والیبال رو عشـــــقه سلام! خوش اومدید! اینجا یه خبرگزاریه والیباله که هر روز آپ میشه! تو این وبلاگ خیلی چیزایه جالب میشه پیدا کرد مصاحبه یه سری عکس که تا حالا ندیدید تحلیل مسابقات مطالب آموزشی نقل و انتقالات عکس هایی از تمرینات و مسابقات حاشیه ها دعوا ها برنامه مسابقات هر هفته یه بیوگرافی گاهی اوقات(یعنی هر وقت کسی که قراره مصاحبه کنه رو میشناختم)تو طرح سوالات ازتون کمک میگیرم! یادتون باشه که این خبرگزاری با بقیه خبرگزاریا خیــــلی فرق داره!(تعریف از خود نباشه البته) سعی میکنم بی طرف بنویسم! خوب لطفا به بازیکن یا تیمی توهین نکنید البته انتقاد و کُری خونی فرق داره! انتقاد از بازیکن و تیم و مربی و.... آزاده البته اگه منطقی باشه!(اولین وبیم که جرئت این کار رو داشتم) راستی انتقادات و پیشنهاداتتون رو بگین تا این وب بهتر بشه! نظر فراموش نشه با شروع مسابقات لیگ برتر یه پست برای کری خوندن شما با هم دیگه باز میشه که امیدوارم از اون استقبال کنید! امضا:مدیریت والیبال رو عشقه(یه والیبالی) tag:http://m-volleyball.mihanblog.com 2020-08-03T14:29:40+01:00 mihanblog.com کواچ: باید بدانم که دلیل عملکرد پایین تیم ایران چیست 2015-08-24T22:57:04+01:00 2015-08-24T22:57:04+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6240 یه والیبالی سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: متاسف هستم باخت بدی را رقم زدیم.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اسلوبودان کواچ در پایان دیدارهای ایران در جام واگنر لهستان که سه شکست تجربه شد، گفت: در چنین مواقعی سخن گفتن برایم سخت است. وی تصریح کرد: همانطور که کاپیتان معروف هم گفت، با باخت برابر ژاپن احساس بسیار بدی پیدا کردیم. سرمربی تیم ملی والیبال گفت: از این بدتر نمی شد که با چنین نتیجه‌ا‌ی و بدون انرژی قدم در راه جام جهانی بگذاریم. متاسف هستم باخت بدی را رقم زدیم. کواچ در پایان تاکی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، اسلوبودان کواچ در پایان دیدارهای ایران در جام واگنر لهستان که سه شکست تجربه شد، گفت: در چنین مواقعی سخن گفتن برایم سخت است.
وی تصریح کرد: همانطور که کاپیتان معروف هم گفت، با باخت برابر ژاپن احساس بسیار بدی پیدا کردیم.
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: از این بدتر نمی شد که با چنین نتیجه‌ا‌ی و بدون انرژی قدم در راه جام جهانی بگذاریم. متاسف هستم باخت بدی را رقم زدیم.
کواچ در پایان تاکید کرد: باید بدانم که دلیل عملکرد پایین تیم ایران چیست.
تیم ملی والیبال ایران در سیزدهمین دوره جام واگنر سه ناکامی را تجربه کرد و به عنوان تیم چهارم به کار خود در این رقابت ها پایان داد.


]]>
ماساشی: جام واگنر فرصت خوبی برای آماده سازی بود 2015-08-24T22:56:24+01:00 2015-08-24T22:56:24+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6239 یه والیبالی سرمربی تیم ملی والیبال ژاپن گفت: جام واگنر لهستان فرصت خوبی برای آماده سازی تیم ژاپن برای جام جهانی بود.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ماساشی بعد از پیروزی سه بر صفر شاگردانش برابر ایران در سومین روز جام واگنر گفت: از لهستان برای دعوت از تیم ژاپن به این جام تشکر می‌کنم.وی تصریح کرد: این مسابقات فرصت خوبی را فراهم آورد تا ارزیابی بهتری از تیم خود که در حال آمادگی برای مسابقات جام جهانی است، داشته باشیم.سرمربی تیم ملی والیبال ژاپن افزود: در جام جهانی میزبان هستیم و باید انتظارات

سرمربی تیم ملی والیبال ژاپن گفت: جام واگنر لهستان فرصت خوبی برای آماده سازی تیم ژاپن برای جام جهانی بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ماساشی بعد از پیروزی سه بر صفر شاگردانش برابر ایران در سومین روز جام واگنر گفت: از لهستان برای دعوت از تیم ژاپن به این جام تشکر می‌کنم.
وی تصریح کرد: این مسابقات فرصت خوبی را فراهم آورد تا ارزیابی بهتری از تیم خود که در حال آمادگی برای مسابقات جام جهانی است، داشته باشیم.
سرمربی تیم ملی والیبال ژاپن افزود: در جام جهانی میزبان هستیم و باید انتظارات مردم کشورمان را در مسابقات برآورده کنیم
تیم ملی والیبال ژاپن در سومین روز جام واگنر لهستان موفق به شکست ایران شد.

]]>
معروف: ژاپن بهتر از ایران بازی كرد/ خوب نبودیم 2015-08-24T22:55:48+01:00 2015-08-24T22:55:48+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6238 یه والیبالی سرگروه تیم ملی والیبال ایران گفت: ژاپن در مسابقه برابر ایران بهتر بازی کرد و ما خوب نبودیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سعید معروف پس از سومین دیدار تیم ایران در جام واگنر افزود: صحبت خاصی در مورد بازی ندارم. همه دیدید که ژاپن بهتر از ایران بازی کرد.وی تصریح کرد: جا دارد از فدراسیون والیبال لهستان نیز برای دعوت از ایران برای حضور در جام واگنر تشکر کنم. سرگروه تیم ملی والیبال ایران درباره عملکرد ایران در این رقابت ها گفت: عملکرد کلی ما در این بازی‌ها خیلی بد بود و باید از مرد

سرگروه تیم ملی والیبال ایران گفت: ژاپن در مسابقه برابر ایران بهتر بازی کرد و ما خوب نبودیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، سعید معروف پس از سومین دیدار تیم ایران در جام واگنر افزود: صحبت خاصی در مورد بازی ندارم. همه دیدید که ژاپن بهتر از ایران بازی کرد.
وی تصریح کرد: جا دارد از فدراسیون والیبال لهستان نیز برای دعوت از ایران برای حضور در جام واگنر تشکر کنم.
سرگروه تیم ملی والیبال ایران درباره عملکرد ایران در این رقابت ها گفت: عملکرد کلی ما در این بازی‌ها خیلی بد بود و باید از مردم لهستان عذرخواهی کنیم که نتوانستیم بازی خوبی را به نمایش بگذاریم و لذت بازی خوب را از آنان گرفتیم.
تیم ملی والیبال ایران با پذیرش سومین شکست به کار خود در سیزدهمین دوره جام واگنر لهستان پایان داد.

]]>
اکبری: انتظار این پیروزی را داشتم 2015-08-24T22:55:18+01:00 2015-08-24T22:55:18+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6237 یه والیبالی سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران با بیان اینکه تیم ایران از 4 ماه پیش تمریناتش را آغاز کرده است، گفت: این تیم در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا نیز حضور داشته است و با توجه به این مسائل انتظار این پیروزی را از بازیکنانم داشتم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پیمان اکبری پس از نخستین پیروزی شاگردانش در مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان برابر تیم امارات گفت: در ابتدا به تیم خودم تبریک می گویم و سپس به تیم امارات. بازیکنان امارات در این مسابقه تلاش و روحیه جنگن

سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران با بیان اینکه تیم ایران از 4 ماه پیش تمریناتش را آغاز کرده است، گفت: این تیم در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا نیز حضور داشته است و با توجه به این مسائل انتظار این پیروزی را از بازیکنانم داشتم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پیمان اکبری پس از نخستین پیروزی شاگردانش در مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان برابر تیم امارات گفت: در ابتدا به تیم خودم تبریک می گویم و سپس به تیم امارات. بازیکنان امارات در این مسابقه تلاش و روحیه جنگنده خوبی داشتند.
وی با بیان اینکه امارات در امتیازات زیادی عقب می افتادند اما باز تمام تلاششان خود را می کردند، تصریح کرد: آنها دست از مسابقه نمی کشیدند. فکر می کنم امارات به درستی استارت والیبالش را زده است و برای آنها آرزوی موفقیت می کنم.
اکبری تاکید کرد: پیروزی در این دیدار برای ایران بسیار هائز اهمیت بود که به آن رسیدیم. باید مسابقه امشب را فراموش کنیم و تمام تمرکزمان را بر روی مسابقه با کره جنوبی بگذاریم.
سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران عملکرد موفقیت آمیز تیمش را در این مسابقه کاملا طبیعی دانست و عنوان کرد: حدودا 4 الی 5 ماه است که تمرینات این تیم آغاز شده است. ما پیش از این مسابقات در قهرمانی آسیا حضور داشتیم و آن رقابت ها هم محک و تمرین خوبی برای تیم ملی زیر 23 سال بود.
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جهان موفق به شکست 3 بر صفر امارات شد.


]]>
سرمربی امارات: برابر ایران به موفقیت بزرگی رسیدیم 2015-08-24T22:54:54+01:00 2015-08-24T22:54:54+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6236 یه والیبالی سرمربی تیم ملی والیبال امارات گفت: در ست سوم موفق شدیم از تیم ایران 20 امتیاز بگیریم که موفقیت بزرگی برای شاگردانم محسوب می شود.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، موراد سنون سرمربی الجزیره ای تیم امارات از عملکرد تیمش ابراز رضایت و خرسندی کرد و گفت: باید به بازیکنانم تبریک بگویم. آنها فراتر از انتظار من ظاهر شدند. در ست سوم موفق شدیم از تیم ایران 20 امتیاز بگیریم که موفقیت بزرگی برای تیم ما محسوب می شود.وی تصریح کرد: تیم امارات امشب توانست تجربه خوبی برابر ایران کسب کند. امیدوارم در

سرمربی تیم ملی والیبال امارات گفت: در ست سوم موفق شدیم از تیم ایران 20 امتیاز بگیریم که موفقیت بزرگی برای شاگردانم محسوب می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، موراد سنون سرمربی الجزیره ای تیم امارات از عملکرد تیمش ابراز رضایت و خرسندی کرد و گفت: باید به بازیکنانم تبریک بگویم. آنها فراتر از انتظار من ظاهر شدند. در ست سوم موفق شدیم از تیم ایران 20 امتیاز بگیریم که موفقیت بزرگی برای تیم ما محسوب می شود.
وی تصریح کرد: تیم امارات امشب توانست تجربه خوبی برابر ایران کسب کند. امیدوارم در مسابقات آینده هم بتوانیم مانند امشب ظاهر شویم.
سرمربی تیم ملی والیبال زیر 23 سال امارات در پایان گفت: ایران تیم بین المللی است. در مسابقات مختلف جهانی شرکت کرده است. آنها حتی بیشتر از ما تمرین می کنند. امارات راه طولانی دارد تا به والیبال ایران برسد.
تیم ملی والیبال امید ایران در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان موفق به شکست 3 بر صفر امارات شد.

]]>
فیاضی: پیروزی بر امارات را فراموش می کنیم 2015-08-24T22:53:45+01:00 2015-08-24T22:53:45+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6234 یه والیبالی کاپیتان تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران گفت: پیروزی امشب برابر امارات را در همین لحظه فراموش می کنیم و برای مسابقات آینده و پیش رو برنامه ریزی خواهیم کرد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پوریا فیاضی پس از شکست امارات در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان گفت: در ابتدا به تیم امارات بابت عملکرد بازیکنانش تبریک می گویم. این دیدار برای شروع مسابقه خوبی بود. اما برای تیم ایران قدم اول محسوب می شد. کاپیتان امیدها عنوان کرد: باید پیروزی امشب برابر ا

کاپیتان تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران گفت: پیروزی امشب برابر امارات را در همین لحظه فراموش می کنیم و برای مسابقات آینده و پیش رو برنامه ریزی خواهیم کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، پوریا فیاضی پس از شکست امارات در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان گفت: در ابتدا به تیم امارات بابت عملکرد بازیکنانش تبریک می گویم. این دیدار برای شروع مسابقه خوبی بود. اما برای تیم ایران قدم اول محسوب می شد.
کاپیتان امیدها عنوان کرد: باید پیروزی امشب برابر امارات را در همین لحظه فراموش کنیم و برای مسابقات آینده و پیش رو برنامه ریزی خواهیم کرد. ما راه طولانی برای رسیدن به هدفمان داریم که باید قدم به قدم در هر مسابقه آنها را پیاده کنیم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم.
تیم ملی والیبال امید ایران در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان موفق به شکست 3 بر صفر امارات شد.

]]>
کاپیتان امارات: از مسابقه لذت بردم 2015-08-24T22:52:47+01:00 2015-08-24T22:52:47+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6232 یه والیبالی کاپیتان تیم ملی والیبال زیر 23 سال امارات گفت: تصور چنین مسابقه ای را نداشتم و از آن بسیار لذت بردم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، عبدالله السوایدی پس از شکست 3 بر صفر تیمش مقابل تیم ملی امید ایران در نخستین روز مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان، گفت: در این مسابقه عملکرد خوبی داشتیم. پیش از مسابقه تصور نمی کردم چنین بازی را انجام دهیم و از این رقابت بسیار لذت بردم.کاپیتان امارات اضافه کرد: به هرحال همه می دانند که ایران قدرت برتر آسیا است و رقابت برابر این تیم بسیار س

کاپیتان تیم ملی والیبال زیر 23 سال امارات گفت: تصور چنین مسابقه ای را نداشتم و از آن بسیار لذت بردم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، عبدالله السوایدی پس از شکست 3 بر صفر تیمش مقابل تیم ملی امید ایران در نخستین روز مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان، گفت: در این مسابقه عملکرد خوبی داشتیم. پیش از مسابقه تصور نمی کردم چنین بازی را انجام دهیم و از این رقابت بسیار لذت بردم.
کاپیتان امارات اضافه کرد: به هرحال همه می دانند که ایران قدرت برتر آسیا است و رقابت برابر این تیم بسیار سخت و دشوار است. امیدوارم در دیدارهای بعدی بتوانیم مانند امروز مسابقه دهیم و حتی پله به پله پیشرفت کنیم.
تیم ملی والیبال امیدهای ایران در نخستین دیدار از دومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان موفق شد 3 بر صفر بر تیم امارات غلبه کند.

]]>
حسین آبادی امتیاز آورترین بازیکن دیدار ایران و امارات شد 2015-08-24T22:51:41+01:00 2015-08-24T22:51:41+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6231 یه والیبالی پشت خط زن تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران موفق به کسب 11 امتیاز در اولین بازی کشورمان مقابل امارات شد تا عنوان امتیازآورترین را به نام خود کند.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین دیدار خود رو در روی امارت متحده عربی قرار گرفت و موفق شد 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد. در این دیدار جواد حسین آبادی موفق شد با کسب 11 امتیاز، عنوان امتیاز آورترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد. پوریا فیاضی هم با کسب 8 امتیاز دیگر بازیکن موثر این میدان بود.ا

پشت خط زن تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران موفق به کسب 11 امتیاز در اولین بازی کشورمان مقابل امارات شد تا عنوان امتیازآورترین را به نام خود کند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین دیدار خود رو در روی امارت متحده عربی قرار گرفت و موفق شد 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد.
در این دیدار جواد حسین آبادی موفق شد با کسب 11 امتیاز، عنوان امتیاز آورترین بازیکن زمین را به خود اختصاص دهد. پوریا فیاضی هم با کسب 8 امتیاز دیگر بازیکن موثر این میدان بود.
ایران با کسب 33 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع مستقیم، 4 امتیاز از سرویس مستقیم و 6 توپ گیری عملکرد خوبی را از خود نشان داد. 26 امتیاز این مسابقه نیز از اشتباهات بازیکنان اماراتی نصیب تیم ایرن شد.


]]>
زیر 23 سال جهان، پیروزی ایران در نخستین گام 2015-08-24T22:51:10+01:00 2015-08-24T22:51:10+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6230 یه والیبالی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین بازی خود امارات متحده عربی، میزبان این رقابت ها را مقابل چشمان تماشاگرانش شکست داد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان مقابل میزبان رقابت ها، امارات متحده عربی قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را از پیش رو بردارد.تیم ملی زیر 23 ایران موفق به کسب پیروزی با نتیجه 3 بر صفر شد و موفق شد امتیازات 25 بر 16، 25 بر 16 و 25 بر 20 را به دست بیاورد. قبل از دیدار ا

تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین بازی خود امارات متحده عربی، میزبان این رقابت ها را مقابل چشمان تماشاگرانش شکست داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در اولین بازی خود در مسابقات قهرمانی جهان مقابل میزبان رقابت ها، امارات متحده عربی قرار گرفت و موفق شد با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را از پیش رو بردارد.
تیم ملی زیر 23 ایران موفق به کسب پیروزی با نتیجه 3 بر صفر شد و موفق شد امتیازات 25 بر 16، 25 بر 16 و 25 بر 20 را به دست بیاورد.
قبل از دیدار ایران بر خلاف سایر بازی ها این بار مجبور بود 2 ساعت زودتر به محل برگزاری مسابقات برود تا در مراسم افتتاحیه رقابت ها هم شرکت کند. بازیکنان با دستور کادر فنی قبل از حرکت به سمت سالن عصرانه ای مختصری خوردند تا برای برگزاری اولین دیدار مشکلی نداشته باشند. ترافیک شهر دبی در ساعت حرکت ایران کمی مسیر رسیدن به سالن النصر را طولانی کرد و مراسم افتتاحیه هم دلیلی شد تا بازیکنان بیش از همیشه معطل شوند.
مراسم افتتاحیه مسابقات با سخنرانی رییس فدراسیون والیبال امارات متحده عربی آغاز شد و پس از خوش آمدگویی او، مسئول برگزاری مسابقات جهانی هم آرزوی مسابقاتی خوب را برای تیم های شرکت کننده کرد. پس از آن مراسم با اجرای کلیپی آغاز شد و کمتر از 30 دقیقه سالن را برای شروع بازی ترک کردند.
بازی ایران و امارات با سوت داور برزیلی آغاز شد و پیمان اکبری ترکیب فردین قلعه وند، جواد حسین آبادی، محمد رضی پور، سجاد دهنوی، سعید جواهری و پوریا فیاضی را به میدان فرستاد و رسول شهسواری لیبرو ایران بود. تماشاگرانی در حدود 600 نفر به سالن آمده بودند که نزدیک به 200 نفر آن را ایرانی ها و سایرین برای میزبان بودند. با اینکه حاضرین ایرانی سالن نصف اماراتی ها بودند اما جو سالن با شوری که هم وطنان مان به آن داده بودند کاملا به سود تیم کشورمان بود. تشویق از ابتدا تا انتهای بازی برای ایران بود و تماشاگران میزبان تنها نظاره گر برد ایران بودند. محمدرضا فیاض، سفیر ایران در امارات هم از جایگاه ویژه ناظر این مسابقه بود.
ایران برتری خود را از همان ابتدای بازی به حریف تحمیل کرد و در طول بازی هیچ گاه اماراتی ها نتوانستند پا یا پای با ایران شوند. حریف ضمن برخورداری از امتیاز میزبانی، اردویی 3 ماهه را پشت سر گذاشته بود و 2 اردوی خارج از کشور به اسلونی و صربستان داشت. سرمربی اماراتی ها در طول بازی تغییرات زیادی را برای تغییر روند تیمی اش انجام داد و از تمام تاکتیک های خود استفاده کرد اما این تیم حریف والیبالیست های امید ایرانی نبودند و این موضوع به تمام حاضرین در سالن ثابت شده بود. همیشه تیم ها برای آغاز تورمنت ها مشکل دارند و بازی هماهنگی را انجام نمی دهند اما تیم ملی زیر 23 سال ایران با ارائه یک بازی روان و حساب شده خود را به عنوان یکی از قدرتمند ترین تیم های حاضر در مسابقات معرفی کرد.
تیم ایران در بازی نخست مقابل امارات عملکرد خوبی داشت . پوریا فیاضی به عنوان کاپیتان در زمین اوضاع را کنترل می کرد و تیم تحت رهبری او بود. فردین قلعه وند توانست به خوبی در تقسیم پاس و طراحی حملات تیم را رو به جلو ببرد، جواهری در دریافت عالی بود و کار پاسور را برای ادامه بازی آسان کرد بود. شهسواری با توپ گیری های به موقع فرصت رالی مجدد را به ایران می داد و حسین آبادی بار حمله تیم را به خوبی بر دوش کشید. محمد رضی به عنوان دفاع وسط آغاز کننده بازی بود و عملکرد قابل قبولی داشت اما محمد فلاح به جای او وارد میدان شد و در اولین اقدام خود یک امتیاز مستقیم دفاع گرفت و از آنجا دفاع های متعدد او شروع شد. سجاد دهنوی هم که یکی از با تجربه های تیم است در دفاع و حمله سهم زیادی را در پیروزی ایران در اولین بازی ایفا کرد و شاگردان اکبری مقابل امارات همگی در حد ستاره ظاهر شدند.
بعد از پیروزی ایران در 2 ست ابتدایی بازی، پیمان اکبری تصمیم گرفت محمدرضا حسینی پویا، علیرضا نصر اصفهانی، مصطفی باقری و نوید جعفرزاده را به میدان بفرست و این بازیکنان با درخشش خود توانستند ثابت کنند ایران در این مسابقات یک تیم آماده هم بیرون از زمین دارد.
در سایر بازی های گروه A کوبا 3 بر صفر مقابل کره جنوبی به پیروزی رسید و ایتالیا هم 3 بر یک مصر را شکست داد تا چهره تیم های مدعی از همان روز اول مشخص شود. در گروه B مسابقات هم تیم های برزیل، روسیه و ترکیه توانستند به ترتیب مقابل مکزیک، تونس و آرژانتین به برتری برسند و تمامی آنها 3 امتیاز بازی را از آن خود کردند. با پیروزی ایران در اولین بازی قهرمانی زیر 23 سال جهان شاگردان پیمان اکبری موقتا صدر نشین گروه A شدند. بازیکنان بعد از اتمام بازی به ریکاوری پرداختند تا آماده بازی فردا شوند. ایران فردا، سه شنبه رو در روی کره جنوبی قرار خواهد گرفت.

]]>
جام واگنر؛ ایران در سومین دیدار خود مغلوب ژاپن شد 2015-08-24T22:50:39+01:00 2015-08-24T22:50:39+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6229 یه والیبالی تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام واگنر سه بر صفر مغلوب ژاپن شد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی واالیبال ایران در پنجمین مسابقه از سیزدهمین دوره رقابت های جام واگنر لهستان از ساعت 20:30 امروز دوشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن رفت.اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی ایران این مسابقه را با ترکیب مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور آغاز کرد و از علیزده و مرندی هم به ترتیب در توپگیری و دریافت استفاده کرد.در ست اول این دیدار دو

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام واگنر سه بر صفر مغلوب ژاپن شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی واالیبال ایران در پنجمین مسابقه از سیزدهمین دوره رقابت های جام واگنر لهستان از ساعت 20:30 امروز دوشنبه به مصاف تیم ملی ژاپن رفت.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی ایران این مسابقه را با ترکیب مهدی مهدوی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، امیر غفور، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور آغاز کرد و از علیزده و مرندی هم به ترتیب در توپگیری و دریافت استفاده کرد.
در ست اول این دیدار دو تیم رقابتی پایاپای داشتند و در امتیاز برابر 19، بوبان با دو تعویضه معروف و محمودی را میدان فرستاد و دو تیم تا امتیاز 24 با هم پیش رفتند و مجددا مهدوی و غفور به میدان آمدند و این رقابت نزدیک تا امتیاز 31 ادامه داشت و در نهایت این ژاپن بود که 33 بر 31 در این ست پیروز شد.
در ست دوم نیز بوبان ایران را با همان ترکیب به میدان مسابقه فرستاد و در برخی اوقات از سعید معروف و شهرام محمودی نیز استفاده کرد. در این ست توپ گیری بی نقص ژاپنی بر حملات و دفاع روی تور بازیکنان کشورمان چیره شد و این ست نیز با امتیاز 25 بر 21 به سود ژاپنی ها به پایان رسید.
از ابتدای ست سوم ژاپنی ها که چندی پیش عنوان قهرمانی آسیا را در تهران از آن خود کرده بودند و پس از آن جهت برگزاری اردوی تدارکاتی عازم ایتالیا شدند و سپس به جام واگنر در لهستان آمده بودند، دو امتیاز از ایران پیشی گرفتند و تقریبا تا پایان این ست فاصله امتیازات خود را حفظ کرد این ست نیز با حساب 25 بر 20 به سود شاگردان ماساشی به پایان رسید تا در مجموع این ژاپن باشد که سه بر صفر بنده این دیدار شناخته شود.

]]>
گزارش تصویری از مراسم اهدای جوائز 2015-08-24T08:00:25+01:00 2015-08-24T08:00:25+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6228 یه والیبالی مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)یکشنبه 1 شهریورماه 1394آرژانتین - رزیستنسیاعکاس: فرنوش مرادمند

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
یکشنبه 1 شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند

U19  اهدای جوائز عکس 1 U19  اهدای جوائز عکس 2
U19  اهدای جوائز عکس 3 U19  اهدای جوائز عکس 4
U19  اهدای جوائز عکس 5 U19  اهدای جوائز عکس 6
U19  اهدای جوائز عکس 7 U19  اهدای جوائز عکس 8
U19  اهدای جوائز عکس 9 U19  اهدای جوائز عکس 10
U19  اهدای جوائز عکس 11 U19  اهدای جوائز عکس 12
U19  اهدای جوائز عکس 13 U19  اهدای جوائز عکس 14
U19  اهدای جوائز عکس 15 U19  اهدای جوائز عکس 16
U19  اهدای جوائز عکس 17 U19  اهدای جوائز عکس 18
U19  اهدای جوائز عکس 19 U19  اهدای جوائز عکس 20
U19  اهدای جوائز عکس 21 U19  اهدای جوائز عکس 22
U19  اهدای جوائز عکس 23 U19  اهدای جوائز عکس 24
U19  اهدای جوائز عکس 25 U19  اهدای جوائز عکس 26
U19  اهدای جوائز عکس 27 U19  اهدای جوائز عکس 28
U19  اهدای جوائز عکس 29


]]>
گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره سه و چهار و پنج) 2015-08-24T07:54:40+01:00 2015-08-24T07:54:40+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6227 یه والیبالی گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره سه)مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)رده بندیایران 3 - روسیه 1یکشنبه 1 شهریورماه 1394آرژانتین - رزیستنسیاعکاس: فرنوش مرادمند
گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره سه)
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
رده بندی
ایران 3 - روسیه 1
یکشنبه 1 شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند

U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 1 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 2
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 3 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 4
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 5 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 6
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 7 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 8
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 9 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 10
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 11 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 12
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 13 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 14
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 15 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 16
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 17 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 18
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 19 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 3 20

گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره چهار)
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
رده بندی
ایران 3 - روسیه 1
یکشنبه 1 شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند

U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 1 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 2
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 3 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 4
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 5 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 6
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 7 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 8
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 9 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 10
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 11 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 12
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 13 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 14
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 15 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 16
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 17 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 18
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 19 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 4 20


گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره پنجم)
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
رده بندی
ایران 3 - روسیه 1
یکشنبه 1 شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند

U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 1 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 2
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 3 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 4
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 5 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 6
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 7 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 8
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 9 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 10
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 11 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 12
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 13 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 14
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 15 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 16
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 17 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 18
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 19 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 5 20


]]>
گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره یک و دو) 2015-08-24T07:52:00+01:00 2015-08-24T07:52:00+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6226 یه والیبالی گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره یک)مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)رده بندیایران 3 - روسیه 1یکشنبه 1 شهریورماه 1394آرژانتین - رزیستنسیاعکاس: فرنوش مرادمند
گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره یک)
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
رده بندی
ایران 3 - روسیه 1
یکشنبه 1 شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند

U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 1 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 2
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 3 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 4
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 5 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 6
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 7 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 8
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 9 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 10
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 11 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 12
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 13 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 14
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 15 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 16
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 17 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 18
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 19 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 1 20

گزارش تصویری از مسابقه ایران و روسیه (شماره دو)
مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر جهان (زیر 19 سال)
رده بندی
ایران 3 - روسیه 1
یکشنبه 1شهریورماه 1394
آرژانتین - رزیستنسیا
عکاس: فرنوش مرادمند


U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 1 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 2
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 3 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 4
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 5 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 6
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 7 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 8
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 9 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 10
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 11 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 12
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 13 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 14
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 15 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 16
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 17 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 18
U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 19 U19  رده بندی ایران - روسیه عکس 2 20


]]>
نوجوانان ایران سوم جهان شدند 2015-08-23T21:51:26+01:00 2015-08-23T21:51:26+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6225 یه والیبالی 25 - 17 26 - 28 25 - 16 25 - 23 ایران با حساب سه بر یک موفق به شکست روسیه و کسب مدال برنز شد
 1. 25 - 17
 2. 26 - 28
 3. 25 - 16
 4. 25 - 23
ایران با حساب سه بر یک موفق به شکست روسیه و کسب مدال برنز شد
]]>
جام واگنر؛ ایران سه بر یک مغلوب لهستان شد 2015-08-23T21:50:48+01:00 2015-08-23T21:50:48+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6224 یه والیبالی تیم ملی والیبال ایران در دومین روز جام واگنر سه بر یک مغلوب لهستان میزبان این رقابت ها شد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان در چهارمین مسابقه از سیزدهمین دوره رقابت های والیبال جام واگنر در شهر تورون لهستان از ساعت 22 امروز به وقت تهران به مصاف میزبان رفت.اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی کشورمان سعید معروف، سید محمد موسوی، حسن صنوبر، امیر غفور، فرهاد قائمی و مجتبی میرزا جانپور به عنوان ترکیب آغاز کننده را به زمین فرستاد و از همانند بازی گذشته از مهدی مرندی د

تیم ملی والیبال ایران در دومین روز جام واگنر سه بر یک مغلوب لهستان میزبان این رقابت ها شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان در چهارمین مسابقه از سیزدهمین دوره رقابت های والیبال جام واگنر در شهر تورون لهستان از ساعت 22 امروز به وقت تهران به مصاف میزبان رفت.
اسلوبودان کواچ سرمربی تیم ملی کشورمان سعید معروف، سید محمد موسوی، حسن صنوبر، امیر غفور، فرهاد قائمی و مجتبی میرزا جانپور به عنوان ترکیب آغاز کننده را به زمین فرستاد و از همانند بازی گذشته از مهدی مرندی در زمان دریافت و عبدالرضا علیزاده برای توپ گیری استفاده کرد.
آنتیگا نیز کوبیاک، گیژِگُش وُما ، پاوِل زاتُرسکی ، بارتُش کورک ، ماتئوش بیئِنیئِک ، رافال بوشِک و پیوتر نواکوفسکی را برای آغاز این مسابقه به زمین فرستاد.
در ابتدای ست اول این مسابقه، این شاگردان کواچ بودند که از حریف پیش افتادند ولی سرویس های خوب لهستانی ها وقت استراحت اول را به سود آنها رقم زد و در ادامه نیز توانستند به تدریج فاصله خود را بیشتر کنند. این اختلاف امتیاز تا پوئن 23 بر 19 ادامه داشت تا بوبان درخواست وقت استراحت کرد. بعد از وقت استراحت بازیکنان ایران اختلاف را به حداقل رساندند تا انتیگا در امتیاز 23 بر 22 در خواست وقت استراحت کند. پس از وقت استراحت لهستان توانست اختلاف خود را حفظ کند و این ست را 25 بر 23 به سود خود به اتمام رساند.
اما در ست دوم این ایرانی ها بودند که بازی را در دست گرفتند و با ارائه یک بازی منطقی و زدن سرویس های هدف دار به همراه دفاع روی تور خوب موفق شدند 25 بر 18 امتیاز این ست را از آن خود کنند.
در ست سوم شاگردان انتیگا 25 بر 15 پیروز شدند و در ادامه در ست چهارم بازی نیز این لهستانی ها بودند که موفق شدند 25 بر 20 پیروز شوند تا با نتیجه سه بر یک امتیاز این مسابقه را از آن خود کنند.
کواچ در این دیدار از اواسط ست سوم سامان فائزی را به جای سید محمد موسوی و جواد معنوی نژاد را به جای میلاد عبادی پور به میدان آورد.
در این دیدار که مقابل 6300 تماشاگر پر شور لسهتانی برگزار شد، شهرام محمودی امتیاز آورترین بازیکن ایران شد.
همچنین میروسلاو پرزدپلسکی، رئیس سابق فدراسیون والیبال لهستان که چندی پیش اخباری در خصوص فساد مالی وی مطرح شده بود و لوزانو مربی باسابقه والیبال دنیا از مهمانان ویژه این مسابقه بودند.
تیم ملی والیبال ایران فردا دوشنبه در سومین و آخرین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف ژاپن قهرمان آسیا می روند.


]]>
جام واگنر، جام جهانی، المپیک و چند داستان دیگر/ایران – لهستان؛ برای آینده بهتر 2015-08-23T14:19:42+01:00 2015-08-23T14:19:42+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6223 یه والیبالی تیم های ملی والیبال ایران و لهستان از ساعت 23 امشب؛ یکشنبه در دومین بازی خود از رقابت های جام واگنر در حالی به مصاف یکدیگر می روند که لهستان در شب اول بازی ها موفق شد در سه ست پیاپی ژاپن را از پیش رو بردارد و ایران نیز در برابر فرانسه؛ قهرمان لیگ جهانی با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد.یک جام؛ یک برجام: جام واگنر از سال 2003 یعنی یک سال پس از درگذشت "هوبرت واگنر"؛ پاسور و سرمربی افسانه ای لهستان هر ساله با حضور چهار تیم ملی (لهستان و سه مدعو) در یکی از شهرهای این کشور برگزار می شود. هوبر
تیم های ملی والیبال ایران و لهستان از ساعت 23 امشب؛ یکشنبه در دومین بازی خود از رقابت های جام واگنر در حالی به مصاف یکدیگر می روند که لهستان در شب اول بازی ها موفق شد در سه ست پیاپی ژاپن را از پیش رو بردارد و ایران نیز در برابر فرانسه؛ قهرمان لیگ جهانی با نتیجه سه بر صفر مغلوب شد.
یک جام؛ یک برجام: جام واگنر از سال 2003 یعنی یک سال پس از درگذشت "هوبرت واگنر"؛ پاسور و سرمربی افسانه ای لهستان هر ساله با حضور چهار تیم ملی (لهستان و سه مدعو) در یکی از شهرهای این کشور برگزار می شود. هوبرت واگنر؛ در دهه 1960 تا 1971 پاسور لهستان بود که در سال 1972 و در 32 سالگی با بازنشستگی از ورزش حرفه ای بلافاصله به عنوان سرمربی کشورش انتخاب شد. لهستان با هدایت منحصر به فرد او به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان (1974) و قهرمانی المپیک مونترال (1976) دست یافت تا بهترین نتایج تاریخ والیبال خود را گرفته و هوبرت واگنر را نیز به یک اسطوره بدل کند. واگنر سپس به عناوین مختلف از جمله مربی، مشاور، دبیر فدراسیون و ... در کنار تیم های والیبال لهستان بود تا سال 2002 که در حین رانندگی  دچار حمله قلبی شد و در یک سانحه تصادف جان خود را از دست داد. او 61 ساله بود و لهستانی های قدرشناس از اولین سالگرد درگذشتش به برگزاری یک جام بین المللی به نامش اقدام کردند که حالا این جام در سیزدهمین سال برگزاری اش، برای تیم های شرکت کننده در آن به عنوان یک برجام (برنامه جامع مشترک) در راستای اهداف تمرینی، آماده سازی و تدارکاتی شان پذیرفته شده تا در مصاف با حریفان صاحب نامشان به شناخت دقیقی از نقاط ضعف و قوت خود برسند و برای حضور قدرتمند در مسابقات مهم آینده؛ همچون جام جهانی، قهرمانی جهان، المپیک و... آماده باشند.
ایران؛ نیم قرن رویا: قصه والیبال ایران را از هرکجا تعریف کنی، به المپیک و تلاش برای تحقق یافتن یک رویای بیش از پنجاه ساله می رسی. از سال 1964 که والیبال رسما به عنوان یک ورزش المپیکی پذیرفته شد، ایران هنوز نتوانسته قدم به این بازی ها بگذارد و هر دوره به دلیل یا دلایلی بلیت المپیک را از کف داده است. حالا و در این سال ها که تاب و توانی دوچندان گرفته و به قدرت برتر در آسیا و به یک قدرت در حال تثبیت در جهان تبدیل شده، امیدها نیز برای شکستن این طلسم جان گرفته و همه منتظرند تا بالاخره در سال 2016 قرعه فال المپیک را به نام والیبال ایران بزنند. ظاهرا همه چیز آماده است؛ تمرکز مدیران، مربیان، بازیکنان بر روی صعود به المپیک است و یک گروه حواس جمع، یک برنامه مشخص را پیش می برند تا این رویا 56 ساله نشود.
جام جهانی؛ آغاز خوشبختی: کمتر از یک سال تا المپیک زمان باقی است و جام جهانی والیبال؛ اولین تورنمنت انتخابی آن، که دو تیم برترش بلیت خوشبختی را دریافت می کنند. ایران نیز یکی از حاضرین و صاحب بخت های این جام است که باید در رقابتی فشرده به مصاف یازده حریف خود برود تا شاید که یکی از برترین ها باشد. چیزی که اگرچه دور از دسترس نیست، اما نشدنش هم نگرانی خاصی به وجود نمی آورد. چراکه رقابت اصلی ایران، بهار آینده و در مسابقات انتخابی ژاپن است. با این حال، ایرانی ها خود را برای حضور پرثمر در جام جهانی آماده می کنند. آنها پس از پایان پیکارشان در لیگ جهانی، یک ماهی است که اردوی تمرینی را آغاز کرده و حالا در اولین بازی های تدارکاتی پس از تحمل تمرینات سنگین بدنسازی به زمین بازی برگشته اند تا جام واگنر  و بازی در برابر فرانسه، لهستان و ژاپن، آغازی باشد برای دست یافتن آنها به شرایط مطلوب تیمی. شرایطی که پس از این جام، در روسیه و در مسابقه با این تیم صاحب نام و هلند نیز تداوم خواهد داشت تا نهایتا ایران را برای 15 روز دیگر (هفدهم شهریور) که اولین بازی خود را در جام جهانی برگزار خواهد کرد، هماهنگ و نفوذناپذیر کند.همان کاری که حریفان اصلی ایران در حال انجام آنند. این روزها آمریکا از برزیل برای برگزاری پنج بازی دعوت کرده است. ایتالیا با سرمربی جدید خود (جان لورنسو بلنجینی) ملقب به "کیکّو"، کنار گذاشتن پاسور باتجربه اش (تراویتسا) و دعوت از عثمانی خوآن تورنای کوبایی چهره تازه ای یافته که میزبان آرژانتین و چند تیم دیگر است و... خلاصه همه در تکاپوی آماده سازی خودند برای حضور در جام جهانی. مثل ایران.
فرانسه؛ به فکر اروپا: ایران در اولین بازی خود در جام واگنر، شنبه شب در سه ست با پوئن های 25 – 22، 25 – 23 و 25 – 23 به فرانسه باخت. فرانسه که سال گذشته به عنوان چهارمی جهان و امسال به عنوان قهرمانی لیگ جهانی دست یافته، یک حریف مناسب برای وزن کردن شرایطی تیمی ایران بود. ایرانی که تازه اولین بازی خود را پس از 45 روز تجربه می کرد. نظر تیم بر این است که "برای شروع، بد نبود. کم کم بهتر می شویم و در نهایت برای جام جهانی به هماهنگی می رسیم." فرانسه به تازگی اردوی آمادگی خود را آغاز کرده. این تیم باید مهر ماه در رقابت های قهرمانی اروپا که در کشورهای ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود، به میدان رفته و نتیجه قابل قبولی برای خود رقم بزند. چراکه پس از پایان این مسابقات، جدیدترین رنکینگ والیبال اروپا (این رنکینگ با رنکینگ جهانی والیبال متفاوت است) با احتساب نتایج پیکارهای قهرمانی قاره سبز از سوی کنفدراسیون مربوطه اعلام می شود و هفت تیم برتر آن به همراه آلمان، دی ماه حاضرین در انتخابی المپیک قاره اروپا را تشکیل خواهند داد. فرانسه اکنون در رده هفتم این رده بندی قرار دارد و روسیه، صربستان، لهستان، بلغارستان، ایتالیا و آلمان به ترتیب اول تا ششم اند. تیم اول انتخابی اروپا (برلین 2016) مستقیم به المپیک می رود و تیم های دوم و سوم این مسابقات، بهار آینده همگروه آسیایی ها در انتخابی المپیک خواهند بود.
لهستان؛ جا ماندۀ دفتر پیروزی ها: ایران اما در جام واگنر، امشب در برابر لهستان صف آرایی می کند. کواچ که شب گذشته، با ترکیبی ثابت به میدان رفت و تعویض های ترمیمی برای حفظ روند حرکتی تیم داشت، گویا امشب قرار است که به دیگر بازیکنان هم میدان بدهد تا عملکرد خود را به بوته آزمایش بسپارند. اما همه چیز در زمین و در شرایط مسابقه مشخص می شود. لهستان حریفی است که می تواند ایران را تحت فشار قرار دهد تا تیم کشورمان در شرایط سخت بتواند کارهای ترکیبی خود را تمرین کند و در یک مصاف نزدیک، توان فنی خود را محک بزند. علیرغم تمام جوانب دوستانه و تدارکاتی این جام که بر هیچکس پوشیده نیست، اما لهستان یکی از معدود قدرت های والیبال است که هنوز طعم شکست در خانه را از ایران نچشیده و همواره در کشورش پیروز میدان بوده است. ایران تاکنون موفق شده، ایتالیا را در ایتالیا، برزیل را در برزیل، روسیه را در روسیه، کوبا را در کوبا (همگی در جریان لیگ های جهانی)، امریکا را در امریکا (جام دوستانه والیبال امریکا – 2014) شکست بدهد و لهستان از معدود جا مانده های دفتر پیروزی های ایران در خانه حریفان محسوب می شود. انگیزه بازیکنان دو تیم نیز برای کسب برتری در این مسابقه، از لیگ جهانی امسال و چند کری خوانی بازتاب یافته مشهود است که همین بر جذابیت بازی خواهد افزود. لهستانی ها نسبت به لیگ جهانی تغییری در ترکیب اصلی ندارند و تنها مدافع وسط چهارم خود (اندری ورونا) را با یک جوان تعویض کرده اند. دو تیم تاکنون 12 بازی رسمی جهانی مقابل یکدیگر انجام داده اند که هشت پیروزی برای لهستان و چهار پیروزی برای ایران رقم خورده است. ایران و لهستان همچنین در جام واگنر سال 2012 نیز مقابل یکدیگر به میدان رفتند که نتیجه در سه ست به سود میزبان رقم خورد.
فردا و فرداها: نتیجه بازی امشب هر چه باشد، ایران در سومین و آخرین بازی خود از جام واگنر فردا شب (دوشنبه) به مصاف ژاپن؛ قهرمان تازۀ آسیا(!) خواهد رفت. سپس در روسیه با روسیه و هلند دیدار می کند و دو هفته دیگر نیز روبروی آرژانتینِ خولیو ولاسکو، جام جهانی را در ژاپن افتتاح خواهد کرد تا قدم در راه المپیک بگذارد و ان شاء الله که قدم زنان هم از مسیر انتخابی ها به المپیک خواهد رسید. این تیم یک رویا بیشتر ندارد؛ المپیک.
امیر طلوع کیان
عضو کمیسیون تخصصی والیبال ایپس
انجمن جهانی روزنامه نگاران ورزشی
]]>
فرمولی حساس برای مسابقات زیر 23 سال های جهان 2015-08-23T14:19:08+01:00 2015-08-23T14:19:08+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6222 یه والیبالی برخلاف سایر رقابت های بین المللی والیبال، در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال بعد از مرحله گروهی فورا رقابت های نیمه نهایی برگزار خواهد شد و تنها 2 تیم برتر هر گروه به دور بعد صعود خواهند کرد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تنها یک روز دیگر به شروع مسابقات قهرمانی والیبال زیر 23 سال جهان باقی مانده است و تیم ها آخرین تمرینات خود برای درخشش در این رقابت ها را انجام می دهند. برنامه ریزی مسابقات که تناقض زیادی به همراه داشت، فرمولی منحصر به فرد را هم به پیچیدگی های این تورنمنت اضافه برخلاف سایر رقابت های بین المللی والیبال، در مسابقات قهرمانی زیر 23 سال بعد از مرحله گروهی فورا رقابت های نیمه نهایی برگزار خواهد شد و تنها 2 تیم برتر هر گروه به دور بعد صعود خواهند کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تنها یک روز دیگر به شروع مسابقات قهرمانی والیبال زیر 23 سال جهان باقی مانده است و تیم ها آخرین تمرینات خود برای درخشش در این رقابت ها را انجام می دهند. برنامه ریزی مسابقات که تناقض زیادی به همراه داشت، فرمولی منحصر به فرد را هم به پیچیدگی های این تورنمنت اضافه کرد به طوریکه هر گروه شامل 6 تیم می شود و از هر گروه تنها 2 تیم به دور بعد صعود خواهد کرد و مهم تر اینکه دور بعد از مرحله گروهی نیمه نهایی خواهد بود.
در چند بازی گذشته جهانی و آسیایی معمولا تیم ها در دور دوم رقابت ها هم به صورت گروهی بازی های ضربدری را انجام می دادند و سپس تیم های صعود کننده به دور یک هشتم نهایی، نیمه نهایی و فینال راه پیدا می کردند. اما مسابقات قهرمانی زیر 23 سال جهانی از هیچ یک از این قوانین پیروزی نمی کند و 2 تیم برتر هر گروه مستقیما به نیمه نهایی و سپس فینال و یا رده بنده خواهند رفت.
ایران در گروه A مسابقات با تیم های امارات متحده عربی، ایتالیا، کره جنوبی، کوبا، ترکیه و مصر پیکار خواهد کرد و طبق اعلام مسولان برگزاری مسابقات تمام دیدارهای ایران مقابل رقباش در سالن النصر برگزار خواهد شد.
الاهلی دیگر مجموعه ورزشی است که از مسابقات گروه B میزبانی خواهد کرد و با توجه به هم گروهی ایران با میزبان، بازی های کشورمان در سالن اصلی رقابت ها پیگیری خواهد شد. تیم والیبال زیر 23 سال ایران در اولین دیدار خود روز دوشنبه، دوم شهریور ماه به مصاف امارات متحده عربی خواهد رفت.
]]>
زیر 23 سال جهان؛ اطلاع رسانی اشتباهFIVB ادامه دارد 2015-08-23T14:18:22+01:00 2015-08-23T14:18:22+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6220 یه والیبالی به رغم تغییر برنامه و گروه بندی مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان در امارات متحده عربی، اطلاع رسانی اشتباه فدراسیون جهانی همچنان ادامه دارد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تنها یک روز به شروع رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان باقی مانده است و از فردا (دوشنبه) دوم شهریور ماه سوت آغاز مسابقات زده خواهد شد. سایت فدراسیون جهانی والیبال FIVB در اطلاع رسانی نادرست گروه بندی مسابقات را بر خلاف اعلام رسمی مسولان برگزاری منتشر کرده است و طبق اعلام آنها ایران در گروه B با تیم ها به رغم تغییر برنامه و گروه بندی مسابقات والیبال قهرمانی زیر 23 سال جهان در امارات متحده عربی، اطلاع رسانی اشتباه فدراسیون جهانی همچنان ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تنها یک روز به شروع رقابت های قهرمانی زیر 23 سال جهان باقی مانده است و از فردا (دوشنبه) دوم شهریور ماه سوت آغاز مسابقات زده خواهد شد.
سایت فدراسیون جهانی والیبال FIVB در اطلاع رسانی نادرست گروه بندی مسابقات را بر خلاف اعلام رسمی مسولان برگزاری منتشر کرده است و طبق اعلام آنها ایران در گروه B با تیم های کوبا، مکزیک، روسیه، تونس و ترکیه هم گروه است و در اولین دیدار به مصاف تونس خواهد رفت.
این برنامه هنوز بر صفحه سایت رسمی فدراسیون جهانی والیبال باقی مانده است و فرصت زیادی تا شروع مسابقات نیست.
این اطلاع رسانی نادرست در حالی ادامه دارد که برنامه صحیح دیدارهای تیم ملی زیر 23 سال ایران طبق اعلام مسئولان برگزاری رقابت ها به شرح زیر است :
دوشنبه دوم شهریور؛ ایران – امارات متحده عربی، ساعت: 21
سه شنبه سوم شهریور؛ ایران – کره جنوبی، ساعت: 17
چهارشنبه چهارم شهریور؛ ایران – کوبا، ساعت: 14:30
پنجشنبه ششم شهریور؛ استراحت
پنجشنبه ششم پنجم شهریور؛ استراحت
جمعه ششم شهریور؛ ایران – ایتالیا، ساعت: 14:30
شنبه هفتم شهریور؛ ایران – مصر، ساعت: 17:00
]]>
دیدار ایران و امارات مسابقه ای خاص برای افتتاحیه 2015-08-23T14:17:51+01:00 2015-08-23T14:17:51+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6219 یه والیبالی تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در نخستین دیدار جهانی خود رو در روی امارات متحده عربی میزبان رقابت ها قرار خواهد گرفت که مسئولین برگزاری مسابقات برنامه های خاصی برای این دیدار در نظر گرفته اند.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران از فردا (دوشنبه) دوم شهریور ماه رقابت های خود را مقابل رقبای جهانی آغاز خواهد کرد.در اولین دیدار شاگردان پیمان اکبری به مصاف امارات متحده عربی میزبان این رقابت ها خواهند رفت. قبل از آغاز این دیدار مراسم افتتاحیه مسابقات
تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران در نخستین دیدار جهانی خود رو در روی امارات متحده عربی میزبان رقابت ها قرار خواهد گرفت که مسئولین برگزاری مسابقات برنامه های خاصی برای این دیدار در نظر گرفته اند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال زیر 23 سال ایران از فردا (دوشنبه) دوم شهریور ماه رقابت های خود را مقابل رقبای جهانی آغاز خواهد کرد.
در اولین دیدار شاگردان پیمان اکبری به مصاف امارات متحده عربی میزبان این رقابت ها خواهند رفت. قبل از آغاز این دیدار مراسم افتتاحیه مسابقات برگزار خواهد شد و پس از آن با حضور مقامات ورزشی این کشور اولین مسابقه ایران در رقابت های جهانی سوت خواهد خورد.
تشریفات برای اولین دیدار امارات متحده عربی بسیار خواهد بود و این تیم قصد دارد در اولین بازی خود مقابل مقامات ورزشی کشور بهترین عملکرد را داشته باشد که همین مساله کار امیدهای ایرانی را سخت خواهد کرد.
این دیدار بر خلاف تمام بازی های تورنمنت ساعت 21 به وقت تهران برگزار خواهد شد تا مراسمی مفصل قبل از آن برگزار شود.
]]>
نوجوانان روس را بهتر بشناسیم 2015-08-23T14:16:56+01:00 2015-08-23T14:16:56+01:00 tag:http://m-volleyball.mihanblog.com/post/6218 یه والیبالی والیبال روسیه به عنوان یکی از قدرت های مطرح والیبال جهان٬ تاکنون در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی جهان حضوری پررنگ داشته است.به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ تیم ملی والیبال نوجوانان روسیه یکی از قدرت‌های مطرح و مدعیان این دوره از مسابقات قهرمانی جهان است که به دلیل شکست 3 بر 2 در برابر آرژانتین میزبان از راهیابی به فینال بازماند.روس‌ها برای نهمین بار حضور در چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را تجربه می‌کنند و کسب سه عنوان قهرمانی در سال‌های 1999 ٬ 2005 و 2013 از مهمت والیبال روسیه به عنوان یکی از قدرت های مطرح والیبال جهان٬ تاکنون در مسابقات قهرمانی رده‌های سنی جهان حضوری پررنگ داشته است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال؛ تیم ملی والیبال نوجوانان روسیه یکی از قدرت‌های مطرح و مدعیان این دوره از مسابقات قهرمانی جهان است که به دلیل شکست 3 بر 2 در برابر آرژانتین میزبان از راهیابی به فینال بازماند.
روس‌ها برای نهمین بار حضور در چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را تجربه می‌کنند و کسب سه عنوان قهرمانی در سال‌های 1999 ٬ 2005 و 2013 از مهمترین افتخارات نوجوانان روس در مسابقات جهانی است.
آن‌ها در نخستین سال حضورشان در این پیکارها در سال 1995 به جایگاه ششمی جهان دست پیدا کردند. در سال 1999 قهرمان شده و در سال 2001 مدال برنز را به خود اختصاص دادند.
روس‌های بلند قامت و نوجوان در سال‌های 2003 ٬ 2005 و 2007 به ترتیب مقام‌های پنجمی٬ قهرمانی و نهمی جهان را کسب کردند.
یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان در سال 2009 با چهارمی تیم ملی روسیه به کار خود پایان داد. آن‌‌ها در سال 2011 سیزدهم شدند ولی در آخرین دوره حضورشان در این پیکارها در سال 2013 موفق به کسب مدال طلا شدند.
دیدار رده‌بندی چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان دوشنبه ساعت 00:30 به وقت تهران میان تیم‌های ایران و روسیه در شهر رسیستنسیا کشور آرژانتین برگزار خواهد شد.
]]>