یه خبرگزاریه بروز والیبال

اهمیت امادگی جسمانی در والیبال

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:16 بعد از ظهر
در دنیای امروز والیبال

در مورد ساق پا و تمرینات آن باید توضیح داد كارهای انعطافی برای این ناحیه ارجح بر كار با وزنه صرف است زیرا حالت دوم در عین اینكه توان را بالا می برد، پس از مدتی پا و ساق آن را به یك حالت خشك درمی آورد كه نمی تواند برای جوابگویی به ضربات حریف در هر گوشه زمین قابل قبول و استفاده باشد. اضافه بر آن، مدتی است تمرینات هر ورزشكار والیبال به گونه ای طراحی می شود كه طی آن سرعت وی بالاتر برود و همه چیز مبتنی بر قدرت و كار فیزیكی صرف نباشد. هرچقدر كه كار بدنسازی و كار با وزنه بیشتر باشد، عامل انفجاری و سرعت در یك والیبالیست كمتر می شود و این در دنیای امروز والیبال پذیرفته نیست.
نشست و برخاست

كار برای تقویت ساق پا نیز باید با وسایل موسوم به «باربلز» Barbellsصورت گیرد و نه فقط با ماشینهای كار با وزنه. زیرا در حالت دوم عضلاتی قدرتمند اما خشك برای والیبالیستها شكل می گیرد كه عامل سرعت در واكنش را از وی خواهد گرفت. تمرینات ساده ای مثل نشست و برخاست و طناب زدن هم برای والیبال مثل سایر ورزشها به كار می آید. برای تقویت عضلات بازو هم باید از كار با دمبلها و وزنه های بالنسبه سبك سود جست ونشست و برخاست برروی زمین با تكیه برتوان بازوها نیز مفید خواهد بود. یك والیبالیست باید در تمرینات فیریكی اش حتماً مراقب سلسله اعصاب وعضلات ومهره های كمرش نیز باشد ودر كل باید به ۳دسته بندی ذیل معتقد بود:

1. یك والیبالیست زیر وزنه سنگین تعیین شده توسط مربیان باید درنهایت ۳بار نشست وبرخاست كند واصولاً به بیش از آن نیاز نیست.

2. بد نیست یك والیبالیست به هنگام كار با وزنه و طی یك جلسه تمرینی ، دوسه بار وزنه های مورداستفاده اش را تغییر وبدنش را ازاین طریق وادار به وفق یافتن سریع با شرایط متفاوت كند ودر بین هریك ازاین حالات وقت كافی برای ریكاوری (بازیابی ) خود درنظر بگیرد.

3. باید از وسایلی ویژه وسرعت ساز مثل «مدیسین بال» و «پلیومتریك ها» نیز دراین تمرینات استفاده كرد وحتماً «وجه والیبالی» قضیه را زیاد كرد. كسانی كه در تمرینات فیزیكی شان فقط روی بار قدرت جسمانی آن حساب باز كنند، بازیكنان سریعی از آب درنمی آیند.تمرینات مشترك است ، اما…

برای بالابردن میزان توان وآمادگی جسمانی ومقاومت یك ورزشكار منجمله والیبالیستها باید حتماً ویژگی های تخصصی ورزش او را مدنظر قرار داد وبدیهی است نوع تمرینات یك والیبالیست با كشتی گیران ودوچرخه سواران بسیار فرق می كند هرچند در بسیاری از موارد اشتراك هایی درآنها دیده می شود وحتی باید پست بازیكن در زمین والیبال وآنجا كه می ایستد و وظایف محوله اش دراین باب نیز موردتوجه واقدام قرار گیرد. بهتراست از كارهای سرعتی و سپس استراحتهای چندثانیه ای دربین هریك از این روندها بهره گرفت.یعنی یك والیبالیست می تواند درهریك ازاین روندها حدود ۳۰ثانیه با سرعت وبا توالی وزنه بردارد، ۲۰ثانیه استراحت كند و دوباره روند قبلی را تكرار كند واین پروسه را ۵بار انجام بدهد وپس از ۱۵ دقیقه استراحت، دوباره همان كار را ۵بار به اجرا درآورد.پیشگیری از آسیب دیدگی

امروزه كه نقش بدنسازی در تمام ورزشها بالاتر رفته ، لازم است وقت بازیابی محلولها وآب ازدست رفته عضلات بدن نیز حتماً در رژیم غذایی وكار ورزشكاران لحاظ واجرا شود. ماوجه آسیب دیدگی ورزشكاران را نیز داریم كه طبعاً پس از هربار روی دادن برنامه كار وتمرین آنها را دستخوش تغییری اساسی می كند. امروزه حتی درجهان ورزش مربیان وپزشكان پروسه ای را در دست اجرا دارند كه وظیفه وهدف آن كاستن از حجم آسیب دیدگی ها است وابتدا به پیشگیری آن می اندیشند. هرگاه شدت تمرینات بالا می رود و اسید لاكتیك جمع شده درعضلات ورزشكار بالا می گیرد، پزشكان تیم اولین وظیفه خود را خالی كردن عضلات ازاین ماده فرسوده كننده می دانند ومی خواهند به سرعت نشاط را به بدن ورزشكار برگردانند ودرغیراین صورت تعدد تمرینات ومسابقات ، یك ورزشكار را به كلی از پای درخواهد آورد.در مواجهه با اسپانسرهای زیاده خواه

در دنیای كنونی كه تعداد مسابقات در هر رشته ورزشی برای راضی كردن سرمایه گذاران وطبق خواست اسپانسرهای زیاده خواه بسیار بالارفته، هیچ چاره ای به جز درنظرگرفتن موارد فوق و اجرای آنها نیست. زیرا در غیراین صورت نه تنها یك ورزشكار امكان وفق یافتن با نیازهای ورزش اش را نیافته ونخواهد درخشید بلكه باورزش اولین نسیم های ناملایم وفشارهای فیزیكی ومصدومیتها، پرونده اش بسته خواهد شد.

منبع :http://www2.tavanir.org.ir/sport/amadegi_vol.aspداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

غفور: آماده قدرت‌نمایی در لیگ‌جهانی هستیم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:13 بعد از ظهرپشت خط زن تیم ملی والیبال گفت: با شرایطی که در تمرینات داریم، آماده قدرت نمایی در لیگ جهانی هستیم.
غفور: آماده قدرت‌نمایی در لیگ‌جهانی هستیم
امیر غفور درخصوص شرایط تیم ملی والیبال پیش از حضور در اردوی تدارکاتی بلغارستان اظهار داشت: خوشبختانه تمرینات خوبی را پشت سر می گذاریم و بازیکنان در شرایط بدنی و روحی خوبی قرار دارند. چند بازیکن مصدوم داشتیم که آنها هم به جمع سایر بازیکنان اضافه شده اند. سیچلو هم در تمرینات حضور پیدا کرده تا کادر فنی هم تکمیل شود.

به گزارش فارس، وی درمورد اردوی تدارکاتی بلغارستان خاطرنشان کرد: بلغارستان یکی از تیم های حاضر در لیگ جهانی است و قطعا حضور در این کشور می تواند برای بازیکنان مفید باشد. بازیکنان کم تجربه ای در تیم ملی حضور دارند و بازی های تدارکاتی در بلغارستان قطعا برای آنها موثر خواهد بود؛ البته خودم هم یکی از همین بازیکنان هستم.

غفور در مورد لیگ جهانی والیبال، عنوان کرد: خدا را شکر بازیکنان در شرایط خیلی خوبی قرار دارند و می توانیم با این روند در لیگ جهانی قدرت ایران را به حریفان نشان دهیم. قدرت والیبال ایران به قدری رسیده که می توانیم برای حریفان مان در لیگ جهانی دردسرساز شویم و قدرت نمایی کنیم.

پشت خط زن تیم ملی والیبال درمورد حریفان ایران گفت: شناخت زیادی از آلمان نداریم، اما صربستان را می شناسیم و فکر می کنم توانایی شکست این تیم را در تهران داریم. تیم هایی مانند روسیه و کوبا و ایتالیا هم از قدرت های والیبال جهان هستند و کار سختی برابر آنها خواهیم داشت.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تاریخچه والیبال

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:09 بعد از ظهر

مقدمه
والیبال ورزشی است كه از تركیب سه ورزش مهیج دیگر
ابداع شده است.(تنیس،بسكتبال و هندبال).انواع والیبال در داخل سالن، ساحلی و
نشسته انجام می شود. این ورزش تقریباً در تمام دنیا بازی می شود كه در شرق
آسیا و همچنین كشورهای برزیل و ایتالیا محبوب تر است و یكی از پنج ورزش
برترجهان نزد مردم است.


تاریخچه والیبال در جهان
والیــبال
در سال 1895 میلادی مطابق با سال 1274 شمسی ، یعنی 117 سال قبل توسط
ویلیام . ج . مورگـان در ایالت ماساچوست آمریكا ابداع شد.
در آغاز برای این ورزش قوانین خاصی تدوین نشده بود ، هر فرد و در هر كشــوری به میل خود و به طریق مختلف با توپ بازی می كردند.
اولین كشور خارجی كه والیبال را پذیرفت ، كشور كانادا و بـه ســـال 1900 بــود.
در تاریخچه والیبال جهان باید ژاپن را به عنوان دگرگون كننده تكنیك ها ، تاكتیك ها و آمــادگی جسمانی در والیبال معرفی نمود.
با
اینكه والیبال در آغاز ورزشی سالنی بود و در محل های سرپوشیده انجام می
شــد، ولی كم كم توسط خود مردم به زمین هــای روبـــاز كشـیده شد و به شكل
یكی از سرگرمی های محبوب تابستانی در پارك ها و ساحل ها درآمد.
مسابقات والیبال در رده های مردان و زنان از سال 1964 (المپیك توكیو) رسماً به برنامه بازی های الــمـپـیــك اضافه شد.
مقر
فدراسیون بین المللی والیبال در شهر لوزان سوئیس قرار دارد. حدود 220 كشور
عضو فدراسیون والیبال اند. فدراسیون جهانی والیبال (اف آی وی بی )نام
دارد.


تاریخچه والیبال در ایران
والیـــبال
اواخر ســــال 1299 هجری شــمــسی توســــط میرمهدی ورزنده، استاد بزرگ
ورزش ، بــه ایـران آورده و تعلیم آن از دارالمعلمین ورزش آغــاز شد.
بازی
والیبال به تــدریج به مدارس راه یافت و در اندك زمانی توسط مربیان فارغ
التحصیل دارالمعلمین ورزش در مدارس و همچنین در شهرستانهای كشور رواج و
عمومیت یافت.
اصفهان اولین شهری بود كه بعد از تهران در امر توسعه این ورزش فعالیت داشت.
مسابقات
والیبال بین المللی دهه فجر كه از سال 1365 تا سال 1379 برگزار شد از جمله
رویــدادهــای ارزنده در تاریخ والیبال ایران اســت كه به پیشرفت والیبال
كشورمان سرعت بخشید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آماده سازی حریفان ایران در لیگ جهانی

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:07 بعد از ظهر

خبرگزاری ورزش والیبال : در حالی که تنها 23 روز به آغاز لیگ جهانی 2013 باقی مانده تیم های شرکت کننده در تب و تاب آمادگی برای حضور هرچه قدرتمندتر در این مسابقات هستند.

به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، لیگ جهانی والیبال از 10 خرداد در فنلاند آغاز می شود و این در شرایطی است که تیم ملی والیبال ایران در گروه B این مسابقات قرار دارد و در اولین بازی به مصاف روسیه می رود. ملی پوشان کشورمان همچون سایر رقبای خود این روزها در اردوی آماده سازی به سر می برند تا در مدت زمان باقی مانده تا شروع لیگ جهانی به آمادگی بالایی برسند. البته انجام چند بازی تدارکاتی با تیم ملی بلغارستان در این کشور و پیش از رقابت با روسیه در اولین بازی می تواند تدارکات خوبی برای تیم ملی کشورمان باشد.

در این بین تیم ها برای کسب آمادگی و هماهنگی در طول تمرینات، مسابقات تدارکاتی و دوستانه انجام می دهند. حریفان تیم ملی کشورمان نیز تا شروع لیگ جهانی چند دیدار دوستانه انجام می دهند.
تیم ملی روسیه اولین حریف ایران است. لیگ روسیه هفته گذشته تمام شد و بازیکن های انتخاب شده به تیم ملی ملحق شدند. روسیه در اولین بازی تدارکاتی، 12 خردادماه به مصاف تیم ملی برزیل خواهد رفت. این بازی درشهرمسکو، پایتخت روسیه برگزارخواهد شد. تیم ملی روسیه به نسبت المپیک لندن چند تغییر داشته که برای هماهنگی بازیکنان مسابقات تدارکاتی لازم است. آندریورنوکوف،سرمربی جدید تیم در مصاحبه هایش گفته که روسیه یک طرف میدان بازی فینال خواهد بود.
ایران در سومین دیدار، میزبان تیم ملی صربستان است. صربستان در اولین بازی دوستانه، 3 بر یک تیم ملی بلغارستان را شکست داد. صربی ها هفته آینده به میلیچ، یکی از شهرهای لهستان می روند تا با تیم ملی لهستان بازی دوستانه انجام دهند. ایگور کلاکویچ، سرمربی تیم ملی صربستان اعتقاد دارد که تیمش خیلی جوان است و اخیرا در مصاحبه ای گفته : « صربستان در گروه خیلی سختی قرار دارد. کار تیم ما بسیار سخت است. بازیکنان ما بسیار جوان و کم تجربه هستند و در بین تیم های گروه B، ضعیف هستیم.قول پیروزی نمیدهم ولی حداکثر تلاشمان را می کنیم تا بهترین بازی را انجام دهیم.»
تیم ملی ایتالیا دیگر حریف تیم ملی کشورمان در لیگ جهانی است. ایتالیا امسال تغیرات زیادی داشته است. دیگر بازیکنان با تجربه مانند، مسترآنجلو، پاپی و فی نیستند. مرحله دوم اردوی تیم ملی ایتالیا از هفته گذشته شروع شد. ایتالیایی ها در اولین بازی دوستانه به مصاف تیم ملی فرانسه در شهر پیاسنزا می روند.

گزارش از : فرناز داوری
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عکس های جالب ورزشی

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:06 بعد از ظهرداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اصطلاحات متداول در ورزش والیبال !

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 31 اردیبهشت 1392-07:00 بعد از ظهر
ایس ( ACE ) : سرویسی كه بدون اینكه تیم مقابل بتواند روی توپ اثر بگذارد به زمین فرود آید و یك امتیاز به دست آورد.

آئریال ( AERIALS ): نامی دیگر برای آنتن روی تور می باشد.

حمله: به عمل بازی كردن با توپ به طرف و بالای تور گفته می شود.

مهاجم: به هر بازیكنی كه سرویس می زند، آبشار می زند و یا با دفاع كردن توپ را به زمین مقابل می فرستد مهاجم گفته می شود.

دفاع حمله: دفاعی كه سعی به فرود آوردن توپ در زمین تیم مهاجم می نماید.

خط حمله: خطی است موازی تور و ۳ متر از آن فاصله دارد.

سیستم حمله: سیستمی است كه تیم برای از هم پاشیدن دفاع تیم مقابل از آن استفاده می كند.

منطقه عقب زمین: منطقه بین خط حمله ( خط یك سوم ) و خط انتهای زمین می باشد.

آبشار زدن از منطقه عقب زمین : آبشاری كه توسط بازیكن عقب زده می شود.

پاس دادن به پشت: پاسی كه توسط پاسور از بالای سر به بازیكنی كه پشت سر او قرار گرفته ، داده می شود.

بازیكنان منطقه عقب: هر یك از سه بازیكن مناطق ۱،۶،۵ كه در منطقه عقب زمین می‌باشند.

پوشش دفاعی: بازیكنانی كه در دفاع شركت نمی كنند توپی را كه از دفاع عبور كرده را پوشش می دهند.

خط انتهای زمین ( BASE – LINE ) : خط موازی تور كه ۹ متر از آن فاصله دارد. كسانی كه سرویس می زنند باید پشت این خط قرار بگیرند.

پوشش ( COVER ): عمل حفاظت از منطقه ای از زمین كه توپ ممكن است به آنجا فرستاده شود. این مهم است كه بازیكنان عقب زمین آماده پوشش دادن به قسمتهای محافظت نشده زمین درهنگامی كه بازیكنان تیم خودی تهاجم انجام می دهند باشند.

توپ مرده: توپی كه دیگر در بازی نباشد، خواه به وسیله كسب امتیاز، عوض شدن سرویس، متوقف شدن بازی توسط داور یا برای زمان استراحت.

پاس عمقی: ( DEEPSET )
: پاسی كه از تور فاصله زیادی دارد.

بازیكن تدافعی: هر یك از بازیكنان تیم كه صاحب توپ نباشند.

كشتن ( KILL ): توپی كه با قدرت به زمین تیم مقابل زده شود و آنها قادر به برگرداندن آن نباشند.

پاس لوب (LOBPASS) : پاس با قوس و ارتفاع زیاد می باشد.

نت: به توپی گفته می شود كه با تور تماس پیدا كرده باشد. اگر توپ به زمین تیم مقابل برود خطا نمی باشد و بازی ادامه پیدا می كند.

خطای تور: تماس با تور موقعی خطا است كه بازی در منطقه یك سوم جریان داشته باشد.

نت سرویس: اگر توپ به آنتن بالای تور یا خط فرضی ادامه آنتن برخورد كند خطا می‌باشد و توپ برای سرویس زدن به تیم مقابل داده می شود.

رالی ( RALLY ): از نقطه شروع سرویس تا لحظه ای كه توپ متوقف می شود.

چرخش ( ROTATION): وقتی كه سرویس عوض شد و تیم صاحب سرویس شد باید هر یك از بازیكنان آن یك منطقه در جهت عقربه های ساعت جای خود را عوض كنند.

بالا بردن توپ ( SCOOP ): بلند كردن توپ به هوا با دستان باز.

بستن مسیر دید ( SCREEN ): یك عمل غیر قانونی كه توسط تیم سرویس زننده برای جلوگیری از دید خوب تیم مقابل در هنگام سرویس زدن انجام می گیرد.

ست ( SET ): یك دوره ۲۵ یا ۱۶ امتیازی از پنج دوره بازی یك مسابقه می باشد.

آبشار ( SPIKE ): زدن توپ با قدرت به وسیله دست باز به سمت زمین تیم مقابل می‌باشد. بازیكنان منطقه یك سوم از هر منطقه ای می توانند آبشار بزنند. ولی بازیكنان منطقه عقب زمین باید در هنگام پریدن برای آبشار زدن پشت خط یك سوم قرار داشته باشند اما میتوانند در یك منطقه یك سوم فرود آیند.

تایم اوت ( TIME OUT ): توقفی كه در خلال انجام یك ست انجام می گیرد و مربی با بازیكنان خود صحبت می كند. دو تایم اوت برای هر تیم در هر پست مجاز می باشد و هر كدام می توانند حداكثر ۳۰ ثانیه باشد. تایم اوت زمانی می تواند انجام شود كه توپ متوقف باشد.

والی ( VOLLEY ): مهارت اولیه برای زدن توپ به جلو یا پشت با استفاده از دو دست می‌باشد

منبع : http://www2.tavanir.org.ir/sport/estelah_vol.aspداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نوجوانان به ترکیه اعزام شدند! / کاروان 14 نفره تیم ملی !

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:43 قبل از ظهر

مرحله ششم اردوی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در حالی جریان دارد که برپایی اردوی تدارکاتی در کشور ترکیه قطعی شد.
تیم ملی نوجوانان ایران که خود را برای حضور در رقابتهای والیبال نوجوانان جهان آماده می کند هم اکنون در اردوی ششم خود به سر می برد. کارد فنی تیم ملی با حذف 4 بازیکن در این اردو، تعداد بازیکنان حاضر را به عدد 15 رساند تا بازیکنان بیشتر از قبل زیر نظر مربیان قرار بگیرند.
اما با مذاکرات مسئولان فدراسیون والیبال اردوی تدارکاتی تیم نوجوانان ایران در کشور ترکیه فراهم شد و ملی پوشان روز 11 خردادماه برای انجام 4 بازی تدارکاتی عازم این کشور می شوند. نوجوانان ایران در اردوی 6 روزه خود در ترکیه، با تیم های ملی این کشور که قرار است در رقابتهای جهانی حضور پیدا کند،به رقابت می پردازند.
محسن باقریان، رحمان تقی زاده، سید مهدی حسینی ایمنی، سهند اله وردیان، هادی سیدنیازی، جواد حکمتی، محمد جواد معنوی نژاد، اکبر ولایی، محمدرضا عوض پور، جابر اسماعیل پور، شاهین شهروز، حمید حمودی، محمد دلیری، معین معینی فر و محمد امین حیدری پانزده بازیکن حاضر در اردوی ششم تیم ملی هستند.
البته همزمان با پایان اردوی ششم تیم ملی در روز 30 اردیبهشت، یک بازیکن از اردو حذف می شود تا تیم ملی با 14 بازیکن راهی اردوی تدارکاتی ترکیه شود.
محمد حسین حسینی فرد سرپرست، ایرج مظفری سرمربی، محمدرضا دامغانی ، احمد لاهوتی و رحمت نوری کمک مربیان، علی پرویزی مربی بدنساز، اسماعیل خرسندل مربی ژیمناستیک، کوروش معصوم زاده فیزویوتراپ، علی فتحعلی و علیرضا طلوع کیان آنالیزور و علی مجتهدی ماساژور کادر فنی تیم ملی زیر 19 سال را تشکیل می دهند.
رقابتهای والیبال قهرمانی زیر 19 سال جهان 6 تا 16 تیرماه در کشور مکزیک برگزار می شود و تیم ملی والیبال زیر 19 سال کشورمان به عنوان قهرمان آسیا در این رقابتها حاضر می شود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برنامه ریزی در والیبال

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:41 قبل از ظهر


قسمت اول
۱- تمرین با هدف رسیدن به اوج عملكرد ورزشی انجام
می شود.
۲- رسیدن به اوج تمرین به
۳ دسته عوامل: تکنیکی- تاکتیکی، برنامه
ریزی و تمرین بستگی دارد.
۳- پنج عامل در بحث برنامه ریزی موثر است:
۱)
قدرت ۲) استقامت ۳) سرعت
٤) هماهنگی ٥) انعطاف پذیری
٤- استقامت عضلانی از
ترکیب قدرت و استقامت، " توان " از ترکیب قدرت و سرعت است.
استقامت در سرعت از
ترکیب استقامت و سرعت، " چابكی" از ترکیب قدرت و هماهنگی، سرعت و انعطاف پذیری به
وجود می آیند.
٥- یک والیبالیست در برنامه ریزی، باید توان را افزایش دهد.

۶- سازگاری ساختاری عبارت است از:
۱) به کارگیری گروهی عضلانی مضاعف
۲)
آماده سازی عضلات
۳)- ایجاد تعادل بین عضلات خم كننده و باز كننده
٤)
گازهای جبرانی و پوشاندن نقاط ضعفقسمت دوم
شاخص های تمرینی

۱- مدت مرحله برای مبتدیان ۸ تا ۱٠ هفته
برای نخبه ها ۳ تا ٥ هفته
۲-
شدت تمرین برای مبتدیان ۳٠ تا ٤٠ درصد و برای نخبه ها ٤٠ تا ۶٠ درصد می باشد.
(
از یک وزنه برای یک بار بلند كردن استفاده می شود.)
۳- تعداد ایستگاه ها: برای
مبتدیان ۹ تا ۱۲ و برای نخبه ها ۶ تا ۹ ایستگاه می باشد.
(ایستگاه جایی است كه
حركت خاصی در آن انجام می شود.)
٤- تعداد حركات در هر ایستگاه برای مبتدیان ۸
تا ۱٠ تكرار، برای نخبه ها ۱۲ تا ۱٥ تكرار می باشد.قسمت سوم

مرحله تبدیل
۱- اولین بخش مرحله تبدیل: تبدیل قدرت به توان می باشد.


هدف: تبدیل قدرت پیشینه به توان
۲- شاخص های تمرین در این مرحله:

۱) مدت زمان تمرین سه هفته
۲) انجام تمرینات پولیومتریک
۳) شدت تمرین
«از سبك به پیشینه»

۳- تمرینات پولیومتریک سبك: پرش ها و پرتاب های كم ضربه

تعداد دورها ۱٠ تا ۱٥ دور تكرار ۱٠ تا ۳٠ بار
٤- تمرینات پولیومتریک متوسط:
به شكل واكنشی «پرش + جهش» از ارتفاعی بین ۲٠ الی ٥٠ سانتی متر
تعداد دورها ۱٠
تا ۲٥ دور تكرار ۱٠ تا ۲٥ بار
٥- تمرینات پولیومتریک زیر پیشینه: جهش های دو پا
و یک پا
تعداد دورها ٥ تا ۱٥ دور تكرار ۳ تا ۲٥ بار
۶- تمرینات پولیومتریک
بسیار بالا: پرش های سقوطی از ارتفاع ۸٠ الی ۱۲٠ سانتی متر
تعداد دورها ٥ تا ۱٥
دور تكرار ٥ تا ۱٥ بار
۷- تمرینات پولیومتریک پیشینه یا حداكثر: تمرینات واكنشی
از ارتفاع ۶٠ سانتی متر به بالا
تعداد دورها ۱٠ تا ۲٠ دور تكرار ٥ تا ۸ بار
قسمت چهارم
بخش اول
تبدیل قدرت پیشینه به استقامت در توان


۱- شاخصه های تمرین در این مرحله:
۱) مدت زمان تمرین هفت هفته
۲)
شدت تمرین ٥٠ تا ۷٠ درصد
۳) تعداد حركات ۲ تا ۳ حركت
٤) تعداد دورها ۲ تا ٤
دور
٥) تكرار ۱٥ تا ۳٠ بار
۶) فاصله استراحت ٥ تا ۷ دقیقه
۷) تعداد
جلسات در هفته ۲ تا ۳ جلسه
نكته مهم: سرعت اجرای حركات در این مرحله به صورت
انفجاری و سریع می باشد.

بخش دوم
تبدیل قدرت پیشینه به استقامت عضلانی
میان مدت


اخصه های تمرین در این مرحله:
۱) مدت زمان تمرین ۸ الی ۱٠
هفته
۲) شدت تمرین ٤٠ تا ٥٠ درصد
۳) تعداد حركات ٤ تا ۸ حركت
٤) تعداد
دورها ۲ تا ٤ دور
٥) تكرار حركات به صورت یکنواخت می باشد.
۶) فاصله
استراحت ۲ دقیقه
۷) تعداد جلسات در هفته ۲ تا ۳ جلسه
نكته مهم: سرعت اجرای
حركات در این مرحله به صورت متوسط می باشد.قسمت پنجم
مرحله
حفظ قدرت بدست آمده در مراحل قبلی

۱- شاخصه های تمرین در این مرحله: مدت
زمان تمرین بستگی به مدت و برنامه مسابقات دارد.
۲- نوع تمرین: ٥٠ درصد حفظ
توان – ۲٠ درصد حفظ استقامت
۲٠ درصد قدرت بیشینه – ۱٠ درصد حفظ استقامت عضلات
مکان مدت

تعداد مسابقات در هفته:
سبك
یک مسابقه: تعداد جلسات تمرین
در هفته ۲ جلسه: 1- 20 تا 30 در صد سبك
2- 15 تا 20 درصد سنگین

سنگین

تعداد حركات ۲ تا ۳ حركت – تعداد دور ۲ تا ۳ دور – تكرار ٤ تا ۶ بار

دو
مسابقه: تعداد جلسات تمرین در هفته یک جلسه ۱٥ تا ۲٠ درصد سبك و نیمه سنگین

تعداد حركات ٤ تا ۶ حركت – تعداد دور ۱ تا ۲ دور – تكرار ٤ تا ۶ بار
شدت
حركت ۷٠ درصد قدرت بیشینه در هر حركت – فاصله استراحت ۲ تا ۳ دقیقه
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجربه ولاسکو به بی تجربگی ما کمک می کند/شرایطمان با تمام حریفان یکسان است.

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:38 قبل از ظهر


به گزارش خبرگزاری ورزش والیبال بهنام محمودی لژیونر اسبق والیبال کشورمان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: به هیچ عنوان والیبال ایران در حال حاضر نسبت به کشورهای سطح بالای هم گروهش در لیگ جهانی از نظر قدرت و نیرو چیزی دست کم ندارد.

وی تصریح کرد: در دیدارهای مقابل صربستان و آلمان کسب نتیجه قابل قبول انتظار می رود اما در دیدار مقابل کوبا به خاطر طولانی بودن مسیر و یا بازی با تیم ملی روسیه به خاطر سطح بالای کار آنها شاید به مشکل برخورد کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تیمهای سطح بالای والیبال جهان از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بسیار قوی و حرفه ای هستند توقع مردم از ملی پوشان ارائه بازیهای خوب و والیبال زیباست این مساله شانس برد تیم ایران را تا حد قابل توجهی ارتقا خواهد داد.

عضو سابق تیم ملی والیبال در ادامه یادآور شد: تیم ملی والیبال ایتالیا با اجرای سیاست جوانگرایی با تیمی بسیار قدرتمند و قوی در لیگ جهانی شرکت می کند اما شرایط آنها در زمان شروع مسابقات با تیم ملی ایران یکسان است. ما می توانیم با ارائه بازی خوب حریف را شکست دهیم.

محمودی یادآور شد شاید والیبال ایران در لیگ جهانی جزو کشورهای کم تجربه محسوب می شود اما حضور ولاسکو به عنوان یک مربی با تجربه در کنار تیم ملی کشورمان باعث می شود تا این مساله هم برطرف شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مهمترین نیاز تیم ملی والیبال ایران بازی تدارکاتی، آرامش ، برنامه های بدنسازی حرفه ای و سلامت ملی پوشان است مردم از آنها توقع ارائه بازیهای خوب و سطح بالا دارند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خلاصه‌ای از تغییر و تحولات تیم‌های حاضر در لیگ جهانی والیبال !

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:36 قبل از ظهر


گ* تیم لهستان، قهرمان سال گذشته لیگ جهانی امسال نیز قصد دارد با تمام قوا در این مسابقات شرکت کند و از مقام قبلی خود دفاع کند. لهستان با این تفاوت به نسبت سال قبل حاضر می‌شود که پاول زاگومنی Pawel Zagumny، پاسور افسانه‌ای ۳۵ ساله‌اش را ندارد و چند بازیکن جوان را برای اولین بار دعوت کرده است.

* سال گذشته مدال نقره را تیم ملی آمریکا بدست آورد. آمریکا در این دوره سرمربی جدیدی به نام جان سپراو John Speraw دارد و مت فوربرینگر Matt Fuerbringer ستاره تیم ملی والیبال ساحلی آمریکا به عنوان دستیار او را همراهی می‌کند. “کلایتون استنلی” Clayton Stanley غایب آمریکا است و “مت آندرسون” Matt Anderson کاپیتان جدید خواهد بود. همچنین این دوره هشتمین دوره حضور دیوید لی David Lee در لیگ جهانی است.

* تیم ملی کوبا در رده سوم لیگ جهانی سال گذشته ایستاد. این تیم باز هم یکی از بازیکنانش را اخراج کرده است. ویلفردو لِئون Wilfredo Leon بیست ساله بازیکن جوانی است که از این تیم اخراج شده است.

* تیم ملی روسیه، قهرمان المپیک با مربی جدید به لیگ جهانی آمده است. آندری ورونوکف Andrey Voronkov بازیکنان طلایی المپیک را حفظ کرده ولی الکسی ابموچیو Alexey Obmochaev و سورگی تتیوخین Sergey Tetyukhin از این تیم کنار گذاشته شده‌اند.

* برناردو رزنده، سرمربی تیم ملی برزیل باتجربه‌ترین مربی حاضر در لیگ جهانی امسال است. او سال پیش توانست مقام برنز المپیک را کسب کند. برناردو با بیشتر بازیکنان المپیک خواهد آمد ولی بدون ۳ ستاره اول برزیل. جیبا، بازیکن افسانه‌ای برزیل و سرجیو، لیبروی سال گذشته برزیل از تیم ملی خداحافظی کردند. برونو، پاسور تیم و پسر آقای سرمربی کاپیتان برزیل خواهد بود.

* از دیگر تحولات کلیدی این است که فینال لیگ جهانی امسال در آرژانتین برگزار خواهد شد. تیم آرژانتین با ستاره‌هایی همچونFacundo Conte Rodrigo Quiroga، Luciano De Cecco و Ivan Castellani پا به لیگ جهانی ۲۰۱۳ خواهد گذاشت. ایوان کاستلانی، پسر لگاندری دنیل legendary Daniel، سرمربی پیشین تیم لهستان است. در این تیم مارکوس میلینکوویچ ستاره سابق تیم ملی به عنوان دستیار خاویر وبر در کادر فنی انتخاب شده است.

* بلغارستان، کامیلو پلاسی Camilo Placi را به عنوان سرمربی جدید انتخاب کرده و نایدن نایدنوف Nayden Naydenov سرمربی سابق این تیم یک بار دیگر به سمت کمک مربیگری بازگشته است. ولادیمیر نیکولوف Vladimir Nikolov ، کاپیتان سابق تیم ملی بلغارستان به عنوان مدیر این تیم منتصب شد. اسوتان سوکولوف و برادران دو قلوی براتوئف یعنی گئورگی و والنتین همچنان ستاره‌های تیم ملی بلغارستان باقی مانده‌اند.

* فنلاند و فرانسه هم با مربیان جدید پای به لیگ جهانی می‌گذارند. در فنلاند توماس ساملوو Tuomas Sammelvuo جایگزین دانیل کاستلانی Daniel Castellani شده و لورنت تیلی Laurent Tillie هم به جای فیلیپه بلین Phillipe Blain هدایت تیم ملی فرانسه را بر عهده گرفته است.

* آلمان که در دوره گذشته برای نخستین بار موفق شد به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کند، در این دوره با یک کاپیتان جدید یعنی یوگن شوپس Jochen Schöps به میدان می‌رود که جایگزین یورن آندرا و گیورگی گروزر شده است.

* خولیو ولاسکو مربی افسانه‌ای تیم ملی ایران، سعید معروف را به عنوان کاپیتان جدید تیم تازه‌کار خود انتخاب کرده است.

* ایتالیا هم که هشت بار لیگ جهانی را فتح کرده است، بازیکنانی مثل لوئیجی مسترآنجلو، ساموئل پاپی، الساندرو فی را در این دوره از مسابقات به همراه ندارد. ولی کاپیتان کریستین ساوانی، سیمونه پارودی و ایوان زایتسف همچنان هستند.

* ژاپن هم با یک مربی جدید به نام گری ساتو و صربستان با یک کاپیتان جدید به نام دراگان استانکوویچ Dragan Stankovic در این دوره از لیگ جهانی به میدان می‌روند.

برزیل، لهستان، امریکا، آرژانتین، فرانسه و بلغارستان در گروه A، روسیه، ایتالیا، کوبا، آلمان، صربستان و ایران در گروه B و کانادا، هلند، کره‌جنوبی، ژاپن، فنلاند و پرتقال در گروه C رقابت می‌کنند.
منبع: FIVB

ترجمه: Iranian Volleyballداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرهاد قائمی :به خاطر گنبدی بودن و متولد شدن در پایتخت والیبال ایران احساس غرور میکنم!

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:30 قبل از ظهر


 
بازیکن ملی پوش و گنبدی تیم والیبال کاله آمل گفت: پوشیدن پیراهن تیم ملی برای من افتخار است و امیدوارم دوباره این افتخار نصیب من شود.
ˈ فرهاد قائمیˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه بازی خوب در تیم ملی سبب شادی میلیون ها ایرانی که تماشاگر بازی های تیم ملی والیبال هستند باعث نشاط می شود.

این بازیکن تیم ملی در خصوص حضور مجدد ˈخولیو ولاسکوˈ در تیم ملی والیبال ایران گفت: فدراسیون با تمدید قرارداد ولاسکو شاهکار کرد چون این مربی تحولی بزرگ در والیبال ایران بوجود اورد و قطعا با حضور وی والیبال ایران به جایگاه شایسته ای در جهان دست خواهد یافت.


وی در خصوص نتیجه بدست آمده در این دیدار شب گذشته کاله با جواهری گنبدکاووس گفت: خوشبختانه با تلاش بازیکنان توانستیم نتیجه را به سود خود رقم بزنیم چون تیم ما برای حضور در پلی آف به این پیروزی و همچنین برد در دو دیدار باقی مانده نیاز دارد.

قائمی در خصوص نتایج نه چندان خوب تیم کاله در هفته های اخیر اظهار داشت: مصدومیت چند بازیکن اصلی یکی از عوامل کند شدن روند رو به رشد تیم کاله بود ولی مصمم هستیم با صعود به پلی آف همه آن نتایج را فراموش کرده و به سوی قهرمانی پیش برویم چون در پلی آف نتایج گذشته ملاک نیست و هر چهار تیم امید یکسانی برای قهرمانی دارند.

تیم والیبال کاله آمل در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر والیبال ایران شب گذشته توانست در سالن المپیک با نتیجه (3-2) بر میزبان خود جواهری غلبه کند.

این بازیکن گنبدی تیم کاله آمل در خصوص بازی در سالن المپیک گنبدکاووس گفت: دیدار امروز در برابر تیم گنبدکاووس و در حضور والیبالدوستان شهرم یکی از سخت ترین روزهای زندگی ورزشی من بود.

قائمی افزود: والیبالدوستان گنبدی در دیدار امروز با حضور در سالن و حمایت هایشان من را شرمنده خود کردند و به واقع من امروز بار دیگر به خاطر گنبدی بودن خود و از اینکه در پایتخت والیبال ایران و در کنار چنین مردم خونگرم و دوست داشتنی بدنیا آمدم احساس غرور کردم.

او گفت: در لحظه ورود به سالن برای لحظاتی مسابقات سال گذشته تیم هاوش برای من تداعی شد و به از دست رفتن آن روزها و آن تیم قدرتمند و بومی حسرت خوردم.

این بازیکن گنبدی افزود: من هر چه دارم از این هواداران گنبدی و گلستانی دارم و خوشحالم که آنان امروز نیز به خاطر من به سالن آمده و در کنار تشویق تیم شهر، حقیر را نیز شرمنده کردند و امیدوارم بار دیگر شرایطی مهیا شود تا بتوانم برای دل آنها توپ زده و ادای دین کنم.

قائمی در خصوص وضعیت والیبال گنبدکاووس و تیم جواهری نیز گفت: متاسفانه امسال برای والیبال گنبدکاووس سال بسیار بدی رقم خورد و برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران نماینده این شهرستان به لیگ دسته یک سقوط کرد که این یک فاجعه است.

او اظهار داشت: من هر هفته با شنیدن شکست های تیم جواهری گنبدکاووس و به یاد آوردن چهره های ناراحت والیبالدوستان گنبدی غصه می خوردم چون می دانم مردم گنبدکاووس با والیبال زندگی می کنند و شکست و پیروزی تیم شهر بر زندگی آنان تاثیر مستقیم دارد.

بازیکن محبوب والیبال گنبدکاووس افزود: ناراحتی من وقتی بیشتر می شود که می دیدم امسال بازیکنان گنبدی در شهرهای دیگر پراکنده شده و در تیم های مختلف بسیار درخشان ظاهر شدند.

قائمی اظهار داشت: اگر آن بازیکنان در تیم گنبدکاووس بودند این تماشاگران همچون سال گذشته در همه دیدارهای به سالن آمده و قطعا نتایج بهتری حاصل می شد و این نتایج اسفبار بدست نمی آمد.

وی در خصوص حضور دوباره در تیم های گنبدی گفت: من امسال هم خیلی منتظر حضور هاوش در لیگ برتر ماندم چون هیچگاه نمی توانستم خود را در لباس تیم دیگری تصور کنم و برایم مسائل مالی در اولویت اصلی نبود ولی در آخرین لحظات وقتی هاوش انصراف داد و باشگاه جواهری نیز مذاکره ای با من نکرد به تیم کاله پیوستم.

او افزود: به هواداران قول می دهم اگر شرایط مهیا شده و تیمی از گنبدکاووس با مدیریت دلسوز و عاشق و البته با ترکیب بومی در لیگ برتر حضور یابد با جان و دل سرباز این هواداران خونگرم و والیبال شهرم خواهم بود.

این بازیکن تیم کاله آمل گفت: سال گذشته برای والیبال گنبدکاووس از همه نظر سالی رویایی و کم حاشیه بود و مدیریت باشگاه هاوش ضمن تامین بهترین امکانات برای تیم، در پایان لیگ با همه بازیکنان تسویه حساب کرد و هر چند این تسویه حساب با تاخیر بود ولی در طول تاریخ والیبال گنبد بی سابقه بود چون جالب است بدانید من هنوز بابت سالهای 88 و 89 از تیم گنبد طلبکارم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اولین حضور ایران در 24 مین دوره لیگ جهانی ! / world league 2013 در انتظار شگفتی ها !

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:29 قبل از ظهر


رقابت های لیگ جهانی والیبال بعد از 23 سال برگزاری، امسال وارد بیست و چهارمین دوره رقابتهای خود می شود و این در حالی است که تیم برزیل به عنوان پر افتخارترین و تیم لهستان به عنوان مدعی عنوان قهرمانی از بخت های نخست مسابقات امسال به شمار می روند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رقابتهای لیگ جهانی والیبال از سال 1990 با میزبانی ژاپن به طور رسمی آغاز به کار کرد تا شهر اوزاکا ژاپن به عنوان اولین میزبان فینال این رقابتها مطرح شود. کشورهای ایتالیا، برزیل، لهستان به ترتیب با 5، 4 و 3 دوره میزبانی از فینال این مسابقات در صدر میزبانی ها قرار دارند. اما در طول بیست و سه دوره کشورهای هلند، روسیه، آرژانتین و صربستان با دو بار میزبانی و کشورهای ژاپن، اسپانیا و بلغارستان با یک بار میزبانی از مسابقات لیگ جهانی در رده های بعدی قرار دارند.
در طول ادوار گذشته تیم های برزیل و ایتالیا با حضور در تمام دوره ها به عنوان با سابقه ترین تیم های حاضر در این مسابقات هستند. این تیم ها به ترتیب با دریافت 16 و 13 مدال رنگانگ در طول سالهای مختلف در صدر جدول مدال ها هم قرار دارند. کوبا، روسیه، ژاپن، هلند، فرانسه، چین، آمریکا، بلغارستان، اسپانیا، لهستان، صربستان، کره جنوبی و آرژانتین هم سایر تیم هایی هستند که تعداد حضورشان در دوره های مختلف لیگ جهانی دو رقمی است. یونان، پرتغال، آلمان، کانادا، ونزوئلا، فنلاند، مصر، جمهوری چک، استرالیا و پورتوریکو هم تیم هایی هستند که حضوری تک رقمی در این مسابقات دارند.
اما آمار و ارقام نشان می دهد تیم ملی والیبال برزیل با کسب 9 مدال طلا، 3 نقره و 4 برنز در صدر پر افتخارترین های لیگ جهانی است. این تیم در سالهای 1993، 2001، 2003 تا 2007، 2009 و 2010 صاحب عنوان قهرمانی شد تا بیش از قبل خود را به عنوان قدرت اول این رقابتها معرفی کند. این تیم در دو دوره اخیر حضورش تنها به مدال نقره در سال 2011 رسید تا در مسابقات امسال برای دفاع از مدال های قهرمانی و حفظ جایگاهش پا به میدان بگذارد.
تیم ایتالیا هم با 8 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز در رده دوم و روسیه با کسب 2 مدال طلا، 5 نقره و 7 برنز در رده سوم پر افتخارترین تیم ها قرار دارد. در این بخش تیم های کوبا، هلند، آمریکا و لهستان هم هر کدام با یک قهرمانی در ادوار گذشته در جدول مدال آوران طلای لیگ جهانی قرار دارند. صربستان و فرانسه هم دو تیمی هستند که در این بخش صاحب مدال نقره شدند.

اما تیم ملی والیبال ایران که برای اولین بار در طول تاریخ مجوز حضور در رقابتهای لیگ جهانی را به دست آورد خود را برای حضوری تاریخی مهیا می کند. ملی پوشان کشورمان در مرحله انتخابی لیگ جهانی با گذر از سد تیم هایی مصر و ژاپن، توانستند بلیط ارزشمند این مسابقات را برای اولین بار با هدایت خولیو ولاسکو به دست آورند تا به عنوان قهرمان آسیا این بار وارد میدان لیگ جهانی شوند. تیم کشورمان با در اختیار گرفتن بازیکنان جوان و آینده دار در نظر دارد تا چهره های جدید و قدرت واقعی ایران را در میان غول های دنیا به نمایش بگذارد.
از میان تیم های آسیایی تیم های ژاپن، چین و کره جنوبی سه تیمی هستند که سابقه زیادی در لیگ جهانی دارند. این تیم ها به ترتیب با 19، 14 و 14 بار حضور در لیگ جهانی خود را به عنوان تنها تیم های آسیایی با سابقه در این مسابقات مطرح کردند.
کسب مقام ششمی در سالهای 1990، 1993 و 2008 توسط تیم ژاپن و همین رده در سال1995 و 1996 توسط تیم های کره جنوبی و چین بهترین مقام تیم های آسیایی در لیگ جهانی بوده است. این در حالی است که در سال 1999 تیم استرالیا هم برای اولین بار و تنها دوره حضورش در لیگ جهانی حضور داشت و در رده دهم قرار گرفت.
در بیست و چهارمین دوره این مسابقات برای اولین بار 18 تیم حضور دارند و در سه گروه به مصاف هم می روند. بر طبق فرمول جدید مسابقات، با پایان دور مقدماتی مسابقات که به صورت گروهی برگزار می شود از تیم های A و B دو تیم اول و از گروه C تنها یک تیم (به دلیل رنکینگ پایین تیم ها) به مرحله بعد صعود می کنند.
در گروه A تیم های برزیل، لهستان، آمریکا، بلغارستان، آرژانتین و فرانسه، در گروه B تیم های روسیه، ایتالیا، ک.با، صربستان، آلمان و ایران، در گروه C کانادا، کره جنوبی، فنلاند، هلند، ژاپن و پرتغال حضور دارند.
مرحله اول این رقابتها از 31 می یعنی 10 خرداد ماه در کشورهای مختلف آغاز می شود و تا 14 جولای یعنی 23 تیرماه ادامه می یابد. همچنین این مسابقات از 16 تا 21 جولای در مرحله پایانی برگزار می شود.
تیم ملی والیبال کشورمان در روزهای 31 خرداد، 2 تیر میزبان تیم صربستان و 21 و 23 تیرماه میزبان تیم آلمان در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی است.
در آخرین دوره این مسابقات در سال 2012، تیم های لهستان، آمریکا و کوبا به ترتیب در رده های اول تا سوم مسابقات قرار گرفتند.

رده بندی تیم ها در طول ادوار گذشته به شرح زیر است:
ژاپن 1990: ایتالیا، هلند، برزیل
ایتالیا 1991: ایتالیا، کوبا، روسیه
ایتالیا 1992 :ایتالیا، کوبا ، آمریکا
برزیل 1993 : برزیل، روسیه، ایتالیا
ایتالیا 1994 : ایتالیا، کوبا، برزیل
برزیل 1995 : ایتالیا، برزیل، کوبا
هلند 1996 : هلند، ایتالیا، روسیه
روسیه 1997 : ایتالیا، کوبا، روسیه
ایتالیا 1998 : کوبا، روسیه، هلند
آرژانتین 1999 : ایتالیا، کوبا، برزیل
هلند 2000 : ایتالیا، روسیه، برزیل
لهستان 2001 : برزیل، ایتالیا، روسیه
برزیل 2002 : روسیه، برزیل، یوگسلاوی
اسپانیا 2003 : برزیل، صربستان و مونته نگرو، ایتالیا
ایتالیا 2004 : برزیل، ایتالیا، صربستان و مونته نگرو
صربستان 2005 : برزیل، صربستان و مونته نگرو ، کوبا
روسیه 2006 : برزیل، فرانسه، روسیه
لهستان 2007 : برزیل، روسیه، آمریکا
برزیل 2008 : آمریکا، صربستان، روسیه
صربستان 2009 : برزیل، صربستان، روسیه
آرژانتین 2010 : برزیل، روسیه، صربستان
لهستان 2011 : روسیه، برزیل، لهستان
بلغارستان 2012 : لهستان، آمریکا، کوباداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دفاع ولاسکو از بانوان ایرانی

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 25 اردیبهشت 1392-11:24 قبل از ظهر

خواسته من از دولتمردان ایران این است که اجازه دهند تمام علاقمندان به والیبال حتی بانوان به سالن بیایند تا نشان دهیم چقدر می‌توانیم عالی باشیم. البته به اعتقاد مسئولان مثلا اینکه دوست ندارند بانوان در سالن‌ها باشند تا حرف‌های رکیک بشوند، احترام میگذارم. هیچ بحثی در این زمینه ندارم اما من به عنوان سرمربی تیم ملی صد در صد اطمینان میدهم که در جریان لیگ جهان حتی یک حرف زشت و غیراخلاقی رد و بدل نخواهد شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ببخشید!!!

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:جمعه 20 اردیبهشت 1392-10:46 قبل از ظهر

+ببخشید از تاخیرم در بروز کردن وب خیلی عذر میخوام...

+دیگه ایام امتحاناته و هزار دردسر......

+قول میـــــــــــــــــــــــــدم جبران کنم.......

+خیلی ممنون از اینکه به وبم در حالیکه آپ نشده بود سر زدین......

+روز تولدم(31اردیبهشت)آپ میکنم ایشالا!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موسوی: سطح مسابقات بالاتر رفته است

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:جمعه 6 اردیبهشت 1392-07:56 بعد از ظهربازیکن تیم والیبال کاله گفت: سطح مسابقات باشگاه‌های آسیا نسبت به دوره‌های گذشته بالاتر رفته است.

محمد موسوی عراقی در خصوص برتری 3 بر صفر کاله مقابل العین امارات در روز دوم والیبال جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: امسال سطح مسابقات نسبت به گذشته بالا رفته است و هر چند تیم‌ها با تمام ملی‌پوشان خود حضور پیدا کردند اما باز هم کار سختی پیش رو داریم.

به گزارش ست پنجم به نقل از فارس، وی در مورد مسابقه نخست مقابل تایوان عنوان کرد: بازی اول همیشه سخت است و چون به روند مسابقات شناخت نداریم یک مقدار در عملکردمان تاثیر منفی می‌گذارد. اما در بازی دوم توانستیم برتری خود را به حریف دیکته کنیم و با قدرت به پیروزی برسیم.

ملی‌پوش کاله عنوان کرد: تیم‌هایی که در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند چیزی برای از دست دادن ندارند و همه می‌خواهند که برای سهمیه باشگاه‌های جهان بجنگند، کاله هم با توجه به میزبانی‌اش باید به این مهم دست پیدا کند و ما بازیکنان هم تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا کشور خودمان قهرمان شود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موسوی: سطح مسابقات بالاتر رفته است

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:جمعه 6 اردیبهشت 1392-07:55 بعد از ظهربازیکن تیم والیبال کاله گفت: سطح مسابقات باشگاه‌های آسیا نسبت به دوره‌های گذشته بالاتر رفته است.

محمد موسوی عراقی در خصوص برتری 3 بر صفر کاله مقابل العین امارات در روز دوم والیبال جام باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: امسال سطح مسابقات نسبت به گذشته بالا رفته است و هر چند تیم‌ها با تمام ملی‌پوشان خود حضور پیدا کردند اما باز هم کار سختی پیش رو داریم.

به گزارش ست پنجم به نقل از فارس، وی در مورد مسابقه نخست مقابل تایوان عنوان کرد: بازی اول همیشه سخت است و چون به روند مسابقات شناخت نداریم یک مقدار در عملکردمان تاثیر منفی می‌گذارد. اما در بازی دوم توانستیم برتری خود را به حریف دیکته کنیم و با قدرت به پیروزی برسیم.

ملی‌پوش کاله عنوان کرد: تیم‌هایی که در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند چیزی برای از دست دادن ندارند و همه می‌خواهند که برای سهمیه باشگاه‌های جهان بجنگند، کاله هم با توجه به میزبانی‌اش باید به این مهم دست پیدا کند و ما بازیکنان هم تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا کشور خودمان قهرمان شود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

اظهارات دو سرمربی چین تایپه و لیونگ چین

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392-05:30 بعد از ظهر


سرمربی لیونینگ چین: داور عادلانه سوت نزد


سرمربی تیم والیبال
لیونینگ چین بعد از اولین شکست در باشگاه های آسیا گفت: امروز داور
اشتباهاتی داشت که منجربه تحریک بازیکنان شد اما قضاوت عادلانه نبود.
به
گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سویی شنگ شنگ که امروز مقابل تیم چین
تایپه شکست خورد ، گفت: از ابتدا اعلام کردیم که فقط برای تمرین تکنیک ها و
هماهنگی بازیکنان تیم پا به این مسابقات گذاشتیم و هدف خاصی نداریم یعنی
برد و باخت برایمان بی اهمیت است.
وی افزود: مشکل ما این بود که داور
عادلانه سوت نزد. من می توانم احساسات خود را کنترل کنم اما در این بازی
داور من را تحریک کرد. چون چین در این مسابقات داور ندارد به مشکل خوردیم و
به همین دلیل، کمیته داوران هم نمی توانند به خوبی داوران مسابقات را
انتخاب کنند.
سرمربی لیونینگ چین در مورد نقاط ضعف تیمش گفت: نسبت به
بازیهای قبلی امروز در دفاع خوب نبودیم، بازیکن شماره 8 تیم ما که با تجربه
ترین بازیکن ما است به خاطر بازیهای ملی نتوانست امروز خوب بازی کند. ما
آمادگی لازم برای بازی با چین تایپه را داشتیم، شماره 11 این تیم تکنیک
بالایی داشت و اسپک های خوبی هم زد . روی او کار کرده بودیم و انتظار بازی
سخت امروز را می کشیدیم.
وی در مورد بازی با کاله در روز آینده افزود:
تیم ایرانی قوی ترین تیم این مسابقات است. خود را برای بازی با این تیم
آماده می کنیم اما نتیجه را نمی توان پیش بینی کرد.
کاپیتان تیم لیونینگ
چین هم درباره دریافت کارت قرمز از داور گفت: چین و چین تایپه هر دو مردم
یک کشور هستند و باید بازی عادلانه میان آنها انجام شود. اما بخاطر
اشتباهات زیاد داور به داور اعتراض کردم اما او کارت قرمز را نشان داد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جریمه سه هزار دلاری چینی ها

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392-05:28 بعد از ظهر

به گزارش خبر گزاری ورزش والیبال به نقل از خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران طبق قانون و مقررات مربوط به مسابقات جام باشگاه های آسیا، کشورها باید به همراه تیم حاضر در رقابت ها یک داور هم معرفی کنند با توجه به این مسئله نماینده والیبال چین از داشتن داور امتناع کرده است.

نبود یک داور چنینی همراه با تیم باشگاهی این کشور در مسابقات جام باشگاه های آسیا باعث شد تا مسئولان کنفدراسیون والیبال قاره فدراسیون این کشور را به پرداخت سه هزار دلار جریمه نقدی کنند.

در طول این دوره از پیکارهای والیبال جام باشگاه های آسیا 13 داور حضور دارند و از این تعداد حضور دارند و از این تعداد 9 داور بین المللی و چهار داور کاندیدای بین المللی هستند که یکی از آنها ایرانی است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با پیروزی لیونینگ چین، هند حریف کاله شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392-05:26 بعد از ظهر


تیم
والیبال لیونینگ چین به دومین پیروزی خود در رقابتهای باشگاه های مردان
آسیا دست یافت تا تیم گاز هند حریف کاله مازندران در دور دوم شود.
به
گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در سومین روز از رقابتهای باشگاه های
مردان آسیا که در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران در جریان است، دو تیم گاز
هند و لیونینگ چین به مصاف هم رفتند که در پایان تیم لیونینگ چین موفق به
شکست 3 بر 1 حریف خود شد.
در این بازی که از گروه C مسابقات برگزار شد
تیم لیونینگ با نتیجه 3 بر 1 بر حریف خود غلبه کرد تا با کسب دومین پیروزی
خود در دور مقدماتی، در رده اول گروه خود بایستد.
در این بازی تیم
لیونینگ چین در ست های اول، سوم و چهارم و با امتیازهای 25-22، 25-20، 25-
16 بر حریف خود غلبه کرد و تیم گاز هند هم در ست دوم با امتیاز 25-23
پیروز شد.
در ست دوم بازی به دلیل اشتباهی که از سوی داور اول و دوم به وجود آمد، بازی با وقفه ای چند دقیقه ای مواجه شد.
به
این ترتیب رقابت تیم های گروه C هم در دور مقدماتی با مشخص شدن رده بندی
تیم ها به پایان رسید تا تیم های لیونینگ چین، گاز هند و بشریه لبنان در
رده های اول تا سوم قرار بگیرند و از فردا در دور دوم به مصاف حریفان خود
بروند. با ثبت این نتیجه تیم گاز هند حریف کاله مازندران در دور دوم
مسابقات شد و تیم لیونینگ چین هم باید به مصاف چین تایپه برود.
لازم به ذکر است تیم های گاز هند و لیونینگ چین در بازیهای نخست خود تیم بشریه لبنان را شکست داده بودند.
یاسر البلوشی از عمان به عنوان داور اول و اومیزاک نورژان از قزاقستان به عنوان داور دوم کار قضاوت در این مسابقه را بر عهده داشتند.

نتیجه کلی این بازی به شرح زیر است:
گاز هند - لیونینگ چین
(25-22، 23-25، 25-20، 25-16)

رده بندی تیم های گروه B به شرح زیر است:
1- لیونینگ چین
2- گاز هند
3- منتخب ازبکستانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

با پایان دور مقدماتی رقابتهای والیبال باشگاه های آسیا بهترین های این دور معرفی شدند

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 4 اردیبهشت 1392-05:23 بعد از ظهر

.
به
گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رقابتهای باشگاه های مردان آسیا که
از روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه آغاز شده بود بعد از سه روز رقابت تیم ها
در دور مقدماتی به پایان رسید.
اما در دور مقدماتی مسابقات که 15 مسابقه
در 4 گروه برگزار شد بهترین بازیکنان در هر بخش اعلام شدند که بر این اساس
ولید از عمان امتیاز آورترین بازیکن دور مقدماتی شد. در این بخش مستدانویچ
از عراق در رده دوم و دا سیلوا از عمان در رده سوم قرار گرفتند. در این
رده بندی ساجد از مالدیو، شیراوا از ژاپن، ناصر از عراق، الین از لبنان،
ماندیپ از هند، هلال از عمان و سانگ از چین در رده های چهارم تا دهم قرار
گرفتند. دراین بخش رضا قرا، حمزه زرینی و محمد موسوی عراقی از کاله
مازندران به ترتیب در رده هفدهم، بیست و سوم و سی و دوم این جدول قرار
دارند.
اما در بخش بهترین اسپکرها با وجود دو نماینده از ایران، لیانگ
از چین در صدر است. در این بخش رضا قرا از کاله مازندران در رده دوم قرار
دارد و سانگ از چین در جای سوم ایستاده است. در این بخش حمزه زرینی از کاله
مازندران هم در رده ششم قرار دارد.
در بخش بهترین سرویس زن فرهاد قائمی
از کاله مازندران صدرنشین است و محمد موسوی عراقی هم در رده دوم قرار
دارد. در این بخش حسن از امارات در رده سوم است.
در بخش بهترین مدافعان
ایران دو نماینده دارد. محمد موسوی عراقی در صدر قرار دارد و عادل غلامی
در رده هشتم قرار دارد. در این بخش مستدانویچ از عراق و زیهوما از چین در
رده دوم و سوم قرار دارند.
در بخش پاسورها هم صالح از عمان در صدر است،
هوآنگ از چین تایپه در رده دوم و اوچیاما از ژاپن در رده سوم قرار دارند.
در این بخش پتکوویچ از تیم کاله مازندران در رده پنجم قرار دارد.
در بخش
بهترین لیبرو ، کونگ از چین ، هلال از عمان و لین از چین تایپه در رده اول
تا سوم قرار دارند. در این بخش علیزاده از کاله مازندران در رده پنجم قرار
دارد.
اما در بخش دریافت ها کشورمان هیچ نماینده ای ندارد. در این بخش
کوگا از ژاپن در صدر است و ویندود از هند و لین ا ز چین تایپه در رده های
دوم و سوم قرار دارند.
 داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic