یه خبرگزاریه بروز والیبال

والیبال در ورزش از نگاه دو

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:13 بعد از ظهر


برنامه ورزش از نگاه دو به بررسی عملکرد تیم ملی والیبال ایران در مسابقات جام قهرمانان قاره ها می پردازد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ابوالفضل اکبری تهیه کننده ورزش از نگاه دو، از بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات جام قهرمانان قاره ها، قهرمانی آسیا و لیگ جهانی با حضور کارشناسان و دست اندرکاران این برنامه که طی روز های پنجشنبه و شنبه ساعت 23:45 برگزار می شود، خبر داد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ولاسکو به غفور استراحت داد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:13 بعد از ظهر


سرمربی تیم ملی کشورمان تا پایان رقابت های جام قهرمانان قاره ها به امیر غفور استراحت داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پس از انجام معاینات لازم با تشخیص و توضیحات سیامک افروزی پزشک تیم ملی درباره وضعیت مصدومیت امیر غفور، خولیو ولاسکو تا پایان جام قهرمانان قاره ها به این بازیکن استراحت داد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

موسوی: خوب بازی کردن بس است باید به فکر نتیجه گرفتن باشیم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:12 بعد از ظهرسید محمد موسوی؛ با هشت دفاع کُشنده در برابر ایتالیا بهترین مدافع روز دوم رقابت های جام قهرمانان قاره ها بود. روزی که سایت فدراسیون جهانی برایش نوشت: "موسوی ایتالیا را دفاع کرد". حالا او در میان همپست های تخصصی خودش آقایی می کند و در هر تورنمنتی که باشد، یک پای بهترین های دفاع مسابقات است.
روابط عمومی فدراسیون والیبال در توکیو و در آستانه بازی های ایران مقابل روسیه، ایالات متحده و ژاپن از دور دوم جام قهرمانان قاره ها با این سیدِ مدافعینِ عالم؛ سید محمد موسوی که از نگاه فدراسیون جهانی؛فوق ستاره تیم ایران نیز هست، گفتگویی انجام داده که در پی می آید.


به نظر شما چه عواملی باعث شد ایران بتواند ایتالیا را شکست بدهد؟
خب ما از برد لیگ جهانی مقابل ایتالیا یک اعتماد به نفسی داشتیم که همین باعث شد وقتی وارد زمین شدیم حس بدی نسبت به حریف نداشته باشیم. بازی ما هم به بازی ایتالیا می خورد. ما حتی می توانستیم 3 بر صفر ایتالیا شکست بدهیم ولی خب بازی رو ندارد. انها هم تیم خیلی خوبی هستند که تلاش می کردند برنده از زمین بیرون بیایند.


چه اتفاقی اگر در زمین و بازی ایران می افتاد می توانستیم 3 بر صفر ایتالیا را ببریم؟
ببینید ما الان داریم در دفاع روی تور، سرویس و توپگیری خوب کار می کنیم. ولی حملۀ اول ما هنوز به درصد موفقیت همیشگی اش نرسیده. ما نیاز داریم که در اسپک 60 تا 65 درصد موفقیت داشته باشیم ولی الان 40 درصد هستیم. البته این هم دلایل مختلفی دارد. شاید به خستگی بازیکن ها برگردد یا اینکه قبل از مسابقات تمرینات کمی داشته ایم و هماهنگی همیشگی را نداریم.


آنالیز ایتالیا از شما چقدر در بازی شان تاثیر داشت؟
آنها دقیقا بازی ما را آنالیز کرده بودند. دفاع وسط های شان کامل با سرعتی زن های ما می پریدند و دفاع های کناری شان هم به دفاع وسط ها کمک می کردند. ولی حسن کار ما این است که یک مدل بازی نمی کنیم. می توانیم در طول بازی تاکتیک عوض کنیم و شرایط را تغییر بدهیم. ایتالیا در برابر ما هم انگیزه داشت که ما را ببرد. هم از باخت لیگ جهانی مقابل ما استرس داشت که نکند دوباره ببازد. به هر حال بازیکن های ما کار ارزشمندی انجام دادند. آنها کاملا متمرکز شدند و در اکثر لحظه ها روی بازی سوار بودند.
آنها پاسورشان را هم مقابل شما تغییر دادند. بارانوویچ جای تراویسای باتجربه را گرفت و سه دنده هم چرخیدند.
بله. ولی واقعیت این است که بارانوویچ از تراویسا بهتر کار می کند. من که به عنوان دفاع وسط، مستقیما با پاسور حریف کار دارم، می توانم بگویم خواندن دست پاسور جدید ایتالیا کار دشواری است. در حالی که اگر تراویسا به ایتالیایی ها پاس می داد ما راحت تر بازی را می بردیم.


درباره پاسور برزیل هم همین نظر را دارید؟
بله. من اگر جای سرمربی برزیل باشم رزنده را فیکس نمی گذارم. فکر می کنم رابطۀ پدر و فرزندی باعث شده که رزنده، پسرش را فیکس بگذارد. چون پاسور دوم برزیل؛ رافائل، هم تجربه بیشتری دارد و هم خیلی بهتر از رزنده پاس می دهد. اکثر پاس های رِزِنده به قول معروف؛ سایز نیست و همین باعث می شود اسپکرهای برزیل، بیشتر جا بیندازند و تقّه بزنند تا اینکه اسپک بزنند.


شرایط ایران را در سه بازی آینده جام قهرمانان قاره ها چطور می بینید؟
احساس می کنم اگر 6 امتیاز از سه مسابقه مان بگیریم، می توانیم روی یکی از سکوهای بازی ها بایستیم. چون قطعا تیم ها برد و باخت دارند و امتیازاتی که از یکدیگر می گیرند در رده بندی نهایی مسابقات تاثیر دارد.


یعنی ما می توانیم امیدوار باشیم که اولین سکوی جهانی والیبال را فتح کنیم؟
راستش من قبلا هم گفته بودم که دیگر خوب بازی کردن برای ما بس است. ما باید به فکر نتیجه گرفتن باشیم. ما تمام تلاش مان را می کنیم و امیدوارم که در همین مسابقات این اتفاق بیفتد تا ما با مدال جام قهرمانان را تمام کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قائمی بهترین زننده سرویس دو روز نخست

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-03:02 بعد از ظهر


جام قهرمانان قاره ها
بازیکن دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران در پایان روز دوم مسابقات جام قهرمانان قاره ها در رده نخست بهترین زنندگان سرویس قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، فرهاد قائمی که تا کنون 6 امتیاز سرویس کسب کرده، با ثبت میانگین 0.67 امتیاز در هر ست در رده نخست این بخش قرار گرفته است. 
متیو اندرسون از آمریکا با 38 امتیاز، عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقات تا کنون را در اختیار دارد. 
محمد موسوی در میان بازیکنان ایرانی بهترین عملکرد را ثبت کرده و با کسب 25 امتیاز در رده هشتم قرار دارد. 
الکسی اسپیریدونوف از روسیه با 57.14 درصد موفقیت، بهترین زننده اسپک رقابت ها تا کنون است. شهرام محمودی بازیکن پشت خط زن تیم ملی ایران با 38.3 درصد موفقیت، بهترین عملکرد را در میان ایرانی ها به خود اختصاص داده و در رده یازدهم حضور دارد. 
مکسول هولت از آمریکا با کسب 10 امتیاز و میانگین 1.43 امتیاز در هر ست، بهترین مدافع روی تور رقابت ها تا کنون است. محمد موسوی نیز 10 امتیاز کسب کرده و با میانگین 1.11 امتیاز در هر ست، رده دوم این بخش را از آن خود کرده است. 
ماریا داسیلوا لیبروی برزیل با 3.29 توپ گیری در هر ست، در رده نخست جدول بهترین توپ گیران رقابت ها قرار دارد. فرهاد ظریف با میانگین 1.67 توپ گیری در هر ست و قرار گرفتن در رده یازدهم بهترین بازیکن ایرانی در این بخش است. 
ریکاردو دسوزا از برزیل با ثبت 57.58 درصد موفقیت، بهترین دریافت کننده رقابت هاست. فرهاد ظریف و فرهاد قائمی با میانگین 47.83 و 47.69 به ترتیب رده های ششم و هفتم این جدول را در اختیار دارند. 
سرگی کارکین از روسیه و میکا کریستنسون از آمریکا با میانگین 11 پاس صحیح در هر ست، رده های اول و دوم بهترین پاسورهای مسابقات را در اختیار دارند. سعید معروف پاسور و کاپیتان تیم ملی ایران نیز با میانگین 9.78 پاس صحیح در هر ست، مکان سوم این جدول را به خود اختصاص داده است. 
در پایان دومین روز مسابقات والیبال قهرمانان قاره ها تیم ملی والیبال برزیل با شش امتیاز صدرنشین است، تیم ایتالیا با چهار امتیاز جایگاه دوم را در اختیار دارد و تیم های روسیه و آمریکا با سه امتیاز در مکان های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند.
تیم ملی والیبال کشورمان با دو امتیاز در جایگاه پنجم است و ژاپن میزبان این رقابت ها نیز بدون امتیاز از دو بازی خود در انتهای جدول ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی قهرمانان  قاره ها قرار دارد.
فردا پنج شنبه تیم های شرکت کننده در این رقابت ها استراحت دارند و شش تیم شرکت کننده از روز جمعه مسابقات خود را در شهر توکیو ادامه خواهند داد. تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود روز جمعه یکم آذرماه به مصاف روسیه خواهد رفت
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

غفور: شهرام هست. نگران نیستم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:پنجشنبه 30 آبان 1392-02:45 بعد از ظهر


مصدومیت "امیر غفور" اگرچه جدی نیست و پزشک تیم ملی درمان قطر پاسور ایران را آغاز کرده ولی بعید به نظر می رسد که این بازیکن ارزشمند، بتواند ایران را در ادامه جام قهرمانان قاره ها همراهی کند.
دکتر سیامک افروزی به روابط عمومی فدراسیون والیبال می گوید: " علائم تورم و التهاب استخوان تَلوس (بالای استخوان پاشنه) در مچ پای راست غفور دیده شده و ما درمان او را آغاز کرده ایم. گزارش کار را فردا به خولیو ولاسکو اعلام می کنم و اوست که باید تصمیم بگیرد بازیکنش می تواند به بازی ها ادامه بدهد یانه. اگرچه خودم پیشنهاد می دهم که تا در پای غفور نشانه های بهبودی حاصل نشده، روی پایش نباید فشار بیاورد."
امیر غفور هم حضورش در ترکیب تیم ملی را منوط به نظر پزشک و سرمربی تیم می داند و از اینکه نتواند به مسابقات ادامه بدهد، نگران نیست. او می گوید: "خدا را شکر شهرام (محمودی) هست. نگران نیستم. او مقابل ایتالیا بهترین بازی اش را انجام داد. در بقیه بازی ها هم همینطور خواهد بود. اصلا تیم روی یک چهره نمی چرخد که اگر نباشد تیم لنگ بزند. دیدید که مقابل ایتالیا نه فقط اصلی ها بلکه بازیکنان جایگزین ما هم عامل برد بودند و وقتی به بازی می آمدند می درخشیدند."
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برزیل صدرنشین روز دوم مسابقات والیبال قهرمانان قاره ها

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-08:02 بعد از ظهر


دومین روز مسابقات والیبال قهرمانان قاره ها امروز چهارشنبه با سه بازی پیگیری شد و در نهایت برزیل در صدرجدول این رقابت ها ماند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در دومین روز مسابقات والیبال قهرمانان قاره ها سه دیدار برگزار شد که در نخستین بازی تیم ملی والیبال ایران موفق به شکست سه بر دو ایتالیا شد و دو امتیاز شیرین کسب کرد.
در دومین بازی امروز این رقابت ها نیز تیم برزیل سه بر صفر آمریکا را از پیش رو برداشت و با شش امتیاز از دو پیروزی در صدر جدول قرار گرفت.
تیم های روسیه و ژاپن میزبان نیز در سومین بازی دومین روز این رقابت ها به مصاف یکدیگر رفتند که میزبان سه بر صفر مغلوب روسیه شد تا قهرمان المپیک و جهام جهانی با سه امتیاز در جایگاه سوم جدول قرار گیرد.
در پایان دومین روز مسابقات والیبال قهرمانان قاره ها تیم ملی والیبال برزیل با شش امتیاز صدرنشین است، تیم ایتالیا با چهار امتیاز جایگاه دوم را در اختیار دارد و تیم های روسیه و آمریکا با سه امتیاز در مکان های سوم و چهارم جدول قرار گرفتند.
تیم ملی والیبال کشورمان با دو امتیاز در جایگاه پنجم است و ژاپن میزبان این رقابت ها نیز بدون امتیاز از دو بازی خود در انتهای جدول ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی قهرمانان  قاره ها قرار دارد.
فردا پنج شنبه تیم های شرکت کننده در این رقابت ها استراحت دارند و شش تیم شرکت کننده از روز جمعه مسابقات خود را در شهر توکیو ادامه خواهند داد. تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود روز جمعه یکم آذرماه به مصاف روسیه خواهد رفت.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

غلامی: ما همیشه مقابل ایتالیا انگیزه مضاعف داریم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-08:02 بعد از ظهر


"ما مقابل همه تیم های درجه یک دنیای والیبال انگیزه داریم که خوب بازی کنیم و برنده باشیم. ولی در برابر ایتالیا همیشه انگیزه مضاعف داریم و همیشه هم بهترین بازی های مان را مقابل این تیم انجام می دهیم. اصلا ایتالیایی ها خودشان یک خصوصیات رفتاری در زمین دارند که ما را تحریک می کند تا ببریم شان."
عادل غلامی؛ ارزشمندترین بازیکن مسابقه ایران – ایتالیا با بیان جملات فوق به روابط عمومی فدراسیون والیبال گفت: "با توجه به تغییر پاسور ایتالیا برای بازی با ما، علاوه بر تحلیل های قبلی از این تیم، آنالیز حین بازی هم نقش داشت تا ما بتوانیم با اطلاعات دقیق روبروی حریف مان بازی کنیم. ما در برابر ایتالیا امتیازهای خوب و تعیین کننده ای از دفاع روی تور گرفتیم."
غلامی همچنین در خصوص حریفان آینده ایران در جام قهرمانان قاره ها تاکید کرد: " ما در برابر هر سه حریف مان کار سختی داریم. روسیه و امریکا که از بهترین های دنیا و جزو صدرنشین های رده بندی جهانی هستند، ژاپن هم در خانه خودش روبروی ما قرار می گیرد. اما من فکر می کنم اگر بتوانیم بازی گروهی مدنظر خودمان را اجرا کنیم، حتی می توانیم هر سه حریف مان را شکست بدهیم."
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معروف: ولاسکو ذهنیّت تیم را دگرگون کرد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-08:00 بعد از ظهر


فدراسیون جهانی والیبال در گزارشی از نشست خبری کاپیتان تیم ملی والیبال ایران بعد از پیروزی بر ایتالیا نوشت: شکست ایتالیا در سالن "پرفکترال" ژاپن گواهی است برای جامعه بین المللی تا قهرمان دو دوره آسیا، ایران را به ضرورت به رسمیّت بشناسد. البته ایران که دومین حضور خود را در جام قهرمانان قاره ها تجربه می کند این بار با تفاوت قابل ملاحظه پا به این رقابت ها گذاشته است. اولین حضور ایران برمی گردد به چهار سال پیش که به مقام پنجم این رقابت ها نائل آمد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، در ادامه گزارش FIVB آمده است: شکی نیست که نام "خولیو ولاسکو" به عنوان سردمدار این تغییرات می درخشد. میر سعید معروف کاپیتان ایران در این باره اظهار کرد: ولاسکو زیاد بر روی آمادگی فیزیکی و مهارت های ورزشی ما تغییری به وجود نیاورد. او بر روی ذهنیّت و نگرش ما کار کرد و عمده تغییرات فکری ما پس از سکّانداری او به وجود آمد. وقتی او به ایران آمد بلافاصله فهمید که ایران بازیکنانی با پتانسیل های بالا در اختیار دارد، اما این پتانسیل ها مستلزم تغییر برای پیشرفت بودند. او موفّق شد پتانسیل ها را به کار گیرد و هم اکنون ما می توانیم با تیم های رده اول جهان رقابت کنیم.
فدراسیون جهانی والیبال تاکید می کند: البته ایران پیش از این هم یکی از تیم های نامدار آسیا به شمار می رفته اما در عرصه بین المللی حرف زیادی برای گفتن نداشته است. کاپیتان "معروف" این نقطه عطف قدرت ایران را حضور در لیگ جهانی 2013 ذکر کرد و گفت: لیگ جهانی فرصتی برای رویارویی با بهترین های جهان شد. پیش از این بازی های خوب ما بیشتر با بهترین های آسیا خلاصه می شد. همانطور که می دانید والیبال آسیا از قدرت چندانی برخوردار نیست و تیم ما باید برای درک جایگاه خود با تیم های دیگر قاره ها رقابت داشته باشد. لیگ جهانی این مهم را برای تیم میّسر کرد و جام قهرمانان قاره ها اینجا برای ما ادامه لیگ جهانی است.
امروز چهارشنبه ایران برای دومین بار ایتالیا را مغلوب کرد. اولین شکست ایتالیا در برابر ایران چندی پیش در رقابت های لیگ جهانی امسال به وقوع افتاد. "معروف" در ادامه افزود: این بازی برای تیم و مربی ولاسکو از اهمیّت چندانی برخوردار بود. ولاسکو که متخصّص شناخت استعدادهاست، ایران را به عنوان یکی از کشورهای مهد والیبال دنیا به جهانیان شناساند. با این پیروزی خارج از خانه برگ موفقیّت دیگری رقم خورد و الان به خوبی درک می کنیم که شانس برتری بر بهترین های دنیا را نیز داریم.
در ادامه این گزارش آمده است: بعد از دو قهرمانی پیاپی در آسیا توسط والیبالیست های ایران و حضور موفّق در لیگ جهانی، والیبال در ایران محبوب تر از گذشته شد. ایران که مهد کشتی گیران و وزنه بردارانی است که مدال های درخشانی در عرصه های مهم بین المللی مانند المپیک به ارمغان آورده، این بار روی والیبالیست ها نیز حساب ویژه ای باز کرده است. کاپیتان ایران امیدوار است که فرزندان ایران زمین با دیدن نتایج موفقیّت آمیز جذب این رشته ورزشی شوند.
بعد از باخت به برزیل و شکست ایتالیا ایران به دنبال اجرای بازی خوب در سایر بازی ها نیز هست. سعید معروف تاکید کرد: هنوز سه بازی دیگر پیش روی داریم که امیدواریم بتوانیم دو بازی را ببریم. فقط سه بازیکن ایرانی از جام قهرمانان قاره های چهار سال گذشته در این جام نیز حضور دارند و این بدان معناست که علاوه بر ایتالیا، ایران نیز یکی از جوانترین تیم های این رقابت هاست.
معروف در انتها اهداف تیم ملّی ایران را این چنین برشمرد: سال گذشته بخاطر نتیجه بازی با استرالیا فقط  بخاطر یک ست اختلاف از راه یابی به المپیک لندن بازماندیم. اصلی ترین هدف ما قرار گرفتن در بین هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان در لهستان است و بعد از آن هم تمام تلاش خود را برای راه یابی به المپیک 2016 خواهیم کرد. اگر به همین منوال بدون توقف ادامه دهیم در عرض یکی دو سال آینده به جمع بهترین های جهان می پیوندیم و به یکی از رقبای پرچالش تیم های برتر جهان تبدیل خواهیم شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش کامل FIVB از بازی ایران و ایتالیا

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-08:00 بعد از ظهر


آشفتگی ایتالیا با دفاع روی تور موسوی

تیم ملی والیبال ایتالیا که با نمایش فوق العاده خود در اولین دیدار جام قهرمانان قاره ها تیم روسیه را شکست داده بود، امروز در برابر ایرانی های مصمّم که در بازی اول شکست در برابر برزیل را به سختی پذیرا شدند مغلوب شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال از سایت فدراسیون جهانی این رشته ورزشی،  دو تیم ایران و ایتالیا پیش از این پنج بار در برابر هم قرار گرفتند که در چهار دیدار تیم ایتالیا برتر میدان بود و قبل از این دیدار ایران در ساساری در چارچوب رقابت های لیگ جهانی با شکست 3-2 در برابر ایتالیا اولین پیروزی خود را رقم زد.
تیم ملی والیبال ایران در بازی نفس گیر خود امروز چهارشنبه در توکیو برای بار دیگر پیروزی 3-2 خود را در برابر ایتالیا تجربه کرد (26-24، 16-25، 25-23، 23-25، 15-12).
بازیکن پیشتاز ایران در زمین محمد موسوی بود که با 8 امتیاز دفاع روی تور خود از مجموع 17 امتیاز تیم حریف را تحت فشار گذاشت. ایتالیا هم نام پنج بازیکن خود را در امتیاز دو رقمی ثبت کرده است که جیری کوآر با 17 امتیاز در ردیف اول این اسامی قرار دارد.
ایران از همان ابتدای کار با چند امتیاز ازسرویس های شایان ذکر فرهاد قائمی و عادل غلامی 6-2 پیش افتاد و تیم ایتالیا مجبور شد درخواست وقت استراحت کند تا تیمش منسجم تر شود. تیم ایتالیا با ورود خود به زمین به نظر متمرکزتر کار کرد و تا انتهای کار به خوبی پیش رفت تا اینکه دست و پنجه های قائمی با هدف گیری کاپیتان بیرائلی 4 امتیاز برتری را برای ایران رقم زد و 23-19 ایران را پیش انداخت. تلاش های "میشل بارانویچ" و "بیرائلی" ایتالیا بی نتیجه ماند و این ایران بود که ست اول را با نتیجه 26-24 به سود خود به پایان رساند.
ست دوم در سطح یکسانی پیش می رفت و حملات پی در پی "ایوان زایتسف" ایتالیایی و "محمد موسوی" امتیاز ها را یک به یک پیش می برد. اما چند پرش بی نتیجه فرهاد قائمی اختلاف امتیاز 6 را به سود ایتالیا رقم زد و ایتالیا 14-8 پیشی گرفت. دفاع روی تور "کوآر" بر روی تعدادی از حملات رحمان داوودی که از نیمکت ذخیره ها به بازی آمده بود امتیازات ایتالیا را به 20-12 رساند. دفاع روی تور بی دفاع "زایتسف" و بیرائلی نتیجه ست را 25-16 به سود ایتالیا ثبت کرد.
در ست سوم، "توماس برتا" که تازه گرم بازی شده بود 9-6 ایتالیا را با امتیاز سرویس پیش انداخت و با تشکیل دیواره دفاعی در برابر دفاع روی تور موسوی امتیاز 15-12 را برای ایتالیا رقم زد. در حالیکه هر دو تیم با دفاع خوب خود رقابتی نزدیک را ارائه می کردند "بیرائلی" با چند حمله بی هدف خود سبب شد تا ایران 23-22 پیشی بگیرد و این درست همان چیزی بود که قهرمان آسیا منتظرش بود  تا یازدهمین امتیاز محمودی نتیجه ست را 25-23 به نام ایران ببندد.
موسوی در ابتدای ست چهارم با سه دفاع پیاپی نشان داد که چرا شایسته نام "بهترین مدافع جهان" است. او با دفاع تماشائی خود 5-1 ایران را در ست چهارم پیش راند. با ورود "لوکا وتوری" به زمین تیم ایتالیا با سرویس های پرقدرت او به بازی برگشت و با تلاش های "کوآر" در کسب پنج امتیاز سرویس پیاپی 21-8 ایتالیا از ایران سبقت جست. ایران با انسجام تیمی خود توانست نتیجه بازی را در امتیاز 21 مساوی کند، اما ایتالیا با نتیجه نزدیک 25-23 این ست را به سود خود با پایان رساند.
ایران در این ست بسیار هوشمندانه بازی کرد و با هنرنمائی های موسوی 7-4 پیش افتاد. ایتالیا که در تلاش برای خنثی کردن حملات ایران بود در چند مورد موفّق عمل کرد، اما باز هم موسوی حملات ایتالیایی ها را ناکام می گذاشت و در هفتمین امتیاز دفاع روی تور خود ایران را 12-7 برتر میدان کرد و هشتمین امتیاز دفاع روی تور او نیز مجموع امتیاز های ست پنجم را به 14-10 رساند. محمودی با اسپک پایانی ست را 15-12 به سود ایران بست تا پیروزی 3-2 در برابر ایتالیا برای ایران رقم بخورد.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران بدون ولاسکو مسافر توکیو شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-07:59 بعد از ظهر


تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی ارزشمند مقابل ایتالیا بدون سرمربی خود به توکیو رفت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی پوشان والیبال ایران پس از بازی مقابل ایتالیا و پیروزی سه بر دو مقابل این تیم، بلافاصله به هتل اقامت خود رفتند تا برای سفر به توکیو محل برگزاری سه دیدار باقیمانده خود در جام قهرمانان قاره ها آماده شوند و سریعا با قطار به شهر توکیو عزیمت کنند.
این درحالی بود که خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی کشورمان جهت تماشا و بررسی دو دیدار باقیمانده امروز در سالن مسابقات ماند و پس از آن به توکیو سفر خواهد کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ولاسکو مربی اسطوره ای ایران

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-07:58 بعد از ظهر


انعکاس پیروزی ایران در سایت فدراسیون جهانی والیبال

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) پس از برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا در رقابت های جام قهرمانان قاره ها در سایت خود نوشت: ایتالیا در مقابل تیم مصمم ایران متوقف شد و در جایی دیگر ولاسکو را مربی اسطوره ای ایران نامید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران صبح امروز (چهارشنبه) در دومین مسابقه خود در جام قهرمانان قاره ها که در شهر کیوتو ژاپن برگزار شد، سه بر دو از سد ایتالیا گذشت.
FIVB در گزارشی از این بازی نوشت: تیم ایتالیا که در نخستین دیدار خود موفق شده بود تیم قدرتمند روسیه را شکست بدهد، برابر تیم مصمم ایران که روز گذشته شکست برابر برزیل را تجربه کرده بود، نتیجه را واگذار کرد.
دو تیم پیش از این پنج بار برابر هم به میدان رفته بودند که حاصل آن چهار پیروزی برای ایتالیا از جمله برد 3 بر 2 اخیر آنها در رقابت های لیگ جهانی والیبال در ساساری بود.
سایت فدراسیون جهانی والیبال در ادامه از سید محمد موسوی به عنوان یکی از بهترین بازیکن ایران نام برد که با تلاش های باورنکردنی خود در دفاع موفق شد، هشت امتیاز از 17 امتیاز خود را از روی دفاع روی تور کسب کند. در تیم ایتالیا هم پنج بازیکن توانستند امتیازهای دو رقمی کسب کنند که در صدر آنها جیری کوار با 17 امتیاز بود.

به نوشته این سایت، تیم ایران از همان ابتدا برای ایتالیایی ها مشکل ساز شد به طوریکه فرهاد قائمی و عادل غلامی تیمشان را با نتیجه 6 بر 2 پیش انداختند و تیم ایتالیا را مجبور به درخواست برای وقت استراحت کردند.

FIVB در ادامه گزارش خود از دیدار دو تیم ایران و ایتالیا، موسوی را بازیکنی توصیف کرده است که در مقابل ایتالیا شایستگی خود را برای قرار گرفتن در بین بهترین مدافعان دنیا نشان داد.

همچنین سایت فدراسیون جهانی والیبال در گالری تصاویر خود عکسی از ولاسکو با این توضیح "خولیو ولاسکو سرمربی اسطوره ای تیم ملی والیبال ایران" گذاشته است.

ملی پوشان کشورمان ست های اول، سوم و پنجم این مسابقه را با امتیازات 26 بر 24، 25 بر 23 و 15 بر 12 به سود خود رقم زدند در حالیکه ایتالیا در ست های دوم و چهارم با امتیازات 25 بر 16 و 25 بر 23 به پیروزی رسید.

عادل غلامی بازیکن پست دفاع وسط تیم ملی والیبال ایران به عنوان بهترین بازیکن دیدار مقابل ایتالیا معرفی شد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از مسابقه ایران - ایتالیا (گزارش تصویری دو)

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-07:57 بعد از ظهر


جام قهرمانان قاره ها

چهار شنبه 29 آبانماه 1392

ژاپن


جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 1 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 2
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 3 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 4
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 5 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 6
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 7 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 8
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 9 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 10
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 11 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 12
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 13 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 14
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 15 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 16
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 2 17

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تعظیم دوباره ایتالیا مقابل ایران

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-07:57 بعد از ظهر

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در جام قهرمانان قاره ها موفق به شکست ایتالیا که توسط فدراسیون جهانی والیبال برای این مسابقات انتخاب شده بود و عنوان سوم رده بندی جهان را نیز در اختیار دارد، شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایتالیا برای رویارویی با ایران تغییراتی در ارنج تیمی خود داد. سرمربی این تیم که هنوز خاطره شکست خانگی تیمش مقابل ایران را فراموش نکرده است، با تغییر پاسور و چرخش سه دنده ای ارنج عزم خود را برای شکست  ایران جزم کرده بود. به عبارت دیگر در ارنج اولیه تیم ایتالیا همیشه پاسور از منطقه 5 شروع می کند اما امروز در برابر ایران از منطقه 2 شروع کرد.

شاگردان ولاسکو به رغم این تغییرات در تیم ایتالیا، موفق به شکست سه بر دو این تیم شدند تا دو امتیاز با ارزش از این دیدار حساس را از آن خود کنند.

ملی پوشان کشورمان ست های اول، سوم و پنجم این مسابقه را با امتیازات 26 بر 24، 25 بر 23 و 15 بر 12 به سود خود رقم زدند. اما در ست های دوم و چهارم با امتیاز های 25 بر 16 و 25 بر 23 مغلوب ایتالیا شدند.
شکست ایتالیا در این مسابقه در حالی بود که این تیم دیروز موفق شده بود روسیه قهرمان جام جهانی، المپیک و لیگ جهانی را از پیش رو بردارد. این شکست دومین شکست این تیم در سال جاری مقابل ایران محسوب می شود.

خولیو ولاسکو در این مسابقه در حالی که امیر غفور پشت خط زن خوب تیم ملی والیبال کشورمان را به علت مصدومیت در اختیار نداشت، ایران را با ترکیب اولیه سعید معروف، شهرام محمودی، عادل غلامی، محمد موسوی، فرهاد قائمی، حمزه زرینی و فرهاد ظریف روانه میدان کرد.
 
** ست نخست (ایران 26 – ایتالیا 24)
در آغاز این مسابقه تیم ایران با زدن سرویس های خوب و عملکرد عالی در دفاع روی تور و دریافت توپ، خیلی زود برتری خود بر بازیکنان ایتالیا را نشان دادند. سرمربی ایتالیا مجبور شد در امتیاز 6 بر 2 به سود ایران درخواست وقت استراحت کند تا از افزایش فاصله جلوگیری کند اما وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران اعلام شد. حضور ایوان زایتسف در خط سرویس و زدن سرویس های بسیار خوب این بازیکن باعث کاهش فاصله دو تیم شد. در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران، ولاسکو درخواست وقت استراحت کرد تا برتری به سود کشورمان حفظ شود. پس از ورود به میدان اشتباه زایتسف در زدن اسپک امتیازی دیگر برای ایران به ارمغان آورد. در ادامه مسابقه تعداد اشتباهات بازیکنان ایران در زدن سرویس و اسپک بیشتر شد. درخشش مدافعین روی تور ایران باعث شد وقت استراحت فنی دوم نیز در امتیاز 16 بر 14 به سود کشورمان اعلام شود. در ادامه مسابقه چند اشتباه فردی از بازیکنان ایران باعث شد ایتالیا برای نخستین بار در این مسابقه و در امتیاز 18 بر 17 پیش بیفتد. عادل غلامی که از ابتدای این ست بازی درخشانی ارائه کرده بود، با یک دفاع روی تور برتری را برای ایران به ارمغان آورد. مائورو بروتو سرمربی ایتالیا در امتیاز 21 بر 19 درخواست وقت استراحت کرد. ایتالیا در امتیاز 24 به ایران رسید اما در نهایت امتیازی که محمد موسوی از دفاع روی تور به دست آورد باعث شد ایران با نتیجه 26 بر 24 این ست را به سود خود رقم بزند.
 
** ست دوم (ایران 16 – ایتالیا 25)
از آغاز ست دوم، دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند تا اینکه وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 7 به سود ایتالیا اعلام شد. در این ست دریافت های خوب بازیکنان ایران توپ را به خوبی در اختیار سعید معروف قرار می داد تا این بازیکنان از برنامه های متنوعی در خط حمله بهره ببرد. معروف از پاس های سرعتی هم زیاد استفاده کرد که با درخشش محمد موسوی همراه بود. چند اشتباه از فرهاد قائمی در زدن اسپک و دریافت توپ باعث شد این بازیکن در امتیاز 11 بر 8 به سود ایتالیا جای خود را به رحمان داودی بدهد. دریافت یک امتیاز سرویس برای ایتالیا توسط توماس برتا، خولیو ولاسکو را مجبور به درخواست وقت استراحت کرد. محمودی در این ست خوب ظاهر نشد و در امتیاز 14 بر 8 جای خود را به مجتبی میرزاجانپور داد. تغییرات ولاسکو هم نتیجه نداد و فاصله میان دو تیم به تدریج بیشتر شد تا وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 16 بر 9 به سود ایتالیا اعلام شود. ولاسکو تلاش کرد با به میدان فرستادن محمود به جای میرزاجانپور و داودی به جای زرینی و درخواست وقت استراحت، در روند بازی تغییر ایجاد کند اما درخشش ایوان زایتسف و فیلیپو لانزا برتری در این ست را با نتیجه 25 بر 16 به سود ایتالیا ثبت کرد.
 
** ست سوم (ایران 25 – ایتالیا 23)
در آغاز این ست مباشری به جای حمزه زرینی در ترکیب ایران قرار گرفت. ایتالیایی ها در این ست هم خیلی زود پیش افتادند و وقت استراحت فنی اول در امتیاز 8 بر 6 به سود این تیم اعلام شد اما یک اسپک و دو سرویس فرهاد قائمی سه امتیاز پیاپی برای ایران به ارمغان آورد تا کار دو تیم امتیاز 9 برابر شود. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 15 به سود ایتالیا اعلام شد. در ادامه مسابقه چند اشتباه فردی از بازیکنان ایران این فرصت را به حریف داد تا با نتیجه 22 بر 18 پیش افتد اما زدن سرویس های خوب توسط عادل غلامی، درخشش مدافعین روی تور ایران و اشتباهات زایتسف در زدن اسپک باعث شد ایران پنج امتیاز پیاپی به دست بیاورد. مائورو بروتو برای ایجاد خلل در روند امتیازگیری ایران درخواست وقت استراحت کرد. در نهایت اسپک شهرام محمودی، ایران را به پیروزی 25 بر 23 در این ست رساند.
 
** ست چهارم (ایران 23 – ایتالیا 25)
میرزاجانپور در این ست در ترکیب اصلی قرار گرفت. سرویس های خوب غلامی و درخشش میرراجانپور و موسوی در دفاع روی تور ایران را با نتیجه 5 بر یک پیش انداخت اما در ادامه مسابقه سه امتیاز سرویس از جیری کوار دو تیم را در امتیاز 6 مساوی کرد. وقت استراحت فنی نخست این مسابقه در امتیاز 8 بر 7 به سود ایتالیا اعلام شد. در این ست بازیکنان ایتالیا امتیازات زیادی با سرویس به دست آوردند و 13 بر 9 هم پیش افتادند اما حضور قائمی در خط سرویس و ضربات دیدنی این بازیکن، کار را برابر کرد. وقت استراحتی که بروتو سرمربی ایتالیا درخواست کرد باعث شد یک بار دیگر روند بازی به سود این تیم تغییر کند و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 13 به سود ایتالیا اعلام شد. در امتیاز 18 بر 15 ولاسکو دست به تغییر در ترکیب تیم داد و مهدوی و زرینی را به جای محمودی و معروف به میدان فرستاد تا با این تغییر حمزه زرینی که یک بازیکن دریافت کننده است در پست پشت خط زن قرار بگیرد. معروف و محمودی در امتیاز 21 بر 18 به جای خود بازگشتند. سرویس های خوب معروف و درخشش مدافعین روی تور ایران بازی را در امتیاز 21 برابر کرد. در ادامه مسابقه بازیکنان ایران درخشان ظاهر شدند اما این ایتالیا بود که 25 بر 23 به پیروزی رسید.

** ست پنجم (ایران 15 – ایتالیا 12)
در این ست که سرنوشت بازی را تعیین می کرد، میرزاجانپور در ترکیب اولیه تیم قرار گرفت. سرویس های خوب فرهاد قائمی در آغاز ست زمینه کسب دو امتیاز برای ایران را فراهم کرد. درخشش میرزاجانپور در زدن اسپک هم عامل دیگری برای پیش افتادن ایران در این ست بود. موسوی هم در این ست درخشش خوبی داشت. عملکرد خوب دریافت کنندگان ایران باعث شد سعید معروف بیشتر از پاس های سرعتی استفاده کند. دو تیم زمین را در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تغییر دادند. پس از آن داور مسابقه به مانوئل بیارلی و سعید معروف کاپیتان های دو تیم کارت زرد نشان داد و همین موضوع زمان زیادی بازی را متوقف کرد. امتیاز بعدی هم با ضربه پایپ میرزاجانپور به ایران رسید تا سرمربی ایتالیا درخواست وقت استراحت کند. استفاده سعید معروف از برنامه های متنوع در خط حمله، کار را برای مدافعین روی تور حریف دشوار کرده بود تا بازی همچنان با برتری ایران پیش برود. در نهایت این ست با نتیجه 15 بر 12 به سود ایران رقم خورد تا ملی پوشان کشورمان پیروز این مسابقه باشند.
علیرضا مباشری، مهدی مهدوی، رحمان داودی، مجتبی میرزاجانپور و آرمین تشکری هم بازیکنان ذخیره ایران در این مسابقه بودند.

در پایان این دیدار عادل غلامی به عنوان بهترین بازیکن این میدان شناخته شد.

تیم ملی والیبال ایران امروز کیوتو را به مقصد توکیو ترک خواهد کرد و فردا استراحت می کند  تا از ساعت 10:40 جمعه اول آذرماه در سومین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف روسیه قهرمان جام جهانی، المپیک و لیگ جهانی رود.

جام بین قاره ای با حضور شش تیم روسیه، ایتالیا، برزیل، آمریکا، ژاپن و ایران برگزار می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از مسابقه ایران - ایتالیا (گزارش تصویری یک )

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 29 آبان 1392-07:54 بعد از ظهر


جام قهرمانان قاره ها

چهار شنبه 29 آبانماه 1392

ژاپن
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 1 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 2
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 3 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 4
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 5 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 6
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 7 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 8
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 9 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 10
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 11 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 12
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 13 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 14
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 15 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 16
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 17 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 18
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 19 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 20
جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 21 جام قهرمانان قاره ها ایران - ایتالیا عکس 1 22

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از مسابقه ایران - برزیل (گزارش تصویری)

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:52 بعد از ظهر


جام قهرمانان قاره ها

سه شنبه 28 آبانماه 1392

 ژاپن

 

 

جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 1 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 2
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 3 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 4
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 5 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 6
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 7 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 8
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 9 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 10
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 11 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 12
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 13 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 14
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 15 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 16
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 2 17

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برناردینیو: ایران توانایی بردن ما را داشت

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:51 بعد از ظهر


"ما می دانستیم با تیمی بازی داریم که توانایی بردن ما را دارد. به همین دلیل حواس مان را جمع کردیم و خوب متمرکز شدیم تا برنده از زمین بیرون بیاییم."
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، برناردینیو؛ سرمربی برزیل ضمن بیان جملات فوق؛ ایران را تیمی دانست که یک گروه بسیار فنی است و افزود: "ما بازی های ایران را از جام جهانی 2011 تا لیگ جهانی 2013 دیده بودیم و پیشرفت این تیم را باور داشتیم. ایران توانایی بردن ما را داشت ولی ما خیلی خوب بازی را شروع کردیم و هرچند نتوانستیم با قدرت اولیه ادامه بدهیم ولی بهتر از ایران بازی کردیم."
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از مسابقه ایران - برزیل (گزارش تصویری)

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:48 بعد از ظهر


جام قهرمانان قاره ها

سه شنبه 28 آبانماه 1392

 ژاپن

 

 


جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 1 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 2
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 3 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 4
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 5 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 6
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 7 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 8
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 9 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 10
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 11 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 12
جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 13 جام قهرمانان قاره ها ایران - برزیل عکس 1 14

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برزیل به سختی از سد ایران گذشت

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:37 بعد از ظهر


ایران برای اولین بار در تاریخ والیبال یک ست از برزیل گرفت

تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین بازی خود در مسابقات جام قهرمانان قاره ها موفق به کسب امتیاز یک ست در برابر برزیل پرافتخارترین تیم این رقابت ها شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران از ساعت 10 و 40 دقیقه صبح امروز سه شنبه در نخستین بازی خود در مسابقات جام قهرمانان قاره ها به مصاف برزیل دارنده سه مدال طلای این رقابت ها رفت و پرافتخارترین تیم دنیا به سختی از سد شاگردان ولاسکو گذشت.

ملی پوشان کشورمان در ست های اول، دوم و چهارم با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 17 و 25 بر 23 مغلوب برزیل شدند اما در ست سوم 27 بر 25 در برابر این تیم به پیروزی رسیدند تا با نمایشی قابل قبول موفق به پیروزی یک ست مقابل پر افتخارترین تیم جهان شود.

خولیو ولاسکو در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، حمزه زرینی و فرهاد ظریف روانه میدان کرد.
 
 ** ست نخست (ایران 16– برزیل 25)
این ست با بازی پایاپای دو تیم آغاز شد و نخستین امتیاز نیز برای ایران به دست آمد. عملکرد خوب بازیکنان ایران در زدن سرویس و توپ گیری دو تیم را تا امتیاز 6 به صورت پایاپای پیش برد اما از این امتیاز چند اشتباه فردی از بازیکنان ایران و ضعف در دریافت توپ باعث شد وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 6 به سود برزیل اعلام شود. پس از ورود دو تیم به میدان تعداد اشتباهات ملی پوشان ایران بیشتر شد و همین موضوع باعث شد فاصله دو تیم به 12 بر 8 برسد. در این امتیاز خولیو ولاسکو درخواست یک وقت استراحت کرد تا تمرکز بازیکنانش را بالاتر ببرد. سرویس های خوب بازیکنان برزیل به خصوص سیدنی دوس سانتوس، دریافت عقب زمین ایران را دچار مشکلات زیادی کرده بود. این موضوع باعث شد توپ ها به خوبی در اختیار سعید معروف قرار نگیرد و این بازیکنان نتوانست از پاس های سرعتی زیاد بهره ببرد. عملکرد مدافعین روی تور ایران هم در این ست خوب نبود و بیشتر تلاش های آنان با خطا روبرو می شد. وقت استراحت فنی دوم این ست هم در امتیاز 16 بر 11 به سود برزیل اعلام شد.
حمزه زرینی که در این ست در زدن سرویس و دریافت توپ چندان خوب کار نکرده بود، پس از یک دریافت اشتباه، در امتیاز 17 بر 11 جای خود را به علیرضا مباشری داد تا شاید مشکل دریافت عقب زمین در تیم ملی ایران برطرف شود. با این وجود بازیکنان برزیل از در زدن سرویس، اسپک و دریافت توپ کاملا نسبت به ایرانی ها برتری داشتند و فاصله میان دو تیم به تدریج بیشتر شد. در امتیاز 20 بر 13 به سود برزیل، ولاسکو برای دومین بار درخواست وقت استراحت کرد تا از بیشتر شدن فاصله جلوگیری کند. برونو رزنده پاسور و کاپیتان جوان برزیل در این ست عملکرد بسیار خوبی داشت و با استفاده از پاس های سرعتی و بریده به خوبی دفاع روی تور ایران را از کار انداخته بود.
در امتیاز 23 بر 15، ولاسکو مهدی مهدوی و شهرام محمودی را به جای امیر غفور و سعید معروف روانه میدان کرد تا شاید این دو تعویض همیشگی روند کار را تغییر دهد اما در نهایت این برزیل بود که با نتیجه 25 بر 16 این ست را به سود خود به پایان برد.
 
** ست دوم (ایران 17 - برزیل 25)
بازیکنان برزیل در این ست عملکرد پر اشتباه تری به نمایش گذاشتند و همین موضوع به ایران فرصت داد که شرایط بهتری در میدان داشته باشد. وقت استراحت فنی نخست این ست در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران اعلام شد. بازیکنان ایران در این ست عملکرد بهتری در زدن اسپک و دریافت توپ داشتند. در این ست توپ ها در شرایط بهتری به سعید معروف می رسید و این مسئله باعث شد این بازیکنان بتواند از برنامه های متنوع در خط حمله استفاده کند. در حالی که بازی با نتیجه 13 بر 13 برابر بود، معروف سه بار پیاپی به امیر غفور پاس داد اما این بازیکن نیز نتوانست این توپ ها را به امتیاز تبدیل کند. سه اشتباه فردی باعث شد وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 13 به سود برزیل اعلام شود. پس از ورود دو تیم به میدان بازهم امیر غفور نتوانست یک اسپک دیگر را به امتیاز تبدیل کند تا جای خود را به شهرام محمودی دهد. با این وجود برزیلی ها فاصله امتیازی را بیشتر کردند تا ولاسکو مجبور شود در امتیاز 18 بر 13 به سود این تیم درخواست وقت استراحت کند. در امتیاز 18 بر 14 رحمان داودی به جای فرهاد قائمی و در امتیاز 22 بر 15 آرمین تشکری به جای عادل غلامی وارد میدان شدند تا شاید گره بازی را باز کنند، اما بازهم این برزیل بود که با امتیاز 25 بر 17 به پیروزی رسید.
 
** ست سوم (ایران 27 - برزیل 25)
در آغاز این ست، حمزه زرینی با دو اشتباه در زدن اسپک دو امتیاز به برزیل داد تا جای خود را با علیرضا مباشری عوض کند. پس از این تغییر یک دفاع روی تور نخستین امتیاز را برای ایران به دست آورد و پس از آن سه سرویس عالی از عادل غلامی زمینه کسب سه امتیاز پیاپی برای ایران فراهم کرد تا برناردو رزنده در امتیاز چهار بر دو به سود ایران برای نخستین بار در این بازی درخواست وقت استراحت کند. پس از ورود دو تیم به میدان برزیلی ها بازی را به تساوی کشاندند تا این بار نوبت امیر غفور برسد که با سرویس های دیدنی خود ایران را پیش بیاندازد تا وقت استراحت فنی نخست این ست در امتیاز 8 بر 7 به سود تیم ملی کشورمان اعلام شود. در اوایل این ست هم مانند دو ست پیشین، بازیکنان ایران به صورت پایاپای با حریف پیش رفتند اما در حالی که دو تیم در امتیاز 11 مساوی بودند، برزیل به دو امتیاز پیاپی رسید تا بازهم میان دو تیم اختلاف بیفتد. در امتیاز 13 بر 11 ولاسکو تلاش کرد با درخواست وقت استراحت از بیشتر شدن فاصله امتیازی جلوگیری کند. در امتیاز 15 بر 13 به سود برزیل، ولاسکو دو تعویض همیشگی خود را انجام داد و مهدوی و محمودی را به جای غفور و معروف روانه میدان کرد. فاصله دو امتیازی میان دو تیم باقی ماند تا وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 14 به سود برزیل اعلام شود. این برنامه های ولاسکو هم نتوانست فاصله دو تیم را کم کند تا در امتیاز 19 بر 16 به سود برزیل، معروف و غفور به جای خود بازگردند.
چند اشتباه از بازیکنان برزیل باعث شد دو تیم در امتیاز 20 به تساوی برسند تا برناردو رزنده درخواست وقت استراحت کند. پس از ورود دو تیم به میدان، بازی به صورت پایاپای و به شدت حساس پیش رفت. در حالی که دو تیم در امتیاز 23 با هم برابر بودند، سعید معروف در یک جای خالی اشتباه کرد تا برزیل در آستانه پیروزی در این ست و مسابقه قرار بگیرد، اما سرویس اشتباه بازیکن این تیم بازهم کار را برای دو تیم برابر کرد. ادامه ست هم با تلاش دو تیم پیش رفت و با عملکرد بسیار خوب مدافعین روی تور ایران این ست با نتیجه 27 بر 25 به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید.
 
** ست چهارم ایران 23 – برزیل25)
بازیکنان ایران که با پیروزی در ست سوم، روحیه بالاتری پیدا کرده بودند در ست چهارم هم عملکرد خوب و کم اشتباهی ارائه کردند. دریافت و اسپک بازیکنان کشورمان در این ست بسیار خوب بود اما درخشش برزیلی ها در دفاع روی تور باعث شد وقت استراحت فنی نخست در امتیاز 8 بر 6 به سود برزیل به پایان برسد. پس از ورود دو تیم به میدان بازیکنان ایران بازی فوق العاده ای ارائه کردند و به خصوص درخشش فرهاد قائمی در زدن سرویس باعث شد نتیجه 11 بر 9 به سود کشورمان ثبت شود تا سرمربی برزیل مجبور به درخواست یک وقت استراحت شود. پس از ورود دو تیم به میدان برزیلی ها به تدریج با کاهش فاصله امتیازی، نتیجه را به سود خود تغییر دادند تا وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 14 به سود این تیم اعلام شود. پس از این وقت استراحت بازیکنان ایران بسیار خوب کار کردند و سرویس های دیدنی سعید معروف و عملکرد فوق العاده امیر غفور بازهم برتری را به سود ایران رقم زد. بازی خوب بازیکنان ایران به حدی تیم حریف را تحت فشار گذاشت که برونو رزنده پاسور و کاپیتان این تیم در حرکتی عجیب زمانی که قصد ارسال پاس داشت نتوانست توپ را از پنجه های خود دور کند. سرمربی برزیل در امتیاز 20 بر 18 درخواست وقت استراحت کرد. پس از این وقت استراحت بازهم برزیلی ها کار را به تساوی کشیدند تا ولاسکو در حالی که دو تیم در امتیاز 20 برابر بودند درخواست وقت استراحت کند. ادامه مسابقه با تلاش پایاپای دو تیم پیش رفت و ولاسکو در امتیاز 22 بر 21 به سود حریف بازهم تقاضای وقت استراحت کرد. در امتیاز 23 بر 22 به سود برزیل، ولاسکو مهدوی و محمودی را به جای غفور و معروف به میدان فرستاد اما این کار نتیجه نداد و اشتباه شهرام محمودی امتیاز 24 را به برزیل داد تا این تیم در آستانه پیروزی در این ست و مسابقه قرار بگیرد. در امتیاز 24 بر 23 آرمین تشکری به جای علیرضا مباشری به میدان آمد تا از توانایی خود در زدن سرویس بهره ببرد اما این برزیل بود که با نتیجه 25 بر 23 به پیروزی رسید.

در پایان این دیدار ولاسکو که از عملکرد شاگردانش راضی به نظر می رسید، به طرف آنها رفت و به آنها خسته نباشید گفت، چرا که شاگردانش موفق شدند برای اولین بار در تاریخ والیبال یک ست را از برزیل پرافتخارترین تیم دنیا بگیرند.

تیم ملی والیبال ایران ساعت 6:40 فردا (چهارشنبه) در دومین مسابقه خود در این دوره از رقابت ها به مصاف ایتالیا می رود.
ایتالیا امروز موفق شد روسیه قهرمان جام جهانی، المپیک و لیگ جهانی را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاپیتان برزیل: باید راضی باشیم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:37 بعد از ظهر


"ایران تیمی است که در این سال ها سرعت پیشرفتش خیلی بالا بوده است. این تیم والیبال را سریع بازی می کند و قدرت لازم برای گرداندن بازی را هم دارد."
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، برونو رزنده؛ کاپیتان برزیل در کنفرانس خبری پس از دیدار تیم های ایران – برزیل با بیان مطلب فوق گفت: "ما بازی را خوب آغاز کردیم و اگر چند اشتباه در پوئن های پایانی ست سوم نداشتیم می توانستیم 3 بر صفر مسابقه را تمام کنیم. ولی نشد. در ست چهارم هم خوب بازی نکردیم ومی توانم بگویم همین که برنده از زمین خارج شدیم و سه امتیاز بازی را گرفتیم باید راضی باشیم."
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سرمربی تیم ملی والیبال برزیل: ایران پیشرفت زیادی داشته است

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 28 آبان 1392-03:36 بعد از ظهر


سرمربی تیم ملی والیبال برزیل گفت: ایران جزو تیم‌هایی است که پیشرفت‌های زیادی را در والیبال پشت‌سر گذاشته است. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برناردو رزنده، سرمربی تیم والیبال برزیل پس از پیروزی بر ایران اظهار کرد: ایران اگر بیشترین پیشرفت را در سال‌های اخیر نداشته باشد اما قطعا جزو تیم‌هایی است که پیشرفت‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. حالا ایرانی‌ها در بین بهترین‌ها ی جهان حضور دارند. ولاسکو سرمربی تیم ایران گفت که این برای هیچ کس سورپرایز نیست. آنها بازی‌های خوبی را در جام جهانی و لیگ جهانی به نمایش گذاشتند و شانس خوبی دارند تا در هر جا و هر مسابقه پیروز شوند. آنها (تیم ملی والیبال ایران) تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند و در مسابقات آسیایی هم بازی‌های خوبی داشتند. در مقابل ما فاقد بازی‌های منظمی در ماه‌های اخیر بودیم. ما فشار زیادی را روی حریف در شروع مسابقه آوردیم. این آزمایش خوبی برای ما در شروع این مسابقات بود. پیروزی خوبی را در شروع این مسابقات بدست آوردیم. وی درباره تاکتیک‌های هجومی تیمش نیز گفت: به نظرم تاکتیک "پایپ" برای تیم ما بسیار موثر بود. اما از حمله‌های میانه زمین خیلی استفاده نکردیم. به هر حال فکر می‌کنم این شروع خوبی برای کار ما در مسابقات بود. برخی از بازیکنان ما پس از گذارندن دوران مصدومیت خود نشان دادند که می‌توانند شروع خوبی داشته باشند. رزنده همچنین درباره بازی روز آینده تیمش مقابل امریکا گفت: ما کاملا با تیم متفاوتی بازی خواهیم کرد. ما معمولا در بازی‌های فینال با امریکایی‌ها بازی می‌کنیم. آنها متکی به سیستم خوبی هستند که همیشه کارآمد است. سرمربی جدید تیم ملی والیبال امریکا هم بسیار باهوش است و موثر کار می کند. آن ها بسیار خوب و هماهنگ بازی می کنند و همین موضوع بازی برابر چنین تیمی را سخت می کند. امریکایی‌ها سرویس های بسیار قدرتمندی توسط اندسون و هیت و ... می زنند. همچنین پاسور بسیار خوبی دارند که باید با سیستم کار او آشنا شویم. ما باید برابر حریف خود خیلی کم اشتباه کار کنیم زیرا هر اشتباه ممکن است موجب شکست تیم ما شود.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :8
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic