirmed. 


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-02:54 بعد از ظهر


24 و 25 و 26 بهمن ماه 92

عکس از: امیرحسین بزرگزادگان 
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 1 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 2
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 3 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 4
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 5 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 6
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 7 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 8
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 9 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 10
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 11 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 12
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 13 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 14
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 15 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 16
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 17 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 18
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 19 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 20
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 21 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 22
اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 23 اهالی والیبال در ورزش از نگاه دو عکس 24داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارشی از بدرقه شایسته ایرانی ها از ولاسکو در آخرین سفر

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 28 بهمن 1392-02:51 بعد از ظهر

خولیو ولاسکو بامداد روز جمعه 25 بهمن ماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) وارد تهران شد و در سه روز اقامت در تهران مورد تقدیر شایسته و کم نظیری که خاطره خوبی را در ذهن او بر جای گذاشت، سپری کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو به همراه همسرش (روبرتا برنویی) بامداد جمعه 25 بهمن برای پایان دادن به همکاری سه ساله اش با تیم ملی والیبال ایران وارد تهران شد.
وی در عصر روز جمعه در جلسه خصوصی با ملی پوشان والیبال ایران در هتل المپیک با آنان خداحافظی کرد و آخرین نصیحت های لازم را به هر یک از شاگردانش کرد و سپس به هر یک از همکارانش در کادر فنی هدیه ای اهدا کرد و از آنان تقدیر و تشکر کرد.
خولیو ولاسکو سپس در مراسم ضیافت شام خداحافظی اش که با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، نصراله سجادی معاون ورزش حرفه ای وزیر ورزش و جوانان، مسئولین فدراسیون والیبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی والیبال و اصحاب رسانه که سه سال وی را همراهی کرده بودند، شرکت کرد.
این ضیافت با پخش فیلمی از رویدادهای والیبال ایران در سه سال گذشته و تبیین نقش ولاسکو آغاز شد. سپس رییس فدراسیون والیبال، وزیر ورزش و دبیر کمیته ملی المپیک به بیان دیدگاه‌های خود درباره موفقیت‌ها والیبال پرداختند.
در پایان مراسم نیز تابلو فرشی با تصویر تیم ملی والیبال ایران به خولیو ولاسکو از سوی فدراسیون والیبال هدیه شد.
همچنین عکس یادگاری و گرفتن امضا از خولیو ولاسکو از دیگر برنامه های پایانی این مراسم بود.
رییس فدراسیون والیبال در این ضیافت شام گفت: ولاسکو زحمات زیادی برای والیبال ایران کشید و بسیار سخت است که در نیمه راه باید از ایشان جدا شویم.
دکتر محمدرضا داورزنی افزود: ما با ولاسکو تا پایان سال 2014 قرارداد داشتیم و می توانستیم این قرار داد را نیز تا المپیک 2016 تمدید کنیم.
رییس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: تیم والیبال آرژانتین در لیگ جهانی 2013 به رغم میزبانی مرحله نهایی عملکر د خوبی نداشت و مردم این کشور از رییس جمهور خودشان درخواست همکاری با ولاسکو را دادند. این درخواست در نهایت به فدراسیون والیبال ایران رسید و به رغم اینکه ولاسکو 31 سال از وطن خودش دور بوده اما دوست داشت که به آرژانیتن برود و به والیبال وطن خود خدمت کند.
وی در ادامه با تقدیر از عملکرد ولاسکو در ایران گفت: در سه سال همکاری ایشان با والیبال ایران تنها روسیه و برزیل موفق به شکست تیم ملی والیبال ایران شدند و سایر قدرت های والیبال مغلوب والیبال ایران شدند.
رییس فدراسیون والیبال با بیان اینکه از خداحافظی با ولاسکو خیلی راحت هستم، تاکید کرد: امیدوارم بازیکنان ایران با توجه به اعتماد به نفسی که در آنان سراغ دارم، مسیر ولاسکو را ادامه دهند و به اهداف والیبال تا سال 2016 دست یابند.
وی خاطرنشان کرد: قطع همکاری با ولاسکو تنها به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال است اما از مشاوره های ایشان حتما بهره مند خواهیم شد تا همکاری والیبال ایران و آرژانتین نیز در آینده بیشتر خواهد شد.
سپس خولیو ولاسکو با چهره ای که احساسات در آن موج می زد، با بیان اینکه من غمگین هستم که از تیم ملی والیبال ایران خداحافظی می‌کنم، افزود: در هفته‌های گذشته دکتر داورزنی تلاش زیادی کرد تا نظرم را عوض کند و از ایران نروم اما من تصمیم خود را گرفته بودم هر چند که تصمیمم من حرفه‌ای نبود.
ولاسکو تاکید کرد: امیدوارم مردم ایران نسبت به این موضوع درک لازم داشته باشند. در این سال‌ها متوجه شدم که مردم ایران علاقه زیادی به وطن خود دارند و عشق ایرانی‌ها را به وطن دیدم. امیدوارم که آن‌ها هم شرایط من و تعلق خاطرم به وطن را درک کنند.
سرمربی تیم ملی والیبال با یادآوری دلایل خود برای پذیرش این سمت در سه سال گذشته افزود: وقتی که ایران را برای ادامه مسیر مربی‌گری‌ام انتخاب کردم، دلایل زیادی داشتم. مهم‌ترین آن، بحث حرفه‌ای‌گری بود. دوستانی داشتم که در ایران کار می‌کردند، آن‌ها گفتند که توانایی‌ بالقوه‌ای در والیبال ایران وجود دارد.
وی با بیان اینکه دو عامل مهم برای موفقیت‌های والیبال وجود داشت، خاطر نشان کرد: یکی بازیکنان و دیگری شرایط خوبی که موجب شد هدایت این تیم را بپذیرم.
سرمربی تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: همیشه چالش‌هایی وجود دارد که باید بر آن‌ها غلبه کرد. دوست داشتم تا فضای متفاوتی را تجربه کنم و به همین دلیل هدایت تیم ایران را پذیرفتم. خیلی خوشحالم که این تصمیم را گرفتم. نه فقط به خاطر بردهایی که داشتیم بلکه به خاطر اینکه سه سال توانستم در کشور ایران زندگی کنم.
ولاسکو خاطرنشان کرد: تک‌ تک دوستانی که در این سال‌ها در ایران دیدم از همسایه، مردم خیابان و مسئولان، همه به من لطف داشتند.
وی با تاکید بر اینکه والیبال ایران قابلیت قرار گرفتن در جایگاه اول جهان را دارد، افزود: فقط باید نگاه‌ها را از سطح ملی فراتر ببریم و بالاتر بیندیشیم. امیدوارم که تیم ملی والیبال ایران در المپیک موفق باشد. روزی من باور داشتم که والیبال ایران می‌تواند موفق شود و تنها کسی حرف من را باور کرد داورزنی بود.
ولاسکو در پایان افزود: امیدوارم بازیکنان، مسیری که با من آغاز کردند را ادامه دهند و حرف‌هایی را که به آن‌ها زدم، بپذیرند. بازیکنان ایران توانایی‌های زیاد و ظرفیت بالایی دارند و قابلیت انعطاف‌پذیری و ویژگی‌هایی دارند که می‌توانند متمایز باشند.
وزیر ورزش و جوانان نیز در ضیافت شام خداحافظی خولیو ولاسکو با بیان اینکه رشد والیبال ایران سال‌هاست که تداوم دارد و ولاسکو هم شدت رشد این منحنی را افزایش داد، گفت: والیبال ایران در مدت همکاری با ولاسکو نیز نتایج خیلی خوبی گرفت.
محمود گودرزی افزود: ما کسی که مردم‌مان را خوشحال کند و موجب توسعه کشور شود در هر زمینه‌ای، حتی اگر در کشور دیگری به دنیا آمده باشد، از خودمان می‌دانیم. این خاطره همیشه در ذهن ما هست که چه کسی موجب شد این اتفاقات خوب در والیبال ایران بیفتد.
وی با بیان اینکه امروز من اینجا حضور دارم تا تقدیر کنم از کسی که شادی را در بین خانواده‌ها و مردم ایران آورد و کمک کرد شرایطی فراهم شود که نشاط ملی ایجاد شود که این نشاط باعث شرایط خاصی می‌شود که جوان‌های ما به ورزش علاقه‌مندتر شوند.
وزیر ورزش و جوانان با یادآوری اینکه چندی پیش شنیدم که ولاسکو از ایران می‌خواهد برود و خیلی تعجب کردم، گفت: در آن زمان با آقای داورزنی تماس گرفتم و موضوع را جویا شدم. ایشان هم تایید کرد که این اتفاق خواهد افتاد زیرا رییس جمهور آرژانتین خواسته که ولاسکو هدایت تیم ملی آرژانتین را در دست بگیرد.
وی تصریح کرد: البته این اتفاق خوبی نیست زیرا او ویژگی‌هایی دارد که توانست انسجام گروهی بین تیم ملی ایران ایجاد کند. البته ناگفته نماند که شرایط بالقوه برای منزلت والیبال ایران وجود داشت. در واقع پتانسیل بالایی در کشور ما وجود داشت.
گودرزی خاطرنشان کرد: جوانان ایران مستعد هستند و از سوی دیگر تیم راهبری فدراسیون و مربیان و همکارانی که با او تلاش کردند، زمینه موفقیت والیبال ایران را فراهم کردند. البته یک مربی توانمند و دانا توانست این مجموعه را در کنار هم هماهنگ تر کند تا والیبال ایران موفق شود.
گودرزی با قدردانی از مربیان پایه ورزش والیبال ایران گفت: باید از مربیانی که از گذشته کار می‌کردند، نیز قدردانی کنیم. رشد والیبال ایران سال‌هاست که تداوم دارد و ولاسکو هم شدت رشد این منحنی را افزایش داد.
وی تاکید کرد: اینجا از همه والیبالیست‌های ایران تقدیر و تشکر می‌کنم و عرض می‌کنم که ما قادر نیستیم و نبوده‌ایم به واقع از آن‌ها تقدیر کنیم. اما به هر حال با امکانات و استطاعت محدود، قدردان آن‌ها هستیم. همچنین به طور ویژه از هیات رییسه محترم والیبال به ویژه شخص محمدرضا داورزنی قدردانی می‌کنم.
پایان نخستین روز حضور ولاسکو در تهران با گرفتن عکس های یادگاری و هدیه دادن به مردی که نخستین های والیبال ایران مانند حضور در لیگ جهانی و قهرمانی در قاره آسیا را رقم زده بود، به پایان رسید.

خولیو ولاسکو در دومین روز حضور در ایران در نشست مطبوعاتی شرکت کرد تا به سئوالات خبرنگاران پاسخ دهد.
خولیو ولاسکو در ابتدای آخرین نشست خبری که روز شنبه ساعت 10 در هتل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد، پس از پخش ویدئو کیلیپ کوتاهی با نام سلام، خداحافظ که توسط روابط عمومی فدراسیون والیبال تهیه شده بود، افزود: برای من خیلی سخت است در آخرین نشست مطبوعاتی صحبت کنم . از دیروز موج احساسات در من شروع شده و ادامه دارد. من خودم رو آماده کردم که بتوانم مقابل شما حاضر شود ولی این ویدئو که اول برنامه نیز پخش شد دوباره احساسات من را برانگیخت و همه تلاشم بی نتیجه ماند. دوست داشتم تا پایان این قضیه (قهرمانی جهان) همراه تیم ایران باشم. تیم ایران می تواند به این جایگاه برسد.
وی با بیان اینکه از جایی که تیم والیبال آرژانتین در جایگاه مناسبی نیست از دسامبر سال گذشته از من خواسته شده به این تیم بروم، خاطر نشان کرد: همکاری من با تیم ایران قطع نمی شود. اما آرژانتین یک قصه دیگر دارد و 31 سال دور بودم و متاسفانه فرصت دیگری برای حضور در این کشور نیست و آخرین شانس من برای خدمت رسانی به تیم ملی کشورم است. سه سال پیش دو دلیل عمده برای حضور در ایران داشتم یک دلیل حرفه ای است. حرکت بسیار جدی در والیبال ایران شروع شده بود و بازیکنانش نیز توانایی خاص داشتند.
ولاسکو تصریح کرد: وقتی وارد ایران شدم شرایط را بهتر از انتظار دیدم. در دوران کاری ام تیم های خیلی زیادی را دیدم، اما تعداد بازیکنان مستعد ایران بیشتر از کشورهای دیگر است . دلیل دوم دلیل حضور در ایران فرهنگی است. دوست داشتم یک فرهنگ متفاوت از کشورهای اروپایی و آمریکای جنوبی را تجربه کنم.
سرمربی تیم ملی والیبال تاکید کرد: بسیار خوشحال که این انتخاب را انجام دادم. یکی از تجربیات بسیار جالب و خوب زندگی من محسوب می شود.
از تمام ملت ایران تشکر می کنم. نه فقط بازیکنان، بلکه هواداران و اصحاب رسانه و همسایگان کمک من بودند. در آرژانتین و ایتالیا سئوالات زیادی در باره ایران از من می شود زیرا اطلاعات آنان درست نیست. نه تنها درباره والیبال ایران بلکه در باره فرهنگ ایران که بسیار متفاوت است، با آنان صحبت کردم.
وی با اشاره به اینکه هر چند که زمان خداحافظی فرار رسیده است، اما ارتباط خودم را با فدراسیون والیبال ایران ترک نخواهم کرد. یک سرمربی خوب یک استاد خوب هست و اگر من در نقش یک معلم کارم را درست انجام داده باشم، تیم دیگر نیازی به من ندارد و موفقیت واقعی زمانی است که بازیکنان اهداف او را پس از ترک دنبال کنند.
وی در باره سرمربیگری جدید تیم ملی والیبال ایران نیز گفت: برنادری را 12 سال است که می شناسم، 17 ساله بود مربی اش بودم و او در ایران موفق خواهد شد. برناردی به عنوان کار حرفه ای جدید، اتیالیا ترک و به لهستان رفته است هر چند تجربیات اول به اندازه من نیست، چون جوان است. وقتی در سال 1989 کارم را با تیم ملی ایتالیا آغاز کردم 39 سال داشتم، الان برناردی نسبت به من  در جایگاه بهتری قرار دارد. هر چند کار آسانی نیست که یک تیم را بعد موفقیت ها متعدد بر عهده بگیرد.
سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سئوال مبنی بر اینکه اگر در باره این تصمیم غیر حرفه ای خود چند ماه صبر می کردید، بهتر نبود، افزود: من ترجیح می دادم بمانم و کار خودم را به پایان برسانم از فدراسیون آرژانتین نیز خواستم تا بعد از قهرمانی جهان در ایران بمانم، اما اگر این تصمیم را نمی پذیرفتنم آنان مجبور بودند برای المپیک با یک نفر دیگر همکاری کنند. به همین دلیل ریسک آن را پذیرفتم، زیرا آرژانتین کشور من است و فرصت زیادی برای کار در آن تیم نیز ندارم. من با مربی جدید قطعا صحبت خواهم کرد تا تمامی مسایل بازیکنان و تکنیک ها و تاکیتک ها را در باره بازیکنان ایران به او یادآوری کنم. تا کنون مذاکرات زیادی با هم داشته ایم. برناردی سرمربی تیم متین ورامین ( بانیولی) را نیز می شناسد و قطعا از ایشان هم کمک خواهد گرفت.
وی در باره اینکه در آینده بازهم با والیبال ایران همکاری خواهد کرد، و یا در انتخاب ملی پوشان نقشی خواهد داشت، گفت: من با بیش از 50 بازیکن مختلف تیم ملی الف و ب والیبال ایران کار کردم و شناخت کافی دارم اما به طور حتم در انتخاب بازیکنان تیم ملی نقشی نخواهم داشت. وضعیتی که برناردی تیم را تحویل می گیرد بهتر از سه سال پیش است زیرا سه سال پیش کسی نبود به من کمک کند. آرژانتین آخرین تیم ملی که هدایت آن را بر عهده خواهم گرفت شاید به عنوان مدیر فنی در همکاری با تیم های دیگر جهان باشم.
خولیو ولاسکو در پاسخ به این سئوال که والیبال ایران در این سه سال چه چیزی به اطلاعات شما اضافه کرد، گفت: والیبال ایران چیزهای زیادی به من داد. اول از همه فرهنگ در دو عرصه، فرهنگ والیبال و ایران که متفاوت با کشورهای دیگر است.
در اروپا بر این باور هستند که والیبال خوب تنها در برخی کشورها است و وقتی ایران موفق به کسب پیروزی های متعدد شد، با یک شگفتی روبرو شدند که اران به این مقام های جهانی برسد. در تمام نشست های مطبوعاتی گفتم که تیم ایران خاص و به پیشرفت های قابل توجهی دست پیدا کرده است.
وی تاکید کرد: چندین بار از داورزنی خواستم و تاکید کردم ایران می توان میزبان و حتی برگزاز کننده رقابت ها مهم جهان شود، اگر شرایط مالی مطلوب شود. باید دنیا بداند حرکت والیبال ایران چگونه است. دومین چیز که والیباال ایران به من داد اشتیاق است که در بازیکنان ایرانی وجود دارد نه تنها در ملی پوشان بلکه در لیگ برتر بازیکنان با تمام وجود برای پیروزی بازی می کنند. در دیگر کشورها انیگونه نیست برای همین این تفاوت در بازیکنان ایران و دیگر کشورهای اشتیاق من را افزایش داد و به انگیزه من نیز افزود.
من در ایتالیا گفتم دوست ندارم آورنده اشتیاق در بازیکنان باشم و چیزهای که من می توانم بدهم اعتماد به نفس و چیزهای فنی و نکته های تاکتیکی است.
وی یادآور شد: چیزهای که در ایران آموختم قطعا به خانواده و فرزندان خواهم گفت و تنها به مربوط به ورزش نیست و این یک اصل است که به فرهنگ های دیگر با شناخت و درک بهتر احترام بگذاریم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به مطلب که آیا قبول دارید والیبال ایران ولاسکو را احیا کرد، گفت: من از تیم ایران خیلی چیزها گرفتم و باید این را بدانید من تنها مربی هستم که در بحث قاره ای توانستم این مقام ها را کسب کنم. در قاره اروپا و آسیا قبلا کسی نبوده که عنوان بهترین تیم را به دست آورد، بنابر این تیم ایران نام من را در این رکورد ثبت کرد و بسیار خوشوقت هستم.
وی در باره اینکه هنوز برناردی برنامه اش را قطعی نکرده است، و اگر ایران در لیگ جهانی موفق نشود، آیا ولاسکو ناراحت می شود، گفت: برناردی نخواسته درباره ایران صحبت کند. در حال حاضر با یک تیم خوب لهستان کار میکند و حرفه ای نیست که در باره آینده اش صحبت کند، اما مطمئن هستم که در آینده قراردادش امضا می شود اما الان به طور رسمی نمی تواند در این باره چیزی بگوید.
در باره لیگ جهانی نیز انتظار برنده شدن در بازی های لیگ جهانی انتظار درستی نیست لیگ جهانی فرمول جدید خود را دارد اولین لیگی که فرمول تیم های برتر دارد ایران افتخار بزرگی دارد که در این گروه بازی می کند. آرژانتین از نظر رده بندی بهتر از ایران است اما ایران انتخاب شد، حقیقت همیشه رده بندنی نیست بلکه مسایل دیگر هم درگیر این انتخاب مطرح است. در آمریکایی جنوبی برزیل اول است و آرژانتین دوم اما دیگر تیم ها مطرح نیستند. تنها چهار امتیاز بین تیم اول و چهارم وجود دارد و برای رسیدن به رده بالاتر تلاش زیادی می طلبد و فدراسیون بین المللی والیبال وقتی تلاشهای ایران را دید این تیم را در هشت تیم برتر قرار داد. افتخارات بزرگی است و ایران کار بسیار سخت و نفسگیری خواهد داشت و قابل مقایسه با قبل نیست. این قضیه را نه تنها مردم باید درک کنند، مردم فکر می کنند اگر یک بار قهرمان شدی باید دیگر همیشه تکرار شود، اما این دلیل نمی شود اگر یکبار ایران پیروز شد، دیگر همیشه برتر باشیم. اما ایران این پیروزی پله های تلقی را طی کند تا در لیگ بعدی نیز موفق عمل کند. اگر همین جایگاه را حفظ کنیم.

خولیو ولاسکو و همسرش به همراه رییس فدراسیون والیبال شنبه شب در برنامه ورزش از نگاه دو حضور یافتند تا ولاسکو با مردم ایران به صورت پخش زنده خداحافظی کند.
ورزش از نگاه دویی ها هم برای ولاسکو سنگ تمام گذاشتند. از سئوال پیامکی این برنامه این بود که اگر بخواهید به ولاسکو جمله ای برای خداحافظی بگوید، چه چیزی خواهید گفت، گرفته تا نمایش آنونس ها و ویدئو کلیپ های جذاب. پیمان یوسفی هم نماینده خوبی برای مردم ایران بود.
ولاسکو و همسرش و دکتر محمدرضا داورزنی در این برنامه نیز به سئوالات مجری پاسخ دادند و نگرانی ها برای آینده والیبال ایران را بدون دلیل دانستند و تاکید کردند که والیبال ایران راه خود را خواهد رفت.

آخرین روز حضور ولاسکو به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان دیروز یکشنبه بود که در این روز مهمان سفارت ایتالیا بود و در پایان این مهمانی از کلیه دوستان خود در سفارت تشکر و خداحافظی کرد.

خولیو ولاسکو پس از دو سال و 10 ماه و 12 روز سرمربیگری تیم ملی والیبال ایران و کسب عناوینی چون اولین حضور در لیگ جهانی،اولین قهرمانی در آسیا، اولین پیروزی بر ایتالیا، اولین پیروزی بر لهستان، اولین پیروزی بر آرژانتین، اولین پیروزی بر صربستان، اولین پیروزی بر کوبا، اولین پیروزی بر آلمان و اولین پیروزی بر امریکا 
از ایران و مردم خوش بدرقه اش خداحافظی کرد و ساعت 3 بامداد امروز دوشنبه تهران را به مقصد بولونیا ترک کرد تا بلافاصله برای بر عهده گرفتن سکان هدایت تیم ملی والیبال آرژانتین به این کشور سفر کند.
این بود پایان بدرقه شایسته ایرانیان از پرافتخار ترین سرمربی والیبال دنیا...
ایرانیان هم خوش استقبالند و هم خوش بدرقه.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

لینک دانلود برنامه ورزش از نگاه دو با حضور خولیو ولاسکو

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:یکشنبه 27 بهمن 1392-04:11 بعد از ظهر

برای دانلود به لینک زیر مراجعه کنید!:

http://eirib.ir/lastnews/33539-%DA%AF%D9%BE-%D9%88-%DA%AF%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-2.html
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

میلان، میزبان اجلاس FIVB !

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:یکشنبه 27 بهمن 1392-04:08 بعد از ظهرخبرگزاری ورزش والیبال : میلان به عنوان میزبان اجلاس دو سالانه فدراسیون جهانی والیبال در سال ۲۰۱۴ انتخاب شد.
به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از تسنیم، فدراسیون جهانی والیبال اعلام کرد شهر میلان ایتالیا، میزبان اجلاس جهانی این فدراسیون در سال 2014 است.
سی و چهارمین اجلاس فدراسیون جهانی والیبال از 9 تا 11 آبان 1393 با حضور اعضای کمیسیون‌های مختلف و روسای فدراسیون‌های عضو به مدت 2 روز به همراه کارگاه عملی یک روزه برگزار خواهد شد.
در این کارگاه، حاضران این فرصت را دارند که در حضور مقامات و مسئولان فدراسیون جهانی با آخرین تحولات والیبال جهان آشنا شوند.
این اجلاس هر 2 سال یکبار برگزار می‌شود که در نشست سال 2012 در آمریکا، آری گراسیا به عنوان چهارمین رئیس فدراسیون جهانی انتخاب و جانشین جی ژونگ وی شد.
اجلاس سال 2014 بعد از مسابقات قهرمانی جهان که 12 تا 30 شهریور 93 در لهستان انجام می‌شود، در میلان برگزار خواهد شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جشن تولد ولاسکو در حضور خبرنگاران برگزار شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:شنبه 26 بهمن 1392-05:49 بعد از ظهر

جشن تولد سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران در حضور خبرنگاران و همسر ولاسکو برگزار شد.
نشست خبری خولیو ولاسکو سرمربی پیشین تیم ملی والیبال ایران پیش از ظهر امروز شنبه برگزار شد. در خلال این نشست خبری، مسئولان فدراسیون والیبال برای ولاسکو جشن تولدی هم ترتیب دادند.

با وجود اینکه تولد ولاسکو چند روز پیش بود با این حال مسئولان فدراسیون با تهیه یک کیک که تصویر ولاسکو با بازیکنان تیم ملی روی آن حک شده بود، سالروز 62 سالگی این مربی را جشن گرفتند. در این مراسم، همسر ولاسکو هم حضور داشت.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آخرین نشست خبری خولیو ولاسکو در ایران

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:شنبه 26 بهمن 1392-05:26 بعد از ظهر

برای مشاهده عکس ها به لینک زیر بروید!:
http://iranvolleyball.com/Contents/30530/آخرین نشست خبری خولیو ولاسکو در ایران عکس -.aspx


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :10
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات