یه خبرگزاریه بروز والیبال

قهرمانی نوجوانان والیبال ایران در رم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:چهارشنبه 17 تیر 1394-03:23 بعد از ظهر

تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان شب گذشته به عنوان قهرمانی تورنمنت بین المللی سه جانبه ایتالیا دست یافت.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال نوجوانان کشورمان که خود را برای حضوری شایسته در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در آرژانتین آماده می کند، در راستای برنامه آمادسازی خود به ایتالیا سفر کرد و از روز یکشنبه در تورنمنت بین المللی سه جانبه رم با حضور تیم های ایتالیا، برزیل و ایران شرکت کرد.
نوجوانان والیبال کشورمان در نخستین دیدار خود مقابل تیم ملی نوجوانان ایتالیا که به تازگی عنوان نایب قهرمانی اروپا را از آن خود کرده است، سه بر یک مغلوب شدند و سپس مقابل تیم قدرتمند برزیل در دیداری سخت و نفس گیر سه بر صفر به پیروزی رسیدند تا جواز حضور در دیدار فینال را از ان خود کنند.
شب گذشته سه شنبه 16 تیرماه 1394 دیدار فینال این تورنمت بین المللی از ساعت 19 به وقت محلی با در حضور تماشاگران پر شمار ایتالیایی بین تیم های ایران و ایتالیا برگزار شد که حضور این تماشاگر پرشمار برای نوجوانان والیبال کشورمان می توانست تجربه خوبی برای آمادگی روحی در مسابقات قهرمانی جهان باشد.
شاگردان محمد وکیلی در این دیدار حساس و نزدیک که هر دو تیم جهت کسب پیروزی و عنوان قهرمانی به میدان آمده بودند، برای هر امتیاز تا اخرین لحظه جنگیدند و دست از تلاش برنداشتند تا اینکه در سه ست متوالی با امتیازات 25 بر 22، 26 بر 24 و 29 بر 27 تیم ملی نوجوانان ایتالیا را شکست دادند.
در پایان این دیدار و معرفی تیم ملی نوجوانان ایران به عنوان قهرمان این تورنمنت سه جانبه، رئیس والیبال شهر رم جام قهرمانی را به نوجوانان ملی پوش کشورمان اهدا کرد.

قهرمانی نوجوانان والیبال ایران در رم 1داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بازیکن تیم ملی والیبال دانشجویان ایران: زورمان به روسیه نرسید!

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 16 تیر 1394-08:35 بعد از ظهر

بازیکن تیم ملی والیبال دانشجویان ایران خستگی زیاد پس از بازی مقابل تایلند را یکی از دلایل باخت ایران مقابل روسیه دانست و در عین حال اعتراف کرد تیم ایران توانایی شکست روسیه را نداشته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از کره جنوبی،حمیدرضا سوسن آبادی پس از شکست تیم ملی والیبال دانشجویان ایران مقابل روسیه اظهار کرد:بازیکنان تیم روسیه چند سال است که در کنار هم بازی می کنند و از هماهنگی بسیار بالایی برخوردار بودند.آن ها از قامت بلندتری نسبت به بازیکنان ما برخوردار بودند و از لحاظ فیزیکی و تکنیکی نیز بسیار سطح بالا بازی می کنند.بازیکنان روس هم در دفاع روی تور و هم در حمله خوب بودند و واقعا شکست این تیم برای هرتیمی کار سختی است.میانگین قدی آن ها از بازیکنان ما بهتر بود و همین امر نیز کار ما را سخت تر کرده بود.

بازیکن تیم ملی والیبال دانشجویان ایران افزود: البته امروز نیز روز خوب ما نبود و آنطور که باید نتوانستیم بازی کنیم چرا که خستگی بازی دیروز مقابل تایلند روی کارمان تاثیر منفی داشت.هر چند باید اعتراف کنم زورمان به تیم روسیه نرسید و آن ها خیلی بهتر از ما ظاهر شدند.امیدوارم دو بازی بعدی را ببریم و به فینال برسیم آن وقت به احتمال فراوان باز باید با روسیه مصاف کنیم که قول می دهیم این بار این تیم را شکست دهیم و قهرمان شویم.

وی درباره مصاف با اوکراین در بازی مرحله یک چهارم نهایی که قرار است روز پنج شنبه برگزار شود نیز خاطرنشان کرد: اوکراین نایب قهرمان دوره پیش است و همواره جزو سه تیم برتر یونیورسیاد بوده است.آنالیزور تیم ما به همراه سرمربی فیلم های آن ها را دقیقا مورد بررسی قرار می دهند و نکات فنی را به ما گوشزد می کنند تا انشاالله با تلاش و انگیزه بالایی که خواهیم داشت این تیم را از پیش رو برداریم و به جمع چهار تیم نهایی راه پیدا کنیم.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیمان اکبری: با تمام توان مقابل اوکراین بازی خواهیم کرد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 16 تیر 1394-08:34 بعد از ظهر


سرمربی تیم ملی والیبال دانشجویان ایران با بیان اینکه بازی مراحل بعدی برای ایران بسیار مهمتر از بازی مقابل روسیه است گفت: با تمام توان مقابل اوکراین بازی خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از کره جنوبی، پیمان اکبری پس از شکست ایران مقابل روسیه در رقابت های یونیورسیاد اظهار کرد: تیم روسیه بسیار باهوش بازی کرد و با توجه به قدرت زیادی که داشت موفق شد این بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد. این تیم به تازگی در بازیهای اروپایی باکو به عنوان سومی رسیده و بازیکنان این تیم بسیار با هم هماهنگ هستند.

سرمربی تیم‌ملی والیبال دانشجویان ایران افزود: روس ها از قد بلند و فیزیک خوبی برخوردار بودند و در کنار آن از تکنیک خوبی نیز بهره می بردند. البته امروز روز خوب ما نبود و نتوانستیم آنطور که باید بازی خود را به نمایش بگذاریم. البته خستگی دیدار سنگین دیروز مقابل تایلند نیز بسیار در این نتیجه تاثیر گذار بود چرا که نزدیک به سه ساعت با این تیم بازی کردیم و نتوانستیم در فرصت یک روزه به خوبی بازیکنان را ریکاوری کنیم.همچنین بازیکنان روسیه از تجربه بالاتری نسبت به بازیکنان بعضا کم سن و سال ما برخوردار بودند.

وی خاطرنشان کرد: مراحل بعدی برای ما بسیار مهم تر از بازی مقابل روسیه است هر چند اگر می بردیم بهتر بود اما حالا هم که بازی را واگذار کردیم خیلی مهم نیست. انگیزه زیادی داشتیم اما خستگی بازی با تایلند در این بازی خیلی تاثیرگذار بود.

اکبری درباره مصاف بعدی ایران مقابل اوکراین نیز گفت: بازی مقابل اوکراین برای ما بسیار مهم تر از بازی امروز خواهدبود. مطمئنا تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا این تیم را شکست دهیم و اگر موفق به انجام این کار شویم برای نخستین بار خواهد بود که تیم والیبال دانشجویان ایران به جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی صعود می کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیم والیبال دانشجویان ایران حریف غول های روسیه نشد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 16 تیر 1394-08:32 بعد از ظهر

1435944778368_HAMIDREZA DASTJERDI-4.jpgتیم ملی والیبال دانشجویان ایران با شکست سه بر صفر مقابل تیم قدرتمند روسیه به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک چهارم نهایی شد تا روز پنج شنبه به مصاف اوکراین برود.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از کره جنوبی، تیم ملی والیبال دانشجویان ایران در چهارمین و آخرین دیدار مرحله گروهی خود در رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان در سالن "یویمجو" شهر گوانگجو برای تعیین سرگروه به مصاف تیم روسیه قهرمان دوره قبل این بازیها رفت و در پایان با نتیجه سه بر صفر تن به شکست داد تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای یونیورسیاد شود.

واضح بود که میانگین قدی تیم روسیه بسیار بهتر از ایران است و مهاجمان ایران در بسیاری از حملات خود مقابل مدافعان بلندقامت روسیه کار به مراتب سخت‌تری نسبت به دیدارهای گذشته خود داشتند. خیلی زود فاصله امتیازی دو تیم افزایش پیدا کرد اما رفته رفته بازیکنان ایران عملکرد بهتری از خود نشان دادند و فاصله امتیازی را کم کردند اما در نهایت این روسیه بود که ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود خود به پایان رساند.

در ادامه این مسابقه نیز تلاش شاگردان پیمان اکبری برای پیروزی مقابل حریف راه به جایی نبرد و تیم ایران در ست های دوم و سوم نیز به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر 23 مقابل روسیه تن به شکست داد تا روس ها تمامی چهار دیدار مرحله گروهی خود را با پیروزی مشابه سه بر صفر پشت سر بگذارند.

نزدیک به سیصد تماشاگر که اغلب از ورزشکاران خارجی حاضر در این رقابت ها بودند از نزدیک نظاره گر این دیدار بودند. تعدادی از ورزشکاران ایرانی از جمله نجمه خدمتی نیز به همراه مسئولان کاروان با حضور در سالن تیم ایران را مورد تشویق قرار دادند.

تیم ملی والیبال دانشجویان ایران پیش از این از سری دیدارهای گروه D مقابل تیم های کانادا، سوییس و تایلند به ترتیب با نتایج سه بر صفر، سه بر یک و سه بر دو به پیروزی رسیده بود.

تیم روسیه با هدایت ولادیمیر خرومنکوف باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لیتوانی برود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نگاهی به عملکرد تیم ها در سطح یک لیگ جهانی

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 16 تیر 1394-04:45 بعد از ظهر


روسیه قربانی پرافتخار لیگ جهانی 2015

مرحله بین قاره ای بیست و هشتمین دوره لیگ جهانی والیبال در سطح یک با صعود تیم های امریکا، لهستان، برزیل، ایتالیا و صربستان به مرحله نهایی این رقابت ها به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، با پایان یافتن آخرین هفته از دور مقدماتی لیگ جهانی، تیم های صعود کننده به مرحله نهایی خود را برای مصاف های جدی تری آماده می کنند. مردان والیبال ایران، با قرار گرفتن در سخت ترین گروه لیگ جهانی و هم ردیف شدن با تیم هایی که قهرمانی لیگ جهانی،قهرمانی جهان و قهرمانی المپیک لندن را در کارنامه داشتند، از ابتدا دشواری کارشان برای صعود مشخص بود. با این حال، توانستند در جایگاه سوم جدول، قبل از تیم طلایی المپیک 2012 قرار گیرند و حتی در مراحلی به صعود هم نزدیک شده بودند. تیم ملی کشورمان در دو بازی خانگی مقابل آمریکا به دو پیروزی قاطع 3 بر صفر دست یافت که این نتیجه نشان دهنده قدرت شاگردان کواچ است.
با پایان یافتن دور مقدماتی، نگاهی به جدول امتیازات تیم های گروه یک خواهیم داشت.
در این گروه، تیم آمریکا که از دیگاه اکثر کارشناسان، در حال حاضر قوی ترین تیم والیبال دنیا محسوب می شود، با کسب 27 امتیاز که با 9 برد و تنها 3 شکست به دست آمد به عنوان تیم نخست گروه به دور نهایی صعود کرد. شاگردان جان اسپراو، در 12 بازی انجام داده، 2 پیروزی 3 بر صفر، 6 پیروزی 3 بر یک و یک پیروزی 3 بر 2 داشتند. شکست های این تیم مقابل ایران و لهستان بود که در یک بازی 3 بر 2 مغلوب لهستان شد  هم چنین 2 باخت آن ها با نتیجه 3 بر صفر مقابل تیم کشورمان صورت گرفت.
تیم دوم این گروه، یعنی لهستان با 22 امتیاز، جایگاه خود را در مرحله نهایی برزیل قطعی کرد. لهستانی ها، با 8 پیروزی و 4 شکست در آخرین هفته دور مقدماتی توانستند با اما و اگر فراوان به مرحله بعد صعود کنند. قهرمان جهان در سال گذشته، در لیگ جهانی 2015 تنها یک پیروزی 3 بر صفر داشت. سایر پیروزی های لهستان در این چند هفته، 3 پیروزی 3 بر یک و 4 پیروزی 3 بر 2بود. هم چنین شکست های لهستان، 2 بازی 3 بر یک و 2 بازی 3 بر 2 بود.
اما تیم ملی کشورمان که با وجود شایستگی زیادی که داشت و عملکرد موفقی که در این دوره از رقابت ها برابر سه عنوان دار بزرگ دنیا از خود نشان داد، با کسب 18 امتیاز نتوانست جواز حضور در مرحله نهایی را بدست آورد. 6 برد و 6 باخت، سهم مردان والیبال ایران در لیگ جهانی بود. شاگردان کواچ، با 4 پیروزی 3 بر صفر، یک پیروزی 3 بر یک و یک پیروزی 3 بر 2 به این امتیازات دست یافتند. هم چنین 5 باخت 3 بر یک و یک باخت 3 بر 2، مانع صعود تیم کشورمان شد.
در قعر جدول سطح یک هم روسیه 5 امتیازی قرار گرفت. روسیه ای که از سال آینده با یک پله سقوط باید در سطح دو لیگ جهانی بازی کند. قهرمان المپیک در این دوره از لیگ جهانی تنها به یک پیروزی 3 بر یک دست یافت و در 11 رقابت، نتیجه را واگذار کرد. روس ها در این رقابت ها، 2 شکست 3 بر 2، 4 شکست 3 بر یک و 5 شکست 3 بر صفر را تجربه کردند.
اما در گروه یک این رقابت ها، مسابقات از هفته ششم به بعد بیشتر جنبه تدارکاتی داشت و سه تیم صعود کننده به مرحله نهایی تقریبا در همان سه هفته اول مشخص شدند.
در این گروه برزیل به عنوان میزبان مرحله نهایی نخستین تیمی بود که حضورش در این مرحله قطعی بود. برزیلی ها در مرحله بین قاره ای یا مقدماتی با کسب 28 امتیاز 9 پیروزی و 3 شکست آن هم با نتیجه 3 بر 2 را تجربه کردند که 4 پیروزی 3 بر صفر، 3 پیروزی 3 بر یک و 2 پیروزی 3 بر 2 حرف و حدیثی برای صدرنشینی این تیم در گروه یک باقی نگذاشت.
صربستان هم با 23 امتیاز تیم دوم این گروه نام گرفت که 7 برد و 5 شکست سهم این امتیازات را تشکیل داد. پیروزی های صربستان، 2 نتیجه 3 بر صفر، 3 نتیجه 3 بر یک و 2 نتیجه 3 بر 2 بود. هم چنین این تیم 4 بار با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد که آخرین شکستش مقابل استرالیا رقم خورد و نتیجه آن سقوط روسیه به سطح دو لیگ جهانی شد. البته این تیم یک شکست 3 بر یک را هم تجربه کرد.
با توجه به اینکه صعود کنندگان این گروه را 3 تیم تشکیل می دادند، تیم سوم گروه یک، یعنی ایتالیا هم شانس حضور در مرحله نهایی را به دست آورد. ایتالیا با 6 برد و 6 باخت به 16 امتیاز دست یافت. یک پیروزی 3 بر صفر، 2 پیروزی 3 بر یک و 3 پیروزی 3 بر 2، ایتالیا را یک مرتبه بالاتر از استرالیا قرار داد. هم چنین شکست های این تیم 1،2 و 3 شکست 3 بر 2، 3 بر یک و 3بر صفر بود.
در نهایت، استرالیا چهارمین تیم گروه یک شد و تنها تیمی بود که از این گروه به مرحله نهایی نرفت. با این وجود استرالیا با 5 امتیاز که 2 پیروزی و 10 شکست آن را رقم زدند، در سطح یک لیگ جهانی ماندگار شد. این تیم یک پیروزی 3 بر صفر و 3 بر 2 به دست آورد و هم چنین در مقابل، 5 شکست 3 بر یک و 3 بر صفر را هم تجربه کرد.
بدین ترتیب پنج تیم صعود کننده به مرحله نهایی مشخص شدند و در روز های آینده از بین تیم های بلغارستان، فرانسه، بلژیک و آرژانتین یک تیم بلیت برزیل را کسب خواهد کرد و روسیه پر افتخار ترین تیم والیبال دنیا نیز به علت تعداد برد کمتر نسبت به استرالیا به سطح دو لیگ جهانی سقوط کرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سیدعباسی: عملکرد تیم ملی کاملا قابل دفاع است

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:سه شنبه 16 تیر 1394-04:45 بعد از ظهر

کارشناس والیبال گفت: انتظاری که در حال حاضر از تیم ملی والیبال ایران به وجود آمده ، به هیچ عنوان کارشناسی و منطقی نیست.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، جهانگیر سید عباسی درباره عملکرد ملی پوشان والیبال ایران اظهار داشت: برخی موفقیت تیم ملی والیبال ایران را به صعود یا عدم صعود این بازیکنان به مرحله بعدی گره می زنند. در صورتی که، چنین انتظاری به هیچ عنوان کارشناسی نیست. البته که صعود ملی پوشان باعث خوشحالی همه می شد، اما این موضوع بدین معنی نیست که صعود نکردن، نشان دهنده عملکرد منفی باشد. مطمئن باشید که اگر تیم ملی ما در گروه یک قرار می گرفت حتی برزیل هم در مقابل ما با مشکل مواجه می شد.
وی ادامه داد: ما در گروهی قرار گرفته بودیم که در این چند هفته با بهترین های دنیا رقابت کردیم. تیم هایی که بارها مدال المپیکی کسب کرده اند. با این وجود، توانستیم همه این ابرقدرت های والیبال را، حداقل یک بار شکست دهیم. پس باید گفت که عملکرد تیم ملی در این بازی ها، کاملا قابل دفاع است.
سیدعباسی گفت: برخی می گویند، روسیه ای که 3 بار آن را شکست دادیم، تیم همیشگی خود را نداشت. در حالی که من با این نظر موافق نیستم. کما اینکه تیم خود ما هم بارها با بازیکنان مصدوم وارد رقابت شده، اما با این حال به نتایج ارزنده ای هم دست یافته است. در حالی که روسیه تنها با یک پیروزی، از این رقابت ها خداحافظی کرد.
وی افزود: اگر موفقیتی در تیم ملی وجود دارد، مجموعه ای از عوامل در آن نقش دارند. فدراسیون در حال حاضر، همواره بهترین برنامه ها و امکانات را در اختیار ملی پوشان قرار می دهد. هم چنین باید از کادر سرپرستی و شخص امیر خوش خبر تشکر کرد که باعث بلوغ رفتاری بازیکنان ما در خارج از زمین شده است. بازیکنانی که در حال حاضر در دنیا برند هستند و به عنوان بهترین های جهان شناخته می شوند. از زحمات سرمربی تیم هم باید تشکر کرد. هم چنین به نظر من، در حال حاضر، رحمان محمدی راد، موثرترین دستیار کواچ در کادر فنی محسوب می شود.
سید عباسی خاطر نشان کرد: تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر از نظر سیستمی، سریع ترین تیم دنیا است. به ویژه زمانی که سعید معروف و شهرام محمودی به طور همزمان در زمین باشند. در این شرایط حتی از برزیل هم سریع تر عمل می کند. تنها از نظر فیزیکی به کار بیشتری نیاز دارد.
وی اظهار داشت: ما باید این دوره از مسابقات لیگ جهانی را از تمام مسابقات اخیری که تیم ملی در آن شرکت کرده است، جدا کنیم. چرا که قرعه کشی این مسابقات، شرایط را برای ملی پوشان بسیار متفاوت کرد. 6هفته بازی در کشورهای مختلف دنیا که ساعت ها اختلاف زمانی داشتند. آن هم مسابقاتی که در مقابل برترین تیم های والیبال دنیا محسوب می شد. به همین دلیل هم بازیکنان در اوایل مسابقات کمی با مشکل مواجه شده بودند.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ناصر شهنازی: کواچ درباره دستیارانش تجدید نظر کند

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-11:05 بعد از ظهر


دستیار سابق ولاسکو در مسابقات بین قاره ای با تحلیل عملکرد تیم ملی گفت: رحمان محمدی مربی جوان و آینده داری است ولی معتقدم درباره سایر دستیاران کواچ باید تجدیدنظر شود.

ناصر شهنازی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: اعتقادم این است که اکنون نسل طلایی بازیکنان در والیبال ایران حضور دارند. آن ها در کنار هم سال ها کار کرده اند. در یکی دو سال اخیر هم بازیکنان جدیدی به ترکیب چند سال اخیر تیم ملی اضافه شده‌اند. مرندی مهمترین بازیکنی بود که به تیم ملی اضافه شد. البته معتقدم باید یک مقدار زودتر این بازیکنان به تیم اضافه می شدند.

وی افزود: شکل تیمی ایران و نوع بازی ما وابستگی زیادی به حضور سعید معروف و شهرام محمودی دارد. سرعت حمله ما در منطقه دو وابسته به شهرام محمودی است. سعید معروف به عنوان نفر اصلی تیم که تمام حملات را برنامه ریزی می کند، سرعت حمله را بالا می برد. این هم می تواند نقطه قوت باشد و هم نقطه ضعف. پاسور های لهستان به دو شکل متفاوت کار می کنند اساسا برنامه‌ریزی تیم لهستان متنوع بود اما در تیم ایران وقتی بازیکن موثری مثل امیر غفور وارد زمین می شود، تاکتیکی متناسب با او نداریم. متاسفانه وقتی سعید معروف و شهرام محمودی سرحال نباشند، نواسانات زیادی در بازی تیم ایران ایجاد می شود.

مربی سابق تیم ملی والیبال ایران خاطرنشان کرد: من مدتی در کنار ولاسکو بودم، از این رو شاید یک بحث در مورد سایر مربیان برایم سخت می شود زیرا نمی خواهم از حرف هایم سوء تعبیر داشته باشند. اما ولاسکو همه روزه برنامه ریزی کاملی برای تمرینات داشت. او از نظر روحی و روانی اشراف کاملی به تک تک بازیکنان داشت کواچ اما مربی جوانی است و گذشته ‌ای در امر مربیگری تیم های ملی نداشته است. تنها تجربه اش حضور موفق در باشگاهی از ایتالیا بود. او مربی جوان و مشتاقی است ولی احساسم این است که برای این سطح از والیبال برنامه ریزی تمرینات باید خیلی قوی تر باشد. ما باید تمام لحظات بازی را در نظر بگیریم و برای آن برنامه داشته باشیم.

شهنازی با اشاره به نیمکت تیم ملی گفت: به نظرم یکی از نقاط مثبت کادر فنی حضور رحمان محمدی راد به عنوان یک مربی جوان و آینده دار ایرانی است. اما معتقدم درباره سایر دستیاران کواچ باید تجدیدنظر شود. کادرفنی تیم ملی باید برای هر بازی برنامه بدهد. با توجه به خلاقیت های فردی معروف وقتی توپ می رسد، ما هیچ مشکلی نداریم ولی مشکل ما زمانی است که دریافت عالی نمی رسد یا شهرام محمودی در زمین نیست. برای این موضوع باید برنامه‌ریزی داشته باشیم. وقتی تیمی سرویس پرشی می زند دریافت ایران مشکل می خورد، باید بدانیم که چکار باید کنیم.

وی تاکید کرد: وقتی تیمی دچار نوسان می شود و یک بازی را می برد و بازی های دیگری را می بازد، باید عملکردش را بررسی کند. البته در این سطح از والیبال برد و باخت طبیعی است اما نوع برد و باخت خیلی مهم است. توقع نداریم روسیه و لهستان را شکست دهیم اما پیروزی بر اساس یک تصویر ذهنی است. کادر فنی باید این تصویر ذهنی را ایجاد کند. یکی از مشکلات ما این بود که تیم های آمریکا، روسیه و لهستان را بر مبنای تصور قبلی ابر قدرت می‌دیدیم. باید شرایط تیم خودمان را قبول کنیم. ما توانایی و قابلیت موفقیت در بالاترین سطح والیبال جهان را داریم و انتظار می رود تا کادر فنی این ذهنیت را داشته باشند و به بازیکنان منتقل کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انحلالات والیبالی هم شروع شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:37 بعد از ظهر


پس از کناره گیری میزان خراسان، نوین کشاورز هم از حضور در لیگ برتر والیبال اعلام انصراف داد.


به گزارش "ورزش سه"، تیم والیبال میزان خراسان رضوی سال گشذته برای حضور در لیگ برتر والیبال ستاره های زیادی را جذب کرد و با در اختیار گرفتن 6 بازیکن ملی پوش به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های قهرمانی مطرح بود اما او در نیمه نهایی تمام بازی هایش را واگذار کرد و به عنوان چهارمی رسید تا بلافاصله مسولین این تیم از حضور در فصل بعدی مسابقات اعلام انصراف کنند چون توقعات از این تیم بالا بود.

اما در جریان درخشش تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی خبر رسید نوین کشاورز هم از حضور در لیگ بعدی کناره گیری کرد. این تیم که توقعی چندانی از آن نبود توانست نتایج خوبی را کسب کند و به پلی آف لیگ صعود کرده و عنوان ششمی را به دست آورد. مسولین این تیم چندی پیش با 3 بازیکن خود به نام های محمدرضا موذن، سعید شیرودی و ولی علیپور قرارداد بسته بودند و قصد حضوری قدرتمند در لیگ 94 را داشتند اما مسعود آرمات سرمربی این تیم در گفت و گو با تسنیم خبر کناره گیری تیمش را تایید کرد و گفت: «از طرف مدیرعامل باشگاه نوین کشاورز با من تماس گرفتند و گفتند که باشگاه منحل شده و بازیکنان تیم آزاد هستند.»

در این روزهای پرفروغ والیبال به نظر می رسید اقبال به والیبال بیش از پیش شود و همیشه تاثیر بازی های ملی در رده باشگاهی دیده می شود اما در فاصله 5 ماه مانده به لیگ تیم های یکی پس از دیگری اعلام انحلال می کنند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بهنام محمودی: جای چند ایرانی کنار کواچ خالی بود

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:29 بعد از ظهر


ستاره اسبق تیم ملی والیبال به تیم ملی نمره قبولی داد و اعتقاد دارد باید کمک های ایرانی کنار تیم ملی می توانند برای سال های آینده موثر باشند.


به گزارش "ورزش سه"، نتایج تیم ملی والیبال ایران در پایان لیگ جهانی موجبات رضایت اکثر علاقه مندان به والیبال را فراهم کرد اما صعود نکردن به دور نهایی کمی انتقادات را به سوی این تیم روانه کرد. بهنام محمودی ستاره اسبق تیم ملی والیبال ایران و برادر بزرگتر شهرام محمودی، ستاره کنونی والیبال ایران در مورد شرایط کشورمان می گوید: « واقعا نباید بر این تیم ملی انتقاد کرد و نتایج کاملا رضایت بخش بود.بچه ها سنگ تمام گذاشتند و ما بهترین بازی های تاریخ والیبالمان را به جز بازی اول و دوم به نمایش گذاشتیم. من فکر می کنم تا یکی دو سال دیگر جزو هشت تیم برتر جهان باشیم. تیم های اول تا چهارم چیزی در حد کمی با هم اختلاف دارند که آن هم به تدارکات، تجربه، دانش بر می گردد. من فکر می کنم در این یکی دو ساله والیبال ما رشد بسیار بالایی داشته است.»

او در مورد سرمربی تیم ملی و نقش او در نتایج به دست آمده هم اعتقد دارد: « حضور چند ایرانی کنار کواچ چندین حسن دارد. اول از همه اینکه مثل مرحوم معدنی مربیان با دانش در سال های آینده می توانند والیبال ایران را در دست بگیرند و خودشان صاحب سبک شوند. از طرف دیگر یک مربی ایرانی می تواند در کنار تیم در مسائل روحی بسیار موثر باشد و از شناخت اخلاقی روی بازیکنان کمک هایی می تواند به تیم کند. به نظر من کواچ هم مثل تیم ملی روز به روز بهتر می شود با روحیات بچه ها بیشتر آشنا شده و طبیعی است که او تجربه اش از ولاسکو کمتر است اما او یک مربی با انگیزه و صاحب سبک و دانش است به نظرم فدراسیون باید از تجربه او بیشتر استفاده کند و حداقل یکی دو مربی جوان را در کنار او قرار دهیم.»داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشمکش بر سر ترکیب تیم ملی

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:28 بعد از ظهر


پیمان اکبری، سرمربی تیم ملی والیبال ایران قرار بود تغییراتی را در اسامی اعلام شده توسط فدراسیون برای حضور در قهرمانی آسیا ایجاد کند اما این تغییرات تنش هایی را به وجود آورده است.


به گزارش "ورزش سه"، بعد از اتمام لیگ جهانی فدراسیون والیبال ایران تصمیم گرفت برای حضور در قهرمانی آسیا با تیم دوم خود شرکت کند و تیم اصلی در جام واگنر، اردوی روسیه و جام جهانی شرکت کند. بنابراین لیستی با این اسامی اعلام شد محمدطاهر وادی، فرهاد سال افزون، بهزاد حیدری، فرهاد پیروت پور، محمد جواد معنوی نژاد، میکائیل تاجر، محمدرضا موذن، رسول شهسواری، پوریا فیاضی، رحمان داوودی، علیرضا مباشری، حمزه زرینی، سعید شیرود، سعید جواهری توانا، علی شفیعی، مصطفی شریفات، رضا عابدینی، محمد فلاح،علی فتحعلی و محمد رضی پور که قرار بود با هدایت پیمان اکبری در مسابقات شرکت کنند اما این موضوع تنش هایی را به وجود آورده است.

اکبری قصد دارد تغییراتی را در تیم خودش ایجاد کند اما این موضوع با مخالفت کواچ و فدراسیون رو به رو شده است. از جمله این تغییرات حضور امیر حسینی، علی حسینی و سعید مصطفی وند در تیم ملی است اما مخالفت هایی با این تصمیمات به وجود آمد. حالا اکبری در کره جنوبی با تیم ملی دانشجویان است و در تهران تیمی با ترکیب مورد علاقه اش تمرین می کند اما فدراسیون مصمم است که ترکیب تیم ملی همانی است که اعلام کرده اند. حالا اکبری باید به تهران بیاید و تکلیف ترکیب تیم ملی برای حضور در قهرمانی آسیا را مشخص کنند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

غلامی:با یک برد تیم را بالا نبریم و با یک باخت به زمین نکوبانیم؛

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:27 بعد از ظهر

غلامی: در آزادی مو به تنم سیخ می‌شد

عادل غلامی بازیکن موثر تیم ملی والیبال ایران در تمام مسائل تلخ و شیرین لیگ جهانی حضور تماشاگران بازی دوم با روسیه را یکی از زیبا ترین لحظه های این مسابقات دانست.


به گزارش "ورزش سه"، در پایان حضور ایران در لیگ جهانی والیبال 2015 تعداد زیادی از پیگیران این مسابقات از عملکرد تیم ملی قدردانی کردند و عده هم منتقد در این بین وجود داشت که نتایج ملی پوشان را غیرقابل قبول می دانستند. اما اینکه تیم ملی والیبال در لیگ جهانی عملکردی خوب داشت با بد را به راحتی می توان از لا به لای آمار مسابقات بیرون کشید اما کنار این اعداد مسائلی هم وجود دارد که عادل غلامی سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران در گفت و گو با ورزش سه آنها را بازگو می کند:

با یک برد و باخت تیم ملی را قضاوت نکنیم

ایران نسبت به سال گذشته عملکردی بهتری نداشته باشد بدتر هم نبوده است اما شرایط گروهی طوری شد که ما موفق به صعود نشدیم. در مجموع تیم ملی عملکرد بدی نداشت و نباید با یک برد یا یک باخت کل لیگ جهانی را زیر سوال برد. مهم تداوم نتیجه گیری است که ایران در چند سال اخیر تیم کم نوسانی نشان داده و این نشان می دهد موفقیت ما مقطعی نبوده و 3 سال است که در تمام تورنمنت ها جزو تیم های خوب محسوب می شویم. به نظر من مردم از والیبال راضی هستند و این را در کامنت های صفحه شخصی ام دیده ام که انرژی مثبت است که همینطور فرستاده می شود و فکر می کنم 96 درصد مردم راضی بودند و آن عده کم همیشه ناراضی هستند. مجموعه والیبال تلاش خود را کرد و مردم همین را می خواهند و برد و باخت همیشه برای همه تیم ها هست.


احساس ما ایرانی ها بر منطق مان غلبه می کند

درست است که ایرانی ها موجوداتی احساسی هستند و اکثرا احساس بر منطق مان غلبه می کند اما همین موضوع به دفعات در مسابقات به درد ما خورده است و اکثر تیم های بزرگ دنیا را شکست داده ایم. این موضوع کم کم در تیم به یک موضوع قابل کنترل تبدیل شده است و فکر می کنم جنبه های مثبتش از سایر مسائل بیشتر بوده است. در بازی با لهستان اما ما احساساتی نبودیم و این لهستان بود که خیلی خوب بازی کرد و بچه ها مجبور به اشتباه شدند. خوذد لهستانی ها فکر نمی کردند انقدر خوب بازی کنند به طوریکه سرمربی آنها بعد از بازی گفت این بهترین بازی ما در 2 سال اخیر بود. نمی شود همیشه برد و باخت هم جزوی از ورزش است. بازی مقابل لهستان یکی از آن بازی هایی بود که برد در آن خیلی سخت صورت می گرفت.


وارد سالن آزادی می شدم مو به تنم سیخ می شد

امسال نسبت به سال های گذشته جمعیت بیش از حد به سالن می آمد و همین مساله خیلی از تیم ها را آزار داد. بازی اول مقابل آمریکا که بعد از یک سال به آزادی آمدم وقتی وارد سالن شدم با دیدن جمعیت و شنیدن صدای تشویق مو به تنم سیخ شد. این مردم استرس را به شخص من وارد می کردن اما استرسی در جهت مثبت که همیشه این موضوع در ورزش لازم است و بازیکن را از حالت بی تفاوتی به موقعیت جنگدگی می برد. خیلی از تیم ها نتوانستند در این جو تاب بیاورند و عملکرد فنی شان کاملا تحت تاثیر جمعیت قرار می گرفت.

دست تماشاگرانی را که در بازی آخر به روسیه با ورزشگاه آمدند را می بوسم

حضور تماشاگران در بازی آخر مقابل روسیه واقعا برای همه بازیکنان ارزشمند بود. در حالیکه بازی هیچ اهمیت جایگاهی نداشت و تیم به هیچ وجه صعود نمی کرد بازهم تعداد زیادی به ورزشگاه آمدند و من دست تک تک آنها را می بوسم که ایتقدر برای والیبالیست ها ارزش قائل هستند. من فکر می کنم اگر در بازی آخر مقابل روسیه اگر سالن مثل بازی ها قبل پر می شد ما روسیه را می بردیم و بچه ها حداقل برای تماشاگرانی که در سالن بودند انگیزه ای برای پیروزی پیدا می کردند اما این اتفاق نیافتاد و من از تمام مردمی که شب ها بیدار ماندند و بازی های خارج از خانه ایران را از تلویزیون دیدند، چه کسانی که به سالن آمدند و تیم را تشویق کردند و مهم تر از همه آنهایی که برای مان دعا کردند تشکر می کنم.


بهتر است گذشته مان را فراموش نکنیم

ایران 3 سال است که به لیگ جهانی پا گذاشته و در این مدت بد کار نکردیم. در سایر تورنمنت ها هم همیشه جزو تیم های قدرتمند ظاهر شدیم و نتایج غیر قابل قبولی نگرفتیم. من کلیت مردم را که می دیدم همه از تیم رضایت داشتند اما تعدادی هستند که در روزهای برد هم بر تیم ملی ایراد می گرفتند که من فکر می کنم به آنها توجه نکنیم بهتر است. ما نباید فراموش کنیم که تا چند سال پیش کجای والیبال دنیا بودیم که حالا با یک باخت از قهرمان دنیا همه چیز برای مان تمام می شود. سال گذشته لهستان حتی به دور نهایی لیگ جهانی صعود نکرد اما مردم آنها به جای تخریب از تیم حمایت کردند و همان تیم یک ماه بعد آمد و قهرمان جهان شد. این اتفاقات برای همه تیم ها رخ می دهد و این ما هستیم که باید ببینیم کجا هستیم و از تیم چه می خواهیم. با یک برد تیم را بالای بالا نبریم و با یک باخت آن را به زمین بکوبانیم. به نظر من این برد و باخت ها زیاد برای مردم اهمیت ندارد و آنها تلاش بچه های والیبال در زمین را می بینند و همین است که آنها را کنار تیم ملی قرار داده است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شکست والیبالیست‌های نوجوانان ایران

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:27 بعد از ظهر

جدال دوستانه قهرمان والیبال نوجوانان آسیا با نایب‌قهرمان اروپا به سود حریف اروپایی به پایان رسید.به گزارش ورزش سه و به نقل از تسنیم، تیم والیبال نوجوانان ایران در دومین بازی خود در تورنمنت سه جانبه رم با نتیجه 3 بر یک مغلوب ایتالیا شد.

شاگردان محمد وکیلی ست سوم را 25 بر 21 با پیروزی سپری کردند و در ست‌های اول، دوم و چهارم با نتایج 25 بر 21، 28 بر 26 و 25 بر 22 به حریف واگذار کردند.

سرمربی تیم والیبال جوانان ایران این شکست را برای شاگردانش یک تلنگر خوب پیش از مسابقات قهرمانی جهان در آرژانتین عنوان کرد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انتظار بهترین مدافع جهان 4 ساله شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:26 بعد از ظهر


محمد موسوی برای سومین سال عنوان بهترین مدافع لیگ جهانی در دور مقدماتی را به دست آورد اما بازهم عدم صعود ایران به دور نهایی یک بار دیگر دست او را از رسیدن به کاپ بهترین دفاع وسط دور کرد.


به گزارش "ورزش سه"، بدون شک چه از نظر آماری و چه از نظر کیفی محمد موسوی، سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران بهترین دفاع وسط والیبال جهان است و در امتیازات حساس همیشه کمک حال تیمش بوده است، چه در اسپک، چه در دفاع.

موسوی در تمام ادوار حضور ایران در لیگ جهانی از نظر آماری همیشه در پایان دور مقدماتی صدر جدول بهترین دفاع لیگ جهانی را به خود اختصاص می داد اما به دلیل عدم صعود ایران به دور نهایی او هیچ وقت کاپ بهترین دفاع جهان را تصاحب نکرد. سال گذشته او موفق شد همراه ایران به فلورانس برود تا در دور نهایی لیگ جهانی شرکت کند اما در آنجا عملکرد او زیر سایه لوکاس برزیلی قرار گرفت و بازهم از رسیدن به عنوان بهترین دفاع مسابقات جا ماند و باید منتظر بماند تا سال دیگر تیم ملی به دور نهایی برسد و او بتواند با درخشش در آن مرحله به آرزوی ورزشی اش برسد.

در بین بازیکنان ایرانی تنها سعید معروف موفق به کسب کاپ انفرادی شده است و او توانست سال 2014 عنوان بهترین پاسور لیگ جهانی را به خود اختصاص دهد. حالا موسوی هم باید برای لیگ جهانی 2016 خود را آماده کند تا با امید به صعود ایران به دور نهایی بالاخره به دومین بازیکن ایرانی تبدیل شود که عنوانی انفرادی را کسب می کند. موسوی در بین تمام بازیکنان هم پست خود همیشه بهترین عملکرد را داشته است و در مدت حضور ایران در لیگ جهانی هر سال لایق ترین بازیکن برای تصاحب این عنوان بوده است اما حذف ایران در دور مقدماتی همیشه این فرصت را از او گرفته است.

رده بندی برترین‌های دور مقدماتی:

**امتیازآورترین بازیکن

1- بارتوژ کورک (لهستان - 207 امتیاز)

2- توماس ادگار (استرالیا - 196 امتیاز)

3- ریکاردو (برزیل - 169 امتیاز)

4- شهرام محمودی (ایران - 141 امتیاز)

**بهترین اسپکر

1- ریکاردو (برزیل – 56.98)

2- شهرام محمودی (ایران – 56.33)

3- متیو اندرسون ( آمریکا – 51.57)

4- والاس سوزا (برزیل – 51.47)

5- میلاد عبادی پور (ایران – 50.91)

6- مجتبی میرزاجانپور ( ایران - 50.60)

**بهترین مدافع

1- سید محمد موسوی (ایران - 0.65)

2- نهیمها موته (استرالیا – 0.51)

3- سیمونه آنزانی (ایتالیا – 0.50)

**بهترین سرویس

1- پائول ساندرسون (استرالیا – ۰.30)

2- توماس ادگار (استرالیا – 0.30)

3- میکا کریستین سن (آمریکا – 0.26)

**بهترین پاسور

1- دراگان تراوسکا (ایتالیا – 3.88)

2- میرسعید معروف ( ایران – 3.87)

3- فابینا درزیاگا (لهستان – 3.85)

**بهترین دریافت کننده (توپگیر)

1- ایوان زایتسیو ( ایتالیا – 51.75)

2- فیلپو لانزا (ایتالیا – 51.71)

3- اریک شوجی (آمریکا – 43.88)داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پیروزی نزدیک تیم والیبال دانشجویان برابر تایلند

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:25 بعد از ظهر


تیم والیبال دانشجویان ایران در سومین بازی خود در رقابت‌های یونیورسیاد کره‌جنوبی با نتیجه 3 بر 2 برابر تایلند به پیروزی رسید.


تیم ملی والیبال دانشجویان کشورمان در سومین دیدار خود در بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان از ساعت 11 امروز به وقت محلی در سالن yeomju برابر تایلند به میدان رفت.

به گزارش نسیم، ست نخست این دیدار با برتری25 بر 23 تایلند به پایان رسید اما در ادامه شاگردان پیمان اکبری موفق شدند تا ست دوم برتری خود را بر تایلند تحمیل کنند و 25 بر 22 این تیم را شکست دادند.

ست سوم دو تیم پایاپای پیش رفتند اما در پایان این تایلندی ها بودند که موفق شدند ماراتن این ست را 28 بر 26 به سود خود به پایان برسانند.

در ست چهارم شاگردان پیمان اکبری متفاوت ظاهر شدند و موفق شدند در یک بازی کاملا یک طرفه 25 بر 17 ست تایلند را مغلوب کند.

در ست پنجم دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند و در نهایت امتیاز این ست با نتیجه 15 بر 13 به نفع ایران به پایان رسید تا در نهایت تیم ایران 3 بر 2 برنده این بازی سخت باشد.

ملی پوشان کشورمان پیش از این کانادا و سوئیس را 3 بر صفر و 3 بر یک شکست داده بودند.

شاگردان اکبری فردا شب در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی از ساعت 20 به وقت محلی برابر روسیه به میدان خواهند رفت.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ایران با قدرت از سد برزیل گذشت

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:24 بعد از ظهر


تیم ملی والیبال نوجوانان در نخستین مسابقه خود در تورنمنت سه جانبه رم موفق به شکست برزیل شد.به گزارش "ورزش سه" و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از 23 مردادماه با حضور 20 کشور در آرژانتین پیگیری می شود. تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با تیم‌های لهستان، بلغارستان، چین تایپه و شیلی در گروه سوم این رقابت‌ها همگروه است و در حال حاضر برای حضور شایسته در این رقابت‌ها در اردوی برون مرزی ایتالیا به سر می‌برد.

ملی‌پوشان کشورمان اردوی برون مرزی خود را از شهر شهر ورونا ایتالیا آغاز کردند و سپس برای حضور در تورنمنت سه جانبه ایتالیا راهی شهر رم این کشور شدند. نوجوانان ایران در نخستین مسابقه خود در این تورنمنت موفق به شکست 3 بر صفر برزیل با امتیازهای 25 بر 19، 25 بر 22و 25 بر 22 شدند.

سرمربی برزیل در این مسابقه با راه اندازی جنگ روانی سعی برای شکست ایران داشت که به هدف خود نرسید و از ناکامی برابر ایران عصبانی زمین را ترک کرد.

مسابقات این تورنمنت کاملاً رسمی برگزار می‌شود و تمام قوانین فدراسیون جهانی والیبال نیز در آن رعایت می‌شود. تورنمنت سه جانبه ایتالیا سابقه چهل ساله دارد که در پایان به تیم قهرمان کاپ نیز اهدا می‌شود.

تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در دیدار بعدی خود به مصاف نوجوانان ایتالیا (میزبان) خواهد رفت.

کاروان تیم ملی والیبال نوجوانان که شامل 14 بازیکن و هشت همراه است، بعد از این تورنمنت راهی آلمان می شود تا در این کشور نیز علاوه بر اردوی آماده سازی چندمسابقه دوستانه و تدارکاتی با تیم ملی نوجوانان این کشور برگزار کند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کارنامه قبولی در دست والیبال

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:23 بعد از ظهر


با اینکه تیم ملی والیبال ایران موفق به صعود به دور نهایی لیگ جهانی نشد اما عملکرد تیم نسبت به سال گذشته شرایطی بهتر داشت.


به گزارش "ورزش سه"، در پایان کار تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی، شاگردان کواچ با 18 امتیاز در رده سوم گروه B ایستادند و بالاتر از روسیه به حضور خود پایان دادند. با حضور تیم هایی چون آمریکا، لهستان و روسیه کارشناسان به این گروه لقب فرامرگ را دادند و کمترین شانس را حتی برای درخشش به ایران می دادند اما شرایط کاملا طبیعی پیگیری شد و ایران به مانند حضور در یک گروه معمولی نتیجه گرفت.

سال گذشته شاگردان کواچ با برزیل نا آماده، ایتالیا میزبان که انگیزه زیادی برای دور مقدماتی نداشت و لهستانی در یک گروه قرار داشت که لیگ جهانی را الویت خود قرار نداده بود و برای قهرمانی جهان تلاش می کرد. با آن وضعیت ایران از 12 بازی 6 برد و 6 باخت را به دست آورد که در نهایت با 19 امتیاز به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کرد. امسال هم شرایط کاملا به همین شکل دنبال شد و حاصل 12 بازی 6 برد و 6 باخت بود که می شد در بازی آخر این کارنامه بهتر هم شود اما تفاوت اینجاست که کیفیت تیم های امسال با سال گذشته قابل قیاس نیست. حضور نه چندان قدرتمند روسیه تمام معادلات گروهی را بر هم زد و تیم ها در نهایت 22،27 و 18 امتیاز کسب کردند و تیم آخر تنها موفق شد 5 امتیاز را برای خود کند در حالیکه سال گذشته دو تیم اول با 19 و تیم های سوم و چهارم 17 امتیاز کسب کردند.

حالا در پایان لیگ جهانی امسال ایران نتایجی تقریبا شبیه به سال گذشته را کسب کرد اما شرایط گروهی به طوری بود که این مقدار امتیاز برای صعود کافی نبود. 18 امتیاز لیگ 2015 به این دلیل ارزشمندتر بود که به احتمال زیاد دو تیم اول این گروه به نیمه نهایی صعود کنند و امسال در اوج هستند اما سال گذشته هم گروه های ایران قدرت های مطلق والیبال محسوب نمی شدند. با این حال با کنار هم گذاشتن نتایج امسال و سال گذشته لیگ جهانی می توان به این نتیجه رسید که ایران در مسیر پیشرفت روندی صعودی داشته است و همین مساله امیدها را برای جام جهانی و لیگ جهانی سال آینده به تیم ملی بیشتر می کند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عهدی: قهرمانی‌مان حیف شد

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:23 بعد از ظهر


سرپرست تیم والیبال پیکان از نوع اهدا جام قهرمانی این تیم گلایه مند بود.


به گزارش "ورزش سه"، در روزهایی که والیبال در رده ملی نتوانست شگفتی خاصی خلق کند مسولان سازمان لیگ فدراسیون دست به کاری خارق العاده زدند و در بین ست 2 و 3 بازی ایران و روسیه و کمتر از 3 دقیقه مراسم قهرمانی لیگ برتر در سال 93 را برگزار کردند. این موضوع باعث تعجب و نارضاتی بسیاری از مسولین تیم های برتر شد اما در نهایت مراسم با همه مشکلات صورت گرفت.

مرتضی عهدی سرپرست تیم والیبال پیکان در مورد اتفاقات آن روز می گوید: «چند هفته پیش به ما نامه ای زدند که قصد چنین کاری را داریم و مدیریت باشگاه بعد از بررسی تصمیم گرفتند تا با قبول جام در بازی ایران و روسیه موافقت کنند اما هیچ فکرش را هم نمی کرد که در این مورد اطلاع رسانی نشده باشد. هیچکس از برگزاری این موضوع مطلع نبود و فکر نمی کنم در سالن هم تعداد زیادی متوجه شده باشند که چه اتفاقی وسط زمین افتاد. طوری موضوع را جلوه داده بودند که بین جمعیت و جو والیبالی این مراسم را برگزار می کنیم و موقعیت خوبی است اما واقعا قهرمانی ما را حیف کردند. لذت قهرمانی به آن مراسم و شور و حال آخرش است که قسمت ما هم این طور شد.»

پیکان قصد داشت خودش این مراسم را برگزار کند اما در نهایت جشن قهرمانی این طور برگزار شد. عهدی در مورد برنامه باشگاه گفت: « ما پیشنهاد کرده بودیم خودمان میزبان مراسمی در یکی از هتل ها شویم و مراسم در آن فضا برگزار شود. سال های قبل پیکان سابقه انجام چنین مراسمی را در والیبال داشت اما خبری نشد و خودشان به این نحو جام را به تیم دادند. شانس پیکان است و ما هم تن دادیم. چاره ای نبود.»داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

از والیبال راضی باشیم

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:22 بعد از ظهر


تیم ملی والیبال ایران موفق به صعود از گروه B لیگ جهانی به دور نهایی نشد اما باید از عملکرد آنها راضی بود.


به گزارش "ورزش سه"، کواچ و تیمش از صعود به دور نهایی لیگ جهانی والیبال بازماندند تا ادامه مسابقات را از تلویزیون دنبال کنند اما بعد از شکست مقابل لهستان انتقاداتی بر این تیم وارد شد که تا حدودی از محبوبیت والیبالیست ها کاست. انتقاد بر این تیم وارد است مثل هر تیم دیگری، حتی همان ایرانی که سال گذشته به دور نهایی راه پیدا کرد جای انتقاد داشت و مورد نقد هم قرار گرفت اما این که در میان این نقدها پای قصد و غرض به میان می آید کمی برای والیبال و در مجموع ورزش جالب نیست. کواچ عملکردی در حد بهترین مربی جهان نداشت، بازیکنان نتوانستند تمرکز لازم را در تمام مسابقات داشته باشند و در تمام تکنیک ها کلاس جهانی نداشتیم. این مسائل را همه می دانند و تمام این تمرینات شبانه روزی به دلیل این است که این نقیصه ها برطرف شود اما بازیکنان در لیگ جهانی تلاش بسیاری کردند و در حد نام ایران بودند.

آمریکا و لهستان از گروه ایران صعود کردند و به مرحله نهایی راه یافتند و ایران با حداقل اختلاف، البته قبل از بازی آخر بالاتر از روسیه عنوان سوم را کسب کرد. ایران خوب بود همانی که باید می شد فقط شگفتی خلق نکرد، موضوعی در چند سال اخیر به آن عادت کرده بودیم. باید از این تیم راضی بود چون وظیفه اش را به عنوان نماینده ایران به نحو احسن مقابل بهترین های جهان انجام داد و اگر قرار بود تیمی تازه وارد هر سال قهرمان جهان و لیگ جهانی را شکست دهد خیلی از معادلات بر هم می خورد. نقد بر این تیم ایران وارد است اما در مجموع بیاییم و از این تیم راضی باشیم تا در این روزهای نه چندان جالب ورزش یک دلخوشی داشته باشیم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گزارش تصویری از لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:12 بعد از ظهر

تهران، سالن ١٢هزارنفری آزادی
عكاس: جاوید نیكپور

لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 1 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 2
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 3 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 4
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 5 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 6
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 7 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 8
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 9 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 10
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 11 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 12
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 13 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 14
لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 15 لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 16

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

كزارش تصویری از آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت

نویسنده :یه والیبالی
تاریخ:دوشنبه 15 تیر 1394-03:10 بعد از ظهر

ایران ١-روسیه ٣
شنبه ١٣ تیرماه ١٣٩٤
تهران، سالن ١٢هزارنفری آزادی
عكاس: جاوید نیكپور

آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 1 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 2
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 3 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 4
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 5 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 6
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 7 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 8
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 9 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 10
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 11 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 12
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 13 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 14
آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 15 آخرین مسابقه ایران در لیگ جهانی ٢٠١٥ از نگاهی متفاوت عکس 16داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :11
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic